Co žere Gilberta Grapea (1993)

DiCaprio v životní roli, nadto dobrý příběh, skvělá režie = herecký a divácký koncert.

Podfu(c)k (2000)

Skvělá komedie, kterou si pro supervtipné hlášky užijí zejména ti, co se při hodinách angličtiny neflákali. Trochu podobné jako Sbal prachy a vypadni, ale ve větším stylu a s mnohem lepšími herci - Brad Pitt doslova exceluje. Na to se ráda kouknu kdykoli znovu!

Útěk do divočiny (2007)

Tak silný příběh, tak působově filmové zpracovaný mne už dlouho dlouho neoslovil, nebo spíš, zcela mne pohltil a ne a ne pustit, což není vůbec špatné... škoda, že hodocení je jen pětihvězdičkové, dala bych jich mnohem víc! Chris McCandless utekl ze světa jež ho obklopoval - americká (a nejen americká) krása - aby mohl být sám sebou, aby nepokračoval v pokrytecktví svých rodičů, společnosti, která jej (nás) obklopuje. opustil výdobytky civilizace - džungli společnosti 20. století, aby žil v divočině, kde platí naprosto jiné zákony a přestože za to zaplatil, přesto zůstal tím šťastnějším než zbytek světa. Dokázal by to málokdo, přestože jeho příběh je jistě hodně inspirující jeho rozhodnutí nebylo chvilkovourevoltou, tak obvyklou u puberťáků, Chris jakoby byl od jakživa dospělejší než všichni dospělí kolem něj, a především jeho rodiče. (I když jakožto rodič vím, že je jejich pozice taky pěkně těžká, ale vždy existuje východisko).

Království nebeské (2005)

Ridley a má za 1*? I to je možný, jak je zřejmé...když ten Orlando vůbevc ale vůbec neumí hrát... (nebo neuměl)

Drtivý dopad (1998)

Mnohem povedenější než oslavná slátanina Armagedon! Kromě velmi zdařilých hereckých výkonů (M.Freeman a V.Redgrave, T-Leoni i malý E.Wood), mne zaujalo téma, které nebylo jen záchrana a spasení planety země, ale spíš otázka co by každý z nás dělal, kdyby věděl, že má posledních pár dní života - co by nechal plavat a co by se snažil (tváří tvář smrti) dát do pořádku.

Létající Skot (2006)

Příběhů vypovídajích o neuvěřitelné touze překonat sama sebe v nejrůznějšíxh sportovních odvětvích není nikdy dost. Příběh cyklisty Graema Obree, který se z chudinských poměrů a bez bohatých sponzorů pouze jen a jen vlastní urputností a disciplínou (až neskutečnou) dostal na špici světové cyklistiky je jedním z nich. Přesto v jeho životním příběhu je ještě cosi navíc, Obree je takový Burt Munro (V zajetí rychlosti) kombinovaný s Čistou duší, protože denodenně čelí svým běsům, které jej od dětství přivádějí až na hranici beznaděje a zoufálství ba přímo na hranici života a smrti - trpí schizofrenií, s kterou se s ní nikdy - přinejmenším ne do překonání světového rekordu a získání titulu mistra světa - nikterak neléčil. Škoda, že se tento film v našich kinech neobjeví - rozhodně by byl přínosnější než všechny násilné kriminálky, thrillery apod.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Mimořádný seriál, zpracovaný navíc s mimořádným citem, bez patosu, bez soudů, bez "velkých scén" a přesto, nebo snad právě proto, s ohromným citovým dopadem. Generace našich rodičů a prarodičů, jejich bolestná poválečná deziluze, marasmus celé společnosti, až na dřeň vyobrazená podlost systému, nevím jaká slova použít, ale osobně jsem cítila takovou bolest bezmoci, že jsem po každém z dílů nemohla usnout. Kromě toho nechápu jak je možné, že se po shlédnutí všech tří řad Zdivočelé země najde ještě někdo, kdo volí komunisty nebo socdemáky (a jak jsme viděli na podzim - je jich strašně moc!), to může být pravice jakchceprovařená, furt její vláda zabraňuje, aby se komouši cítili na koni. Není pochyb, že je Hynek Bočan skvělý režisér, škoda ho na Ulice apod. Též všechny postavy byly zahrány s max. nasazením a hodné všech možných ocenění. Kéž by byla pravda, že se natočí i 4. série - osudy rodin kolem Sv.Štěpána po r. 1989. Rozhodně by bylo zajímavé zjistit jak se jejich život (a život pana Stránského-nepochybně jde o autobiografii) odvíjel dál. Seriál včera skončil...a na svém hodnocení neměním ani Ň, naopak, kdyby to šlo, přidala bych další *. Nejlepší a nejpropracovanější dramatický seriál, se skvělým hereckým obsazením, skvělou režií, kamerou, hudbou atd. o naprosto hrůzné podvraťácké době. Díky ČT za investici a vysílání. Nešlápli jste, ani jediným dílem, vedle!

Tudorovci (2007) (seriál)

konečně se k nám dostávají seriály natočené nikoli "podle sklutečných případů" ale vycházející z historie. Dost bolo slátanin typu Ordonace a pod. Roma je sice ještě mnohem lepší, ale i tak říkám Bravo! A těším se na další díly! Btw. Meyers se svým chlípným pohledem je jako Jaindřich VIII správně sexy - aspoň tak sexy, aby se i dítka školou povinná (nikoli na základním stupni) s chutí podívala dějinám na zoubek.