Top Gun (1986)

Nemůžu si pomoct, ale je to prostě nostalgie... Top Gun si s radostí pustím kdykoliv a vždy mi naservíruje tu správnou kombinaci akce, romantiky a humoru, který potřebuju pro oddych. I když mi tenhle film "bere dech". :-)

Kletba zlatého květu (2006)

Ve srovnání s předchozími snímky jako Klan létajících dýk, Hrdina, Tygr a drak je to trochu slabší film, i tak má ale svoji atmosféru, která staví na působivě rozehraném vztahu mezi císařovnou (Gong Li) a císařem (Chow Yun-Fat). Oba jsou opravdu skvělí herci.

Beowulf (2007)

Pěkná vizuální podívaná, nevšední humor a působivá atmosféra.

Hvězdný prach (2007)

Kterak se dá natočit komorní fantasy s velkolepým výsledkem... A ty herecké výkony... Doslova pohádka, která pohladí duši.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Pro mě je Harry Potter a Fénixův řád velkým zklamáním. Zřejmě za to může velké očekávání, které jsme měl, i díky pozitivním recenzím a závěru ve 3D. Nemohu souhlasit, že HP5 přerostl svého předchůdce Ohnivý pohár. Naopak. Fénixův řád mi přijde jako nesourodá směs po sobě jdoucích obrázků (skoro bych to hodnotil jako videoklip), které se kupí jeden na druhý ve snaze zajistit svižné tempo. Důsledek je ale ten, že jsem se nedokázal vcítit do postav, ač je herci hráli velmi dobře. Pátý filmový Harry Potter je chladný, tíživou atmosféru ve mně nevzbudily temné záběry ani efektní ovšem prázdná hudba. A 3D formát byl v některých momentech závěru spíše na obtíž kvůli hrošímu soustředění se a nutnosti pořád ostřit oči. Ale přece jen jsem našel světlé stránky filmu - působivý projev Michaela "Brumbála" Gambona nebo příjemná změna s příchodem "Střelenky".

Ben a já (1953)

Krásná animace, příběh, hudba... :-)

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Zbytečně natahovaná podívaná bez nápadu, navíc postrádající slušný humor a kloudnou zápletku. Akční sekvence chaotické, stejně jako samotný děj. Po poměrně slabé dvojce, ještě slabší trojka. Jaká bude čtyřka? Počkám si až na DVD.

Mickey a kouzelné fazole (1947)

I po těch letech, co jsem tento animovaný skvost viděl poprvé, mě stále baví. :-)

Nabít a zabít (2006)

Tuhle jízdu jsem si užil se vším všudy. Bruce a Morgan mají mé sympatie. Josh a Ben taky nebyli k zahození. Příjemně strávený večer. :-)