Aquaman a ztracené království (2023)

Jednička se mi celkem líbila, ale to se o Ztraceném království říci nedá. Jasně, je to taková pohádka nabušená digi triky, nicméně scénář je prostě až moc slabý, nakonec se smrskne na pouť Aquamana a bráchy Orma na zastavení hlavního původce zla. Občas sice dialogy pobaví, ale to je na 124 minut prostě málo.

Úsvit (2023)

Velmi dobrý česko-slovenský film, u kterého se poměrně obtížně hledá zařazení, na začátku to vypadá spíše jako detektivka, pak ale převáží vztahové drama s citlivým tématem, který není rozhodně typický pro naší kinematografii. Ještě více překvapí, že takový film natočil tak mladý režisér. Vizuálně výborný film, baťovský mikrosvět pod Tatrami jako dělaný. Také jednotlivé postavy jsou zajímavé a ne zrovna jednoznačné. Za mě palec nahoru.

Sebevražedný oddíl (2021)

Návrat Sebevražedného oddílu, i když v pozměněné sestavě (na začátku vlastně v pozměněných sestavách dvou týmů), nicméně James Gunn nás provede akcí za akcí, které mají dostatek nadhledu a vtipu, tedy já jsem se určitě pobavil. Tahle parta částečných záporáků má něco do sebe.

Sebevražedný oddíl (2016)

To je tak, když máte pozavíranou skupinu superzločinců a chcete z nich udělat superjednotku, která bude zachraňovat svět. Vlastně jsem se bavil, jen je škoda, že Harley Quinn (Margot Robbie), ostatní výrazně zastínila. Ale i tak je to celkem oživení ve světě záplavy komiksových filmů plných kladných hrdinů, tentokrát je to prostě trochu jinak.

Nech svět světem (2023)

Zajímavý námět o tom, jak by to mohlo vypadat při kybernetickém útoku, jak způsob chaos a vyřadit svět ze svého chodu, jak budou reagovat lidé a jestli si budou ochotni pomáhat. Především první dvě třetiny filmu jsou fajn, atmosféra v domě i mimo dům je dobře vykreslena. celkově ale spíše slabší 4 hvězdy, protože moc není dotažená linie s jeleny a pak především za konec. Jinak ale měl Sam Esmail našlápnuto většinu filmu velmi dobře.

Válka zítřka (2021)

Během zápasu amerického fotbalu se objeví lidé z roku 2051 s tím, že lidstvo prohrává svůj souboj s mimozemskými vetřelci a jediná možnost je posílat vojáky z řad obyčejných lidí do budoucnosti. Tak se ve válce ocitne i Dan Forester. Zajímavý film, který jede ve velmi dobrém tempu a přináší velmi dobrou podívanou a občas i dilema, jak by opravdu fungovala ochota lidí dneska, jít zachraňovat svět svých dětí.

Poslední vlak (2006)

Drama vlaku židů vypraveného z Berlína do Osvětimi. Opravdu drsné podmínky, které celý transport provází, které jsou těžko představitelné. K tomu zoufalé pokusy s nasazením života o záchranu alespoň někoho z rodin. Podmínky, kde už v samotném vlaku začíná boj o přežití, přestože to hlavní peklo v Osvětimi teprve čeká. Nic hezkého na podívání, ale je dobré si podobné věci připomínat, aby už nikdy nenastaly.

Vánoce na spadnutí (2022)

Musím přiznat, že jsem si film spíše protrpěl. Místo vánoční pohody přišel skřípějící vánoční příběh o superbohaté dceři hotelového magnáta a majitelé malého pensionu, který je před krachem. Pomůže ztráta paměti hlavní hrdinky? Trochu podobné filmu Přes palubu, jen ten je zábavou a romantikou někde úplně jinde.....

Případ Sloane (2016)

Film o lobbingu a přesvědčení o změně zákonu o zbraních, Jessica Chastain se tak pouští do obtížné bitvy, která se zdá být předem prohraná. Lobbing na té nejvyšší úrovni, co všechno se dá k němu využít. Smršť výborných dialogů se samotným výborným závěrem. Lobbista zkrátka musí myslet několik tahů dopředu. Naproti tomu stojí samotný život hlavní hrdinky, který už tak hvězdný není. Za mě překvapivě dobrý film.

Cesta zpátky (2020)

Spíše průměrný film, kde se Jack vrací na školu, kde sám hrál, jako trenér basketbalového týmu. Sportovně se mu celkem daří, ale musí se hlavně vypořádat se svými démony. Několikrát jsem si říkal, nechoď tam, ale stejně se od alkoholu utíká obtížně, zvláště pokud v tom hraje roli i ztráta dítěte. není to opravdu špatné, ale jsou zkrátka lepší sportovní filmy a to i od Gavina O'Connora (viz Warrior).