Mariňák (2005)

Velmi realistický pohled na jeden válečný konflikt. Ovšem v kině jsem se velmi nudil, protože jsem čekal nějakou tu válečnou scénu. Takhle jsem dostal jen 2 hodiny "vyhoněné zábavy".

Nouzový východ (2008)

Velmi působivý a depresivní film. Je tu plno emocionálně vyhrocených scén, které překvapivě dobře fungují, až zamrazí. Kate a Leo jsou neuvěřitelně synchronizovaní a těžko byste hledali pár herců, kterým by to tak dobře "fungovalo". Už od začátku je to ovšem lehce předvídatelné a vám je jasné, že žádná Francie nebude:-)

Pláž (2000)

Tento film zaujímá hlavně překrásnými scenériemi z Thajska. Překvapilo mě navíc, že i herecké výkony byly velmi naprůměrné. Když se film snaží působit nějak mysteriózně, tak to ovšem tolik nefunguje. Konec mohl být také lepší.

Eragon (2006)

Šílená sračka. Jedna z nejhorších filmových adaptací posledních let. Špatné herecké výkony, stupidní scénář, nepochopitelný děj. Nechápu, jak si mohl vůbec režisér myslet, že lze vměsnat knihu o 700 stránkách do 100 minut filmu. Irons, Malkovich a Carlyle se k tomu museli upsat pěkně zhulení. Ani jejich výkony se totiž nepřehoupnou přes průměr. Je to prostě špatná adaptace.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Must see... Tento film si svou pozici v žebříčku drží právoplatně. Jack Nicholson tu hrál, jako o život. Ovšem nejen jeho charakter je propracovaný k dokonalosti. Ta sestra (ne ta mladá), je teda vážně monstrum. Celý film polemizuje s otázkou, jestli jsou blázni ti lidé z ústavu, nebo ti, co je mají na dohled. Je těžké to více komentovat, ale jedno je jasné. Tento film se vám vryje hluboko pod kůži.

30 dní dlouhá noc (2007)

Začátek je poměrně efektní, později film už pokulhává a ke konci je to celkem na nic. Charismatický Josh Harnet v roli astmatika tam sedl, jak ulitý. V celém filmu bylo jen pár brutálních úseků, které stály za to. Vydzdvihl bych hlavně počáteční útok upírů na městečko s tou ptačí kamerou. Později se ovšem začíná ukazovat nepropracovaný scénář a zbytečná délka. Upíři navíc nejsou strašidelní ani za nic. Z kina jsem odcházel celkem zklamaný, ale i přes to se jedná o jeden z těch lepších hororů poslední doby.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Klasická pohádka, která dosud dokáže zaujmout. Šíleně přislazené, ale na svou dobu to byla stejně bomba. Děti i dospělé to dojímalo až k slzám. Já jsem to jako malý taky zbožnoval. Bohužel po letech to ztrácí dost na kouzle, ale i tak zůstane E.T. jistým průkopníkem žánru. To on je důvodem, proč je v dnešní době 90% pohádek pitomý klišé :-)

Labyrint lží (2008)

Rozhodně zajímavě natočený film, který se, i přes svou délku, s ničím nesere. Všechno je to sestříhané způsobem, jaký jsem už dlouho neviděl. Scott prostě skáče z jedné scény do druhé, a je jenom na divákovi, aby se v tom chaosu zorientoval. Tradičně skvělý DiCaprio, který mi ovšem i s tím plnovousem možná až moc připomínal jeho roli týpka z Krvavého Diamantu. Hláškují otčím Crowe, kterému jeho role padla jak ulitá. Možná až moc zvratů strhává tento film dolů. Kdyby si s tím Scott ještě více pohrál a vykreslil by více postavy, bylo by to o moc lepší. Zasloužené 4*