Divoká karta (2015)

Uplne neco jinyho, nez jsem cekal,ale o to fajnovejsi...i kdyz ono jen staci podivat se,kdo to napsal,a pak je skoda,ze se film tolik miji se svymi divaky,protoze kdo ceka dalsi stathamovku v poradi, nebude uplne spokojenej,a ten,komu by se to libilo ciste jako drama,si to stezi nekdy pusti

Iracionální muž (2015)

Me proste fascinuje, jak stary pan dokaze donekonecna zabavne variovat nekolik svych zivotnich temat (rozpor mravnosti a spravedlnosti, hra nahody s osudu, spojeni sexu a smrti, spolecenske role a pozy); je to jen dukaz toho,ze je ma nejen promysleny;ale hlavne prociteny...to jak napr. pribeh stridave vypravi obe hlavni postavy,takze clovek do posledni chvile netusi,ktera z nich nakonec prezije, nebo to jak profesor (Phoenix v prvni puli vystupuje jako takovej vesak na vsechny dekadentni klise) pres vsechny svoje neresti nekouri,aby ani podvedome divak netusil, kdo je vetsi zaporak, jsou uz jen puvabny detaily

Jednoruký šermíř 2 (1971)

To je vsechno tak preexponovany,az je to krasny,ne tim libivym zpusobem,jak si to predstavoval Kant,ze se kochate treba ornamentem a on v sobe sice obsahuje nekonecne poteseni, jenze to poteseni je omezene jen na ten ornament a podrizuje se formam vaseho vnimani,kdezto u tohohle filmu a vsech jeho slozek,hudby,obrazu,strihu,hereckych vykonu se podridite vy jemu,protoze proste presahuje vasi zkusenost,i kdyste meli nakoukano,nacteno a naposlouchano desitky tisic del,pokazde zarezonuje hlavne s vasim vlastnim zivotem a pokazde zarezonuje jinak...magie i vznesenost v kazdem zaberu

Horká kaše (1988)

Tak jsem si splnil dalsi rest z mladi, film je nechtenym dokumentem sve doby se vsim vsudy,vcetne te mirne spolecenske kritiky "v mezich zakona", proste pokud nekdo bydli na jizaku nebo posloucha tvrdsi muziku, nejlepe oboji,i kdyz v uplne jinem case,musi tohle jednoduse videt, i kdyby to melo na csfd jen procento ...btw jak se tady vsude pise, ze se jedna o obzalobu metalu,tak je to samozrejme presne naopak,ti nejvetsi grazlove metal neposlouchaj ani nehrajou,jen omylem se ocitnou na koncerte..pomoc pak zavolaji prave fanousci vracejici se z koncertu,sporadanym obcanum je to jedno nebo se boji,metal je zobrazen jako hudebni smer,ktery se stava ventilem pro vykorenenou mladez a nabizi smysluplnejsi alternativu k bezcilnemu flakani se po sidlisti,ktery sam svymi texty reaguje na jejich problemy a i kdyz je neresi,muze poskytnout alespon nejakou utechu a cil,proto tu taky ty zabery z koncertu slouzi jako takovy metakomentar deni na ulici a ve skole i v praci

Columbo - Etuda v černém (1972) (epizoda)

hotovo,finito,slus...muj posledni dil,rozkoukano v roce 1996 v televizi a v televizi,hezky staromodne taky dokoukano tímhle dílem

Pomsta mimo zákon (1979)

od mrazive atmosfery pres napaditou choreografii i pribeh,az k naturalismus nekterych scen,vsechno to dokazuje,ze Bruce Li mel na vic...nejlepsi bruceploitation film,ktery jsem kdy videl,a ze jich v mladi bylo pozehnane,tahle zaverecna scena s Phillipem Ko,kterou jsem dneska nahodou objevil,me v tom jen utvrdila: https://m.youtube.com/watch?v=l1vg2qTas-o

Kurýr (2012) (seriál)

Cista,az chirurgicky presna prace,zadna prehnana psychologie nebo premrsteny humor,jednoducha narace,primocara jako slalom aut a pevna jako paka...prijemny prekvapeni

Kandidát (2013)

Takovy pekny intelektualny gyc...ten film totiz az legracne propada vsemu,co kritizuje,miluje to,cim opovrhuje,predstira,ze ma ironicky odstup,a pritom se chyta do pasti sebelasky a narcisismu

Pět mistrů Shaolinu (1974)

Stejne se mi na Cheh Changovo stylu libi nejvic ten bezuzdny pohyb kamerou,ktera je v akci,i kdyz hrdinove stoji,takze to vypada,jako by se ve filmu porad neco delo...a pokud zrovna neviri prostorem nebo nesvenkuje kamera,tak se prudce zaostruje,zastavuje a zpomaluje obraz,prostrihavaji se rychle detaily a flashbacky...proste nechapu,jak to dela,ale vzdycky vas vtahne primo do centra vypraveni,a pritom nikdy nepusobi chaoticky,jen to cele muze zpusobit prijemnou zavrat,ten styl je vysoce promysleny,byt vypada na prvni pohled neucesane a improvizovane-john woo v nem nasel idealniho mistra

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Jedna hvezdicka za originalni postavu maleho bojechtiveho syna, ktery je presnym symbolem detinskosti kazdeho valceni a pervertovanym obrazem generalu, kteri valku berou jako detskou hru a hraji si tak na staroveke bohy (herakleituv aforismus o bohu,ktery hraje kostky)...druha hvezdicka za "hmyzi komando" na konci