Město bohů (2002)

Pro mě osobně velké filmové překvapení na nízký rozpočet. Příběh je téměř dokumentárně odvyprávěný a herecké výkony jsou bez chybky. Jediné mínus je poměrně velká délka. MYslím je menší sestříhání by filmu mohlo pomoct, ovšem ztratil by na působivosti některých scén. Téměř mistrovské dílo.

The Angry Video Game Nerd (2004) (seriál)

Geniální malý seriál co máte možnost vidět na youtubu, či gametrailers. Připravte se na škálu nadávek, mlácení, výborných hlášek a řídké stolice. Jen podotýkám, týká se to jen paření herních "skvostů" z let minulých.

JCVD (2008)

Moje největší filmové překvapení roku 2008. Jean-Claude Van Damme si konečně zahrál v nebéčkovém filmu a hraje, jak jinak, než sám sebe. Příběh nám ukazuje stárnoucího herce, který je znaven životem. Jeho dceru se mu chystá sebrat ex u soudního procesu a jeho roli v novém filmu dostal Seagal (protože si ustříhl cop:-)). Film začíná stylovou akční sekvencí a pokračuje lehce klišovitým přepadením banka, kde se JCVD ocitá v nepravou chvíli. Chybky ve scénáři ovšem odpustíte, když zjistíte, že JCVD UMÍ HRÁT. Chlápek, který neumí ani pořádně anglicky zde předvádí takovou plejádu emocí, že vás to prostě musí dostat. Dostane se i na osobní zpověď a to v tom nejstylovějším podání, jaké jsem měl možnost dosud vidět. I konec překvapí, jelikož se nejedná o úplný happyend. Zasloužených 5 hvězdiček, nenechte si tento film ujít.

Van Helsing (2004)

Velmi povedený akční film. Je to něco jako středověký fantasy-bond, ale mix překvapivě funguje. Efekty jsou hodně povedené. Jediné co sráží film na kolena je občasné skřípání ve scénáři a neuvěřitelně necharismatický/buzna Dracula.

Hra na schovávanou (2005)

Příšerný, rádoby strašidelný film. Herecké výkony v čele s Dakotou Fanning, která mi mimochodem poslední dobou už dost leze na nervy, jsou otřesné. Scénář na nic. A jestli ta pointa měla vyděsit nebo něco na ten způsob, tak se to nepovedlo. Já se tomu zasmál.

96 hodin (2008)

Po nadupaném a neuvěřitelně cool okrsku 13 zvolil Pierre Morel trošku jiné téma. A celkem mu to vyšlo. Je to takový mix klišovitého příběhu s akční nadupaností ve style Bourneovek. Liam Neeson jako nasraný fotřík unesené dcery je vážně seriozní týpek, který se z ničím nesere. Akce je tu celkem dost, ovšem sedlo by jí i možná o trochu víc. Scénář je vážně na hovno, takže ten film stojí jen a jen na Neesonovi a ono to vychází. Solidní 4 hvězdičky

Freddy versus Jason (2003)

Jedná se sice o šílenou, naprosto nesmyslnou, nereálnou a totálně zhovadilou blbost, ale ta řež, co nastane když se setká Freddy s Jasonem je LEGENDÁRNÍ. Slasher-movie, jak má být plus nehercké nevýkony, jak mají být se rovná dokonalost sama.

Tlumočnice (2005)

No vypadalo to dobře, ale nějak jsem u toho usnul:-)

Noc v muzeu (2006)

Vypněte mozky a nasaďte hlasivky. Tak si to asi tvořitelé této komedie představovali, ale funguje to? Překvapivě ano. Ben Stiller jede vážně naplno a uvidíte všechny jeho/vaše oblíbené ksichty. Abych to zkrátil, nejde tu jen o Stillera, ale o vedlejší postavy. Představí se tu dosti známých komiků, hlavně kruté duo Coogan, Wilson. Nechápu, proč ty dva nedal někdo do komedie už dříve. Příběh je slabší, ale filmu to neubírá. Budete se bavit, ovšem jen pokud se chytnete mé první věty.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Na tuhle špionážní komedii jsem zrovna moc chuť neměl. Hlavně hodnocení byla celkem nízká vzhledem k původnímu velkému očekávání diváků. Šanci jsem tomu ovšem dal a film mě vůbec nezklamal. Ba naopak, velmi sympatické obsazení, Carell napríklad nehraje úplného loosera, který by prvoplánovaně všechno posíral. Anne je také překvapivě dobrá, Rocka jsem se úplně nenabažil, protože ve filmu neměl dost prostoru. Akce je solidní, špionážní vychytávky zábavné, výbuchy pěkně vypadají. Shrnuto a podtrženo, výtečný a vyvážený mix komedie a akce s dobrým obsazením.