Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Star Trek IX je takový spíše průměr, který sice neurazí, ale ani příliš nenadchne. 600 osadníků budující si svojí civilizaci po svém vs útočníci, kteří by chtěli možnost nestárnout pro sebe. Hlavní nakonec bude, kdo jakou iluzí překvapí toho druhého.

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Po slabé pětce je Star Trek VI zpět ve velmi dobré formě. Přehledný příběh, příprava na mírový summit, narušená smrtí Klingona Gorkona, za což je odsouzen McCoy a Kirk, se kterými do nevypadá dobře. Pozitivem je i drsná vězeňská planeta. Tentokrát jsem se rozhodně nenudil.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Za mě asi nejslabší film Star Trek série. Nepomáhá tomu ani záporný hrdina v podání bratra Spocka, chybí akce, lepší režie. Po chvíli jsem zjistil, že tentokrát to bude boj, abych film dokoukal.  Nakonec s velmi odřenýma ušima 2*.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Jeden z nejlepších filmů původní série Star Trek a jednoznačně nejvtipnější film této série. Je vidět, jak jsou důležité velryby a tak se tentokrát vydává posádka Enterprise zpět v čase do roku 1986. A je čemu se smát (např.Spok vs pankáč). Já jsem se tedy opravdu bavil a nakonec zde je i dostatek akce a napětí.

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Na jednu stranu se třetí série Temného případu vrací svou temnější stránkou k první sérii, na druhou stranu tempo je pomalejší a za mě samotný závěr takový trochu neslaný, nemastný. Samotné tři časové linky a skoky až tak moc nevadí, ale na plynulosti také nepřidávají. Za mě trošku sestupná tendence, nicméně i tak jde o kvalitní a dobrou detektivku.

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Přestože první série byla prostě lepší, tak i druhá série si nakonec u mě zasloužila pětihvězdičkové hodnocení, i když jen tak tak a bylo to dáno především závěrem, který byl tedy extra hutný a poslední dva díly oproti skvělé první sérii vůbec nic neztrácí. Zajímavé rozbory morálky, napětí a silný konec.

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

Bohužel - zatím nejslabší série Temného případu. Na jednu stranu dobrá Jodie Foster, zajímavé prostředí Aljašky, trocha toho tajemna. Nicméně na druhé straně celkem některé nelogické prvky, nepříliš sympatické postavy a nepříliš dokonalý scénář, takže z toho je takový slabší průměr a zamyšlení, zda ještě má smysl čekat na pátou sérii.

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Naprostá špička. První sérii Temného případu nemám moc co vytknout. Skvělá jižanská atmosféra se vším všudy, dvojice detektivů (Harrelson, McConaughey) ve vrcholné formě, smyslná Alexandra Daddario atd. Ale hlavně extra silná detektivka a pátrání, které má koule.

Star Trek: Film (1979)

Ke Star Treku: Film jsem se vrátil po dlouhé době a ač skalní fanda Star Wars, tak musím uznat, že ta jednička vlastně není špatná a nudná. Kapitán Kirk si přebere Enterprise celkem drsně a vydá se identifikovat nepřítele, který chce odpovědi na své otázky.

Nedotknutelní (2011)

Výborná komedie, kde do světa velmi bohatého ochrnutého aristokrata vstoupí mladík z ulice, který obrátí péči o muže naruby a vrátí mu zase smysl života. Drisse je nepřekonatelný a film má prostě šmrnc. Na druhou stranu, trochu větší sociálního dramatu by filmu možná neuškodilo, ale i tak jsem se bavil.