Výměna (2008)

Nemohl jsem odtrhnout oči, jak moc mě upoutaly vizuál, děj i herectví. Angelina Jolie udělala krok mimo své zajeté koleje a moc příjemně překvapila. Pro mě osobně je Výměna velmi mrazivým zážitkem, z kterého mám po filmařské stránce moc dobrý pocit.

Nezvratný osud 5 (2011)

Opakoval bych, co už jiní napsali. Slibný začátek tvůrci nevyužili... Jen další občas zábavný, ale většinou spíš prapodivný recyklát.

Zdrojový kód (2011)

Komorní, herecky působivý a dějově podmanivý thriller, po kterém mám pocit, že svět může být lepší. Přestože pro některé může být konec laciný, mně sedí, protože věřím... Pečlivě dávkovaná směs napětí, překvapení, melancholie a hrdinství... Jen víc takových počinů.

Obyčejní hrdinové (2004)

"Taková normální americká rodinka." Neobyčejně zajímavé drama, které mě nenudilo ani minutu. Dan Harris držel režisérské otěže pevně v rukou. Sigourney Weaver a celá herecká parta tak zajímavě hrají své role, až z toho mrazí. Vše podkresluje nevtíravá hudba Deborah Lurie a Johna Ottmana. Hodně příjemné překvapení o středečním odpoledni.

Barbar Conan (2011)

Lepší tři hvězdičky. Film nenudí, splnil očekávání. Ale už za týden si na něj bohužel nevzpomenu. Nepřináší nic, co by ve mně zanechalo větší stopu. Škoda.

Zrození Planety opic (2011)

Nebýt toho celkem odfláknutého konce bylo by to za pět hvězdiček. Výborně propracované postavy, od Ceasara po Willa. Úžasná práce trikařů, střízlivost scénáristy a um hudebního skladatele udělaly z tohoto filmu velmi příjemnou podívanou.

Captain America: První Avenger (2011)

Děj nevtáhne, herecké výkony zas tolik nenadchnou... Podprůměr, který ještě sráží otřesné 3D..

Zkažená úča (2011)

Když není přehnaného očekávání, není většinou ani zklamání. A tady to platí na 100 %. Cameron Diaz táhla film po celých 92 minut a celkem slušně jí sekundovalo zbylé osazenstvo. Bavil jsem se víc než dobře.

Sedm let v Tibetu (1997)

Vizuálně podmanivé vyprávění nejen o křivdě, která je dodnes aktuální. Brad Pitt v plné síle, stejně tak skladatel John Williams podporovaný vynikajícím violoncellistou Yo-Yo Mou. Rád se k tomuhle flmu vracím a medituju u něj.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Epické finále na monumentálním podnose. Svižné, emotivní, místy vtipné zakončení filmové ságy, které mě potěšilo, stejně jako větší prostor pro některé dosud vedlejší postavy - sladká třešnička na dortu. Až lituju, že už se další rok do Bradavic nevydám.