Pyramida boha slunce (1965)

Pokračování Pokladu Aztéků není žádná velká sláva, záporné postavy postupně odpadají, napětí moc není a bohužel tentokrát chybí i kouzelné prostředí, které funguje v jiných mayovkách. Navíc občas zarazí některé chybičky (co to oslepení Verdoji střepinou u jednoho oka, proč neviděl druhým okem), k tomu občas moc nepovedené kulisy, to vše film sráží na slabé 2*.

Přišla v noci (2023)

Rozporuplné pocity. Na jednu stranu tleskám za námět a herecký výkon Simony Pekový, Český lev je ve správných rukou. První polovina filmu je skvělá, má napětí a očekávání, kam až tento sociální souboj dojde. Ale pak už se dostavují prvky až trapnosti a konec mi k tomu vůbec nesedl a celý film poměrně srazil. Ale i tak je celkový výsledek nakonec mírně pozitivní.

Bandolero! (1968)

Za mě spíše průměrný western, kde každý chce Raquel Welch - ono, kdo by také nechtěl. A tak se po útěku zločinců vydává šerif stůj co stůj za dopadením obou bratrů. Všichni se tak dostávají hluboko do Mexika, kde řádí Bandoleros, takže o život jde nakonec všem.

Bojovník (2015)

Poměrně zdařilý film z boxerského prostředí, kde na začátku je Billy Hope na vrcholu slávy, má všechno, ale stačí málo a dostane se až na dno. Film, kde je více smutku než radosti stojí na dobrém výkonu Jake Gyllenhaala, nicméně by si zasloužil lepší scénář a dialogy, což film poměrně sráží k průměru.

Trestanec (2017)

Trestanec, příběh o tom, jak moc dokáže člověka změnit vězení. Po dojmem - musíš si vydobýt respekt Nikolaj Coster-Waldau přijímá svoji roli a začíná ve vězeňské hierarchii růst. I za cenu, že ve vězení stráví mnohem delší čas, ale jeho role se začne měnit. Dobře zahráno a vlastně i natočeno.

Její tělo (2023)

Trochu obtížné hodnocení. Na jedné straně velmi dobrý výkon Natálie Germani spojený s příběhem podle skutečné události. Na druhou stranu mohla jít Natálie Císařovská trochu více pod povrch všech témat, ať už to je stránka sportovní, úrazu nebo následného porna či nemoci. Někdo to šlo hodně zkratkou. Ale i tak - velmi solidní tři hvězdičky.

Ztraceni v ráji (2021)

Evžen mě moc nezaujal, s hudebním klubem to moc nedopadlo, návrat to Švýcarska není o moc lepší. Žádosti o peníze, které nevychází, nejasné směřování, Vlastně jediným trochu zajímavou postavou je jeho otec, který má jiné hodnoty,

Loupež ve velkém stylu (2017)

Tak těm dědkům tu bankovní loupež prostě přát musíte, i když je to někdy na hraně logiky, ale prostě u toho přimhouříte oko. Občas jsem se bavil (speciálně u cvičení loupeže v supermarketu), občas to byla trochu nuda, ale nakonec to na mírně lepší průměr dá.

Jedeme na teambuilding (2023)

Za mě vlastně milé překvapení. Jasně - zcela nenáročný film bez nějakého příběhu nebo vztahu, ale zasmál jsem se do sytosti a to není u české komedie opravdu často. Jedničko byla tentokrát postava Vojtěcha Kotka, to byla špička. U jiných to někdy mířilo až k trapnosti, ale nějak se to Zuzaně Mariankové podařilo vybalancovat, Brňáci jsou taky fajn.......A samozřejmě - pracuji v korporátu.....

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Velmi dobrý díl série Star Trek, kterému samozřejmě pomáhají Borgové, protože s nimi se úroveň o jeden stupeň nahoru posunula a Piccard bude mít co dělat. Navíc ani není dlouho jasné, jak to je s Datem....zkrátka - velmi dobrý sci-fi film, který má dobrý děj, napětí, ale i slušné hlášky.