Příchozí (2016)

Důkaz, že scifi může mít mozek! Nejlepší film roku.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

"Fantastická zvířata a kde je najít" baví od prvního záběru po ten poslední. Zápletka vkusně kombinuje napětí, humor a emoce a dávkuje mi je tak, abych se ani na minutu nenudil. Tleskám hercům za jejich výkony. Prakticky žádná z postav na plátně není zbytečná nebo opomíjená. Kouzelný svět za velkou louží je příjemně civilní. Díky všem těmto kladům snímku odpustím i v některých místech nedotažené efekty. Díky za skvěle strávených 133 minut.

Valkýra (2008)

Bryan Singer zrežíroval dopředu známou zápletku dechberoucím způsobem. Servíruje nám herecký koncert postav, jejichž počínání doprovází osudově tíživá hudba Johna Ottmana. Dostali jsme nepřikrášlené syrové drama, které ukazuje dění v nacistickém Německu z jiného úhlu, než jsme zvyklí z hodin dějepisu. Skvělá práce!

Star Trek: Do neznáma (2016)

Toto měl být restart filmové Star Trek série. Justin Lin servíruje uvolněný, příjemně zábavný akční blockbuster, ve kterém vynikají hlavní i vedlejší postavy. Scénář nabízí vyvážený mix humoru, napětí a emocí, dává prostor postavám, které se dosud dostaly ke slovu jen málo. Vydáváme se do hlubokého vesmíru, což dává příležitost blýsknout se třikařům. Zvládli to na jedničku. Nové záběry hvězdné lodi Enterprise, působivé základny Yorktown a dalších vychytávek jsem očima hltal a nemohl se nabažit. Potěší celá řada narážek na původní Star Trek ze 60. let. Plus je také větší civilnost postav a jejich fantastická interakce. Změnila se taky výprava a kostýmy. K lepšímu! A v neposlední řadě chválím celou plejádu masek. Ve Star Trek: Do neznáma se na plátně ukáže hned 53 nových mimozemských druhů. Za zmínku stojí hudba Michaela Giacchina, který do třetice přichází s trochu jiným stylem. Jeho hlavní téma zůstává, ale rozehrává ho do mystických variací a doplňuje novými nápady. Parádní je orchestrace. Už úvodní titulky navozují husí kůži. Jedním z highlightů je hudební doprovod pro scénu na základně Yorktown. Sečteno a podtrženo - Star Trek: Do neznáma je "must see" science fiction film, který by vám neměl ujít. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se zatím letos do kin dostalo.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Promarněná šance. Slušně rozjetou ságu završilo finále, které za srdce nechytne. Posledních 45 minut jsem nerrpělivě vyhlížel titulky. Velká škoda.

Interstellar (2014)

Re-definice žánru? Nesmysl. 169 únavných minut, které utíkají o to pomaleji, oč víc slz na plátně roní hlavní protagonisté. Slova "ufňukané" nebo "únavné" jsou klíčovými slovy, pod která se bez problémů podepíšu. Světlými momenty jsou roboti CASE a TARS, kteří jsou zdaleka nejsympatičtější postavy celého filmu, jemuž chybí atmosféra a potřeba těšit se, co bude dál. Smutnou tečkou je pak práce Hanse Zimmera, jindy suverénního skladatele. Nad tímhle jeho "dílkem" jen rozpačitě krčím rameny. Pardon, víckrát už ne.

Noe (2014)

Rozpaky. Jiné slovo nevystihne mé dojmy lépe.

Gravitace (2013)

Parádní podívaná, plná akce, emocí a napětí. Fenomenální hudba Stevena Price, nápaditá režie a kamera šponují zážitek na maximum. Snad jen by si těch 90 minut zasloužilo vypjatější konec. [POZOR, MOŽNÝ SPOILER] Seděl bych z ústy do kořán a nebyl schopný slova, pokud by žádný z hlavních protagonistů nepřežil. A že se to na samotném závěru několikrát nabízelo. Nicméně za opakovanou návštěvu IMAXu film rozhodně stojí.

Futurologický kongres (2013)

Úžasná Robin Wright, perfektní Max Richter a nevšední zpracování knižní předlohy od Stanislawa Lema... Pro mě opravdu hluboký zážitek, který ve mně zanechal stopu.