Rocky V (1990)

Najlepšie na Rocky V je, že vznikol aj Rocky Balboa, ktorý celú sériu dôstojne ukončil.

Rocky IV (1985)

Rocky IV síce nedosiahne tú melancholickú, dramatickú atmosféru ako prvé dva diely, zato má tu pravú nostalgickú filmov 80-tych rokov. Dejová línia je neskutočne predvídateľná a v rámci série je tu jeden z najslabších soundtrackov. Tá športová časť je perfektná, ale ja na Rockym hltám najmä tú dramatickú, preto u mňa nedosahuje kvalitu prvých dvoch dielov.

Rocky III (1982)

Rocky III už nie je taká psychologická dráma, ako prvé dva diely. Akýsi príbeh podaný len okrajovo a celé sa to sústreďuje len na boxerské zápasy. Tie sú ale naozaj namakané a Clubber Lang je vskutku démonický súper, aj keď u mňa na Creeda z dvojky nemá. A kvôli Eye of the tiger nemôžem dať menej ako 4*, ani keby chcem

Rocky (1976)

Zrodenie legendy, pre mňa najlepší športový film.

Rocky II (1979)

Okrem prvej polovice Rocky Balboa je to jediné pokračovanie zo série, ktoré má tu komornú melancholickú atmosféru ako jednotka. Po prvom pozretí som dal 3* (neviem prečo), po druhom som váhal medzi 4-5. Miestami stráca na originalite a prvoplánovo kopíruje z jednotky. Na druhej strane Apollo Creed z tohto dielu je ten najmagickejší či najdémonickejší Rockyho súper v celej sérii, jeho posadnutosť odvetou je doslova cítiť. Film na rozdiel od ďalších pokračovaní stále funguje ako psychologická dráma, ako športový film patrí medzi TOP, záverečný zápas je vskutku impozantný. Pre mňa druhý najlepší Rocky.

Šmejdi (2013)

Z filmárskeho hľadiska nič moc, ale o to tu nejde. Svoje poslanie, teda spraviť osvetu o šmejdoch, dokument splnil.

Bakaláři 1997 - Dobrá zpráva (1997) (epizoda)

Donutil vs Holubová v excelentnej prestrelke o tom, kedy nám bolo lepšie. Čo musím oceniť je, že Donutilov zarytý boľševik používa rozumné argumenty, pri ktorých sa dá veriť, že im naozaj verí, narozdiel od väčšiny tvorby na túto tému, kde argumenty komunistov si proti-argumentujú samé o sebe.

Gravitace (2013)

Film, ktorý vás z kina dostane do vesmíru. Veľmi silná vizuálna stránka, pri efektoch je vidieť, že je už rok 2013. Jedinečný film, nič podobné tu ešte nebolo. Absentuje však silnejší príbeh, ktorý by vás hlbšie posadil do kresla. Film, ktorý dokážete oceniť len na kino plátne a preto mu na ČSFD predpokladám rovnaký osud ako mal Avatar: výrazný pokles v rebríčku po jeho prechode na pirátske internetové verzie. Pozn: dnešný stav 88%, 92. najlepší film.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Celkom vtipný seriál. Najlepší je určite Al Bundy so svojou kolumbijskou rodinkou. Z ostatných postáv pobaví ešte jeho zaťko Phill, zvyšok postáv je dosť slabý. Čo ma však vytáča, tak to je súčasný trend americkej tvorby všade napchať aspoň jeden teplošský pár. A tu to ešte úplne zaklincovali adoptovanou Číňankou. Stop gay propagande!

Californication (2007) (seriál)

Prekvapujúco vtipný seriál, ktorý ma proste gule. Hank Moody je riadný týpek, agent Mulder poriadne prekvapil. Seriál je ale strašne vulgárny a nemorálny a trocha ma znepokojuje, kam tá naša spoločnosť smeruje. Neviem, či by niečo podobné vysielalo ČT pred dvadsiatimi rokmi. Tým, že to sledujem aj ja a PÁČI sa mi to, smerujem do ... asi aj ja.