Parfém: Příběh vraha (2006)

Mrazivé, emotivní a velmi sugestivní... Bonus navíc - uhrančivý Ben Whishaw.

Casino Royale (2006)

Nejlepší Bondovka, jakou jsem kdy viděl. Díky Danieli a Martine.

Superman se vrací (2006)

Superman se vrátil v plné síle a kráse. Brandon Routh mě velmi mile překvapil svým herectvím. Neni to obyčejný prkenný panák v kostýmu, ale skutečná osobnost. Působivá je jeho mimika v obličeji. Kate Bosworth mi byla zpočátku nesympatická, ale i ona si mě v průběhu filmu dokázala získat. Nakonec jsem velmi rád, že se role nezhostila vyložená kráska, ale právě Kate se svým osobitým charisma. Kevin Spacey snad ani nemohl zklamat. Režie je velmi citlivá a je vidět Bryanova zapálenost do projektu a zároveň respekt k původnímu Supermanovi. Kamera je nápaditá. Scénář rozumný. A bonbónkem na dortu jsou působivé efekty. Sečteno a podtrženo 4,5 hvězdičky a dávám si čas na rozmyšlenou, kam se poděla ta zbylá půlka. :-)

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

"Perla" pluje po moři mnohem jistěji než "Truhla". Zatímco první film mě bavil po celou dobu skvělými hláškami, vtipnými momenty a dobrou akcí, u pokračování moji pozornost držela hlavně hudba. Samozřejmě i u druhého snímku jsou velmi podařené momenty, ať už jde o Jackův útěk z opékacího roštu nebo velmi dobře natočený souboj na a v mlýnském kole. (Přiznávám, že mi v jednu chvíli bylo až špatně. :-) Ale pokud hodnotím Truhlu mrtvého muže jako celek, je příliš dlouhá a málo vtipná. Abych ale nekončil kritikou, chválím efekty. "Kraken" mě vážně příjemně překvapil stejně jako masky Davy Jonese a jeho party na Bludném Holanďanovi.

Kráska v nesnázích (2006)

Měl jsem tu čest zúčastnit se novinářské projekce Krásky v nesnázích na MFF v Karlových Varech. Co se týče nových českých filmů, jsem velmi kritický a málokterý snímek mě uchvátí, abych na něj pěl ódy. U Hřebejkova posledního počinu to nebude jinak. Rozhodně to není dokonalé dílo. Myslím, že je hodně těžké citlivě skloubit těžké životní osudy, strasti obyčejných lidí a na druhou stranu vtipné a někdy až komické situace. A tady vidím asi největší slabinu "Krásky". Některé humorné pasáže mi jako divákovi dávají facku, která zatraceně dost bolí. Další výtka směřuje na zbytečnou rozvleklost. Je pravda, že divák potřebuje mít čas přemýšlet, ale někdy toho času dostává až moc. Moji pozornost si ale film přesto udržel, a to díky výborným hereckým výkonům. Těšil jsem se na Janu Brejchovou, která si po osmi letech opět získala moje sympatie. Svoji roli uvnitř utrápené, zklamané a nerozhodné matky zvládla přesvědčivě. Anička Geislerová hraje nenuceně a pouští se do velmi odvážných kousků. Příjemné překvapení mi připravil mně dosud neznámý Roman Luknár, i když se na plátně objevil jen zřídka. Je to herec, který umí hrát očima. Jiří Schmitzer je snad stělesněná slizkost a jako diváka mě tím naprosto dostal - v dobrém. (Inspiraci prý čerpal od lidí, které běžně potkává na ulici...:-) Josef Abrhám, Emília Vašáryová - ti snad ani nemohli zklamat. Zkrátka - herecké výkony jsou velmi sympatické a to je velké plus pro Krásku v nesnázích. Přesto si ale nejsem jistý, nakolik je zpracované téma silné, aby si lidé na film vzpomněli třeba za půl roku, rok nebo dva. Ale třeba se pletu.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Z kina jsem odcházel snad s největším pocitem zklamání za poslední dobu. Děj je tak plitký, že bych brečel. Efekty mě nezaujaly. Režie velmi slabá, pokud pan Ratner vůbec na natáčení dorazil. Dialogy až na pár světlých momentů nevalné. Celý snímek je dle mého soudu neskutečně chaotický. A co mě nejvíc rozčílilo, je fakt, že smrt Cyclopa a Charlese Xaviera postrádá jakýkoli smysl. A závěrečná reinkarnace profesorova ducha do jiného těla už to opravdu zachránit nemůže. Myslím, že by pro studio bylo nejlepší dělat, že žádný film Xmen The Last Stand není. Bryane, škoda že jsi odešel...

X-Men 2 (2003)

Trocha comicsu, špetka fantasy, nášup akce a dobrodružství a jsou tu X-men s pořadovým číslem 2. Svého filmového předchůdce možná tento snímek ještě o kousíček předstihl, hlavně co do zajímavosti děje. Bryanovi a jeho hereckým kolegům se nutno uznat daří.

X-Men (2000)

Když nevím, co si po těžkém dni večer pustit v televizi, sáhnu po X-men. Ti mě totiž nezklamou. Příjemná podívaná se slušnou dávkou humoru, akce a zajímavého děje člověka neurazí. Navíc herecké výkony jsou opravdu dobré, Patrick Stewart, Hugh Jackman, Ian McKellen jsou přesvědčiví mutanti. Efekty jsou na výborné úrovni. Ostatně, posuďte sami :-)

Hledání Země Nezemě (2004)

Pohádce o Petru Panovi jsem nikdy moc nepřišel na chuť, ale film o jeho autorovi - spisovateli J. M. Barriem - mě opravdu dostal. Jeho představitel Johnny Depp je skutečně výborný herec, stejně tak Kate Winslet a malí caparti, bez kterých by tento film neměl to pravé kouzlo. Asi nebudu první ani poslední, kdo tady napíše, že měl oči plné slz... Když to shrnu, citlivý přístup režiséra, skvostné herecké výkony a nádherný scénář.

Underworld: Evolution (2006)

Béčko béček. Do kina jsem šel bez jakéhokoli očekávání a to se vyplatilo. Odpočinul jsem si, ušetřil jsem si zklamání a když to vezmu zpětně, docela slušně jsem se bavil. Kate a Scott se podle mě k sobě hodí. Len jako režisér ví, co potřebuje konzumní divák. A tak se těšte na spoustu bitek, krve a dojde i na sex. :-)