Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Po mírně rozvláčném začátku nezapomenutelná podívaná. Úchvatný Brad Pitt a báječná Kate Blanchett orámovaní zručnou režií Davida Finchera. Díky za tento film.

Let číslo 93 (2006)

Mrazivě realistické. Srdce mi bušilo od samého začátku a neubránil jsem se na konci slzám.

Oko dravce (2008)

Film, který mi dal skoro vše, co jsem od něj čekal. Srovnání s Nepřítelem státu snese. Shia je výborny, Michelle taky. A díky za hudbu, Briane Tylere. :)

Quantum of Solace (2008)

Slabší než Casino Royale. Ne kvůli hercům, ti jsou skvělí, ale kvůli scénáři a režii. Příběh mě příliš nevtáhnul, mnohé akční sekvence jsou až příliš nepřehledné a přitažené za vlasy. Hlavně v úvodu filmu. Paradoxně mi tak nejlepší přijdou pasáže, kdy si herci i diváci odpočinou. Škoda. Peněz za lístek ale nelituju. PS: Kdy už bude mít Bond zas pořádný úvodní song? Designově uchvatné titulky Quantum of Solace kazila příšerná nehorázně uječená píseň.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Zlatá armáda bohužel zaostává za prvním filmem o Hellboyovi. Snaha o velkolepost, dějovou pestrost a co nejvíce příšerek na metr čtvereční dostala do pozadí onu dechberoucí "pekelnou" atmosféru předchozího snímku. I tak jsem se ale u pokračování bavil dobře, vtipných a nápaditých hlášek slyšíme hodně a ocenil bych zejména herecký výkon Douga Jonese v trojroli. Famózní.

Temný rytíř (2008)

Dějově poutavé, herecky skvělé, hudebně zajímavé, akčně strhující.. ale přesto jen 4*. Nějak jsem nebyl zas až tak uchvácený jako mé okolí. A mám obavu, že za rok si na ten film asi ani nevzpomenu.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Žádná očekávání + ignorace kritik = příjemné překvapení. Princ Kaspian je zručně natočenou fantasy, která nenudí, potěší oko a připraví i vtipné momenty. Ano, některé pasáže jsou velmi podobné Pánovi prstenů, ale osobně mě to nijak nerušilo.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Vtipné, vizuálně podmanivé, ale něco mi chybělo a pořád netuším, co to je. Zřejmě mi křišťálová lebka nepřišla tak úžasná, jako artefakty z předchozích dílů ságy. Každopádně Harrison Ford nezklamal.

Monstrum (2008)

Originální, napínavé, svižné pokoukání. Akce, dialogy, efekty jsou chuťově vyvážené jako nejlepší jídlo v michelinskou hvězdou ověnčené restauraci. A navíc ta nápaditá marketingová kampaň... smekám.