Pro pár dolarů navíc (1965)

Spojení Clint Eastwood / Sergio Leone / Ennio Morricone funguje i v Pro pár dolarů navíc na jedničku, nakonec i druhý lovec lidí je fajn a postavit se El Indiovi není jen tak. Skvělý western, u kterého mi však k dokonalosti chyběl nějaký silnější moment, proto nakonec "jen" 4* Přesto se rád znovu podívám.

Pro hrst dolarů (1964)

Výborný western, kde Clint přijede do městečka, které ovládají dva klany. A tak se Clint rozhodne toho využít a postupně je postavit proti sobě. Jen je potřeba balancovat na hraně, kam až to může dojít a kdo to nakonec přežije. Skvělá režie Sergio Leoneho a jako bonus hudba od Ennia Morriconeho a výborný Clint Eastwood.

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Občas je potřeba se podívat i na nějakou pohádku, ale Tři zlaté dukáty jsou takové nijaké. Slečna Julia má jenom tři pokusy na vysvobození ze zakletí a zbývá jí už jen poslední dukát, který dá Jurajovi, který má sen, jak opustit vesnici a vydat se do světa......celou dobu jsem měl problém, se do děje vpravit, výsledkem bylo, že je vlastně jedno, jak to skončí......Určitě je celá řada lepších pohádek.

Starsky & Hutch (2004)

Retro sedmdesátková detektivka dvou nesourodých parťáků, kteří řeší případ vraždy a pašování zcela nové verze kokainu, kterou nelze snadno objevit na celních kontrolách. Příjemné pobavení, Benu Stillerovi a Owenovi Wilsonovi jsem ty role celkem věřil.

Muž v ohni (2004)

Tak Creasyho bych naštvat nechtěl. Přestože sebou nosí bibli (a také alkohol), vezme práci hlídače holčičky, aby ji někdo neunesl. Přestože se k ní nechce upnout, tak nastane opak. Po samotném únosu pak Creasy jde za nalezením Pity bez slitování, některé výslechy opravdu bolí......Zaslouženě 4*.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Příjemná romantická komedie, kde hledá William Shakespeare inspiraci pro nový román, až objeví krásnou Gwyneth Paltrow a tak se psutí do Romea a Julie. Svěží, lehké, zábavné.

V Bruggách (2008)

"Není to vyloženě na hovno, ale žádnej zázrak, to taky ne. Něco jako Tottenham." Tak film v Bruggách je určitě lepší, protože já jsem se tím nekorektním a černým humorem bavil celý film. Ta dvojka Farrell/Gleeson mi ten pobyt v Bruggách opravdu zpříjemnila.

Vražda v Orient expresu (1974)

Dobrá detektivka od Agathy Christie, kde Hercule Poirota hraje Albert Finney. Hezké pokoukání, napětí a samozřejmě hádání, jak to bylo té noci v Orient Expresu a kdo je tedy vrah.

Žhářka (2022)

Holčička, která má po rodičích zvláštní schopnosti, jen je neumí kontrolovat a plně ovládat, proto se rodina stěhuje z místa na místo. Až dojde k jejich odhalení.......postava Charlie je celkem fajn, děj podle Kinga vlastně taky. Co film sráží je samotný závěr a několik nelogických kroků, nicméně za mě to bylo solidní pokoukání.

Valmont (1989)

Krásné kostýmy, dobré herecké výkony, skvělý námět, ale.......Nebezpečné známosti jsou prostě o lepší, takže bohužel v tomto případě mám i rozdílné hodnocení.