Tajemství oceánu (2003)

Celovečerní vizuálně dokonalý dokument BBC o řetězci života a smrti více či méně známých i naprosto neznámých živočichů v podmořském světě je tak nabitý tajemstvím a harmonií,, že vás jeho sledování nepřestane celých 90 minut bavit. Film naprosto úchvatným způsobem zachycuje život boje o přežití nejen pod hladinou, ale i v neklidné hranici mezi oceánem a souší,.Není to dokument vzdělávací , takže ne vše, co jste chtěli vědět o světě podmořských hlubin se taky dozvíte, ale k dokonalému zážitku však zcela postačí co vidíte a slyšíte (magická hudba Georgie Fentona). Takových počinů jen houšť!

Svatba ve třech (2005)

Neobyčejná romantická komedie oplývající svěžím britským humorem, která je nejen o lásce na první pohled, ale i o touze a vášni, z které není úniku, je-li ta jediná a opravdová. Rachel je zamilovaná a myslí si, že iopravdově, ale cestou k oltáři, a to doslova, potká Lucu a poprvé zamiluje opravdu , potíž je ale v tom, že nikoli do svého nastávajícího Cesta Rachel a Luce ke štěstí je trnitá a ještě o trochu víc bolestná a hledající než je zatím obvyklé, přesto končí happyendem. V tomto případě naštěstí

Růžový panter (2006)

Nechápu kde vzal režisér tu odvahu, když se rozhodl spáchat největší zabiják své kariéry - natočit znovu (asi chtěl lépe(-cha!) kultovní film o Růžovém panterovi... Zoufalý pokus nemohl vyjít, a taky nevyšel. Už v prvních minutách amerického remaku předznamenává zívající komisař Dreyfus 90 minut totální nudy, která s genialitou původní britské komedie nemá zhola nic společného. Inspektor Clouseau (S.Martin) roku 2006 není ani suše vtipný ani roztomile neschopný jako jeho legendární předchůdce, je jen křečovitě trapný až debilní a komediálně doslova ubohý. Zákeřného a jedinečného Cata nahradil jakýsi podivín Ponton (J.Reno), který každý možný gag okamžitě pohřbí a jestli se někdo zasmál, tak mi prosim napište čemu...

Jak byl dobyt Západ (1962)

Až encyklopedickou pečlivostí zpracování dějin 50-ti let dobývání západu sice postavy trochu utpěli, ale to a ani určitá staromódnost zpracování neubírá nic na zajímavosti projektu. Westernů bylo natočeno dost, ale zajímavých poskrovnu. Navíc se tady opět potvrzuje, že vlastní historie je často mnohonásobně zábavnější než jakýjkoli (i sebelepší) scénář.

Volání o pomoc (2007)

O tom, co to znamená když se řekne, že někoho poznamenala tragedie 11.9.2001 vypráví tento podivohudně působivý film. Příběh Charlieho, který do tohoto osudného dne měl všechno–dobrou práci, spokojené manželství a 3 rozkošné dcery a další den z toho neměl nic, protože jeho rodina cestovala v prvním z letadel. Stává se z něj troska ledva přežívající v moři smutku a bolesti. Jakoby žil zcela mimo reálný svět, vrací se k posledním vyřčeným větám a smíchu svých milovaných dětí a nezdá se, že by mu mohl kdokoli pomoci. Až jednoho dne potká Alana (výborný Don Cheadle), kamaráda ze studií. Jehož život i přes úspěšnost trochu skřípe, a rovněž nemá ani nikoho, kdo by mu pomohl to změnit. V dramatu s netradičním pohledem na osobní tragedii, jakých jsou po r.2001 tisíce, se role zlomeného muže hraje hlavní roli aprosto dokonale Adam Sandler.

The Oxford Murders (2008)

Kniha byla čtivá a napínavá takže o to víc mne film zklamal. John Hurt je skvělý, zrovna tak herectví E.Wooda nelze vytknout nic, ale editor a dost možná i režisér neměli asi tzv. šťastnou ruku. Měl to být detektivní thriler, s trochou romantiky, ale věrohodně nepůsobí nic z toho. Škoda.

Zapomenuté světlo (1996)

Ani 17 let od vzniku filmu neubralo nic na působivosti a věrohodnosti. Krásný a lidský příběh jedince bojujícího proti systému. Bolek Polívka ve vážné a civilní roli doslova exceluje - každá jeho emoce či hnutí mysli se mu zračí nejen v očích (krásným btw.), ale i ve tváři. Na srandistický role je toho chlapa škoda!

Kalamita (1980)

Bolek Polívka a jeho kreace na téma červená barva u očního nemá nemá !!! chybu...Jana Synková by měla mít na tón svého hlas ochranou známku - stačí aby promluvila a řvu smíchy

Žena ve vodě (2006)

K tomuto filmu jsem přistupovala s obrovskou nedůvěrou (po tom všem, co jsem četla) a skoro půlku filmu jsem musela souhlasit a pak se to najednou změnilo! Film na mne hrozně moc zapůsobil, možná právě proto,že staré a odrbané téma - jak si lidi mají pomáhat - bylo řečené tak kostrbatě a (jakoby) neuměle. Paul Giamanti je navíc izase tak mile zoufale civilní, že jeho postavě odpustí člověk všechno. A dcera režiséra Howarda - není ona fakt z jiné dimenze? :-)

Strom snů (1994)

V první řade - nechápu stupidnost českého překladu, jakejpak strom snů? O ten totiž ve filmu rozhodně nejde. The War je správný a výstižný titul. Kromě války ve Vietnamu, odkud se otec rodiny (tradičně dobrý K.Costner) vrací nejen s pošramoceným zdravím, ale hlavně psychikou, je tu válek několik. Dětský gang místní spodiny se synem K.Costnera (doslova dechberoucí výkon tehdy jen 12 ti letého Elijaha Wooda) a a také různé válčení ostatních postav (s nedostetkem peněz, s ponižováním ve škole ap.). Filmu hje vytýkána roztahanost, ale mne stopáž zcela vyhovuje - žádná z postav netrpí plochostí a žádný z jejich jednání nevypadá hloupě. Řadím tento filmeček mezi své trvale oblíbené tiotuly, pro nostalgii a náladu, kterou ve nmne takové filmy vyvolávají (podobně jako Billy Elliot).