O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Celkem povedená pohádka Karla Janáka o zamilovaném učiteli do princezny, o hvězdách co svítí na nebi, které zase mají rády hlavně Siria. Trocha záludností, se kterou si musí láska poradit. Pohádce pomáhá dobré herecké obsazení, ale i samotné herecké výkony, ať už Vojty Kotka v roli učitele nebo Terezy Ramby v roli na zem spadlé hvězdy.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Bohužel slabší příběh sráží tuto pohádku dolů, protože obsazení je fajn, Ivan Trojan je výborný, ale moc to nesedlo Jirkovi Mádlovi a ta absence silnějšího příběhu je zkrátka znát.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Pěkná pohádka o Krakonošovi, dávné nespravedlnosti, chamtivosti nového majitele zámku, lásce a také jednom badateli, který chce zjistit pravdu o Krakonošovi. Peter Bebjak si s tím poradil velmi dobře, jednotlivé postavy fungují v příběhu dobře a je to pohádka, na kterou se znovu rád podívám, přestože je trochu temnější, než je u nás zvykem, ale v záplavě posledních nových pohádek se dostává na přední příčky.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Mám sci-fi rád, takže jsem se i těšil, ale měl jsem nakonec dilema, zda to dokoukat. Je to takový mix Sedmi statečných v rámci Star Wars, Ale chybí logika, překvapení, vyprávění příběhu. Škoda.

Oběť (2022)

Zajímavý film Michala Blaška o tom, že co vypadá na začátku ohledně viny jasně, tak může být jinak. A také o tom, že jakmile se hlavní hrdinka dostane do lží, tak je těžší a těžší se vrátit k pravdě. Rozporuplný, ale zajímavý film.

Zkouška ohněm (2018)

Velmi dobré drama o vině a nevině Camerona, kterému uhoří tři dcery v domě během požáru a to ho přivede do vězení a čekání na trest smrti. Možná trochu škoda první poloviny filmu, které by mohla být silnější, protože druhá polovina se Zwickovi povedla na jedničku - včetně extra silného závěru, který prostě nemůže nechat diváka chladným.

Nevinné lži - Byl lásky čas (2013) (epizoda)

Příběh dvou sester a jejich matky, který se primárně točí ohledně vztahu obou sester, o dávné křivdě a hledání cesty k sobě. Mužské role jsou opravdu jen v pozadí (možná to je i škoda), ale trojice Freimanová, Janžurová a Havlová to celkem snadno utáhne.

Území mrazu (2013)

Atmosféra mrazivé Aljašky a samotné detektivky je velmi dobrá, pomáhají tomu i solidní herecké výkony Nicolase Cage a Johna Cusacka, jen je škoda, že se samotný příběh (na základě skutečné události) nebyl převzat tak dobře, jak by se slušelo, takže občas mě to mátlo.

Nechte ho jít (2020)

Spíše komorní drama o manželech, kteří ztratí syna a díky neústupné Margaret (skvělá Diane Lane) se vydají zachránit svého vnuka - jen je otázka, za jakou cenu to bude. Pomalejší tempo nevadí, napětí graduje. Do toho Vidlákova v Dakotě by se mně tedy nechtělo.

Poslední leč Alfonse Karáska (1987) (TV film)

Spíše průměrná komedie o stárnoucím Alfonsovi Karáskovi, tentokrát pojatá zcela ve zpěvu tehdy moderních písniček. Nutno dodat, že Jana Paulová má své kouzlo, které ale nechybí ani stárnoucímu Milošovi K......aneb tak moc se hlídá, až se setkají stejně na seníku.