Batman: Nightwing (2012)

V některých aspektech z toho sice škatulka "amatérský film" čiší více než by bylo záhodno(maska Red Hooda), ale v jiných se zase tvůrci pochlapili(kostým Nightwinga). Snaha se cení.

Total Recall (2012)

Jasně, není to žádné veledílo a původní originál s Arniem je někde jinde, hlavně co se týče atmosféry, příběhu a dalších věcí, jenže to jiskření mezi trojicí Farrell, Beckinsale a Biel je tak podařené, že to u mně ve spojení s výbornými akčními scénami, kvalitním vizuálem a hudbou stačí na přebití pokulhávající druhé půlky snímku, stejně jako faktu, že účast Billa Nighyho na plátně trvala asi tak dvě minuty. A myšlenka použití "zeměpádu" se mi vcelku líbila. Očividně narozdíl od vedle mně na ČSFD premiéře sedících "nezávislých intoušů", kteří to ohodnotili pohrdavým posměškem. Lidi, je to přeci jen akční sci-fi! Co se na to dívat jako na žánrovku a ne jako na film, ohlašující útok na 2001:Vesmírnou odysseu?!

Avengers: Nejmocnější hrdinové světa (2010) (seriál)

Marvel si pro příchod celovečerních Avengers připravoval půdu opravdu dlouho, důkladně a pečlivě. Ať už do této přípravy zahrneme samostatné hrané filmy jednotlivých členů tohoto v současné době nejpopulárnějšího komiksového superýmu(ano Justice League, dostali jste se na vedlejší kolej!), nebo i tento velice povedený animovaný seriál. Po shlédnutí dvou sérií musím říct, že se samozřejmě od září těším na třetí řadu(pokud bude), stejně tak ale musím říct, že v mých očích má paradoxně po první sérii zrušený Wolverine & The X-Men vyšší kvalitu. Kvalitnější oproti Avengers je především v propracovanosti příběhu. Zde je vidět, že tvůrci to občas trochu přehání s používáním dalších a dalších postav a přidávání dalších a dalších námětů. Některé tak zůstávají na dost dlouhou dobu "odloženy" stranou, aby se najednou vrátily a napětí a hrozby s kterými musí Avengers bojovat se stále stupňovaly. To samozřejmě občas dochází do extrému a odkrývá menší slabinu celého konceptu, totiž že tvůrci už pomalu nevědí co proti Thorovi a spol. poslat. Nejvíce se to podle mě ukázalo v posledním díle druhé řady. Pokud by se tak tvůrci rozhodli trochu s tou megalomanií ubrat, určitě by to seriálu jen prospělo. Přesto je to skvělá zábava, která si v rámci žánru těch pět hvězd zaslouží. Výborné byly především epizody týkající se hromadného útěku z věznic pro superpadouchy, díly a celá linie s dvěma mimozemskými národy Scrull a Kree, stejně jako s Ultronem. Z postav většinou nejvíce vyniknou Hulk, Hawkeye, Thor a Captain America.

Blade Runner (1982)

Scottova kombinace sci-fi a noir je opravdu působivá. Celý ten svět knihy Philipa K. Dicka vypadá opravdu skvěle a uvěřitelně. Vangelisova hudba dobře dokresluje atmosféru, ale že bych z ní byl až tak unešen, jako většina zdejších hodnotících, to se říct nedá. Viděl jsem "pouze" finální verzi snímku z roku 2007, ale stejně musím poznamenat a zároveň souhlasit s POMOem, že Blade Runner jako nějaké div ne "filosofické" dílo neshledávám. V mých očích je to prostě výborná sci-fi detektivka se zajímavou zápletkou a ingrediencemi.

30 dní dlouhá noc (2007)

Výborný upírský horor ozvláštněný zasazením do polární krajiny/městečka. Josh Hartnett i Melissa George jsou vhodně zvolená ústřední dvojice. Co však byl majstrštyk bylo obsazení Dannyho Hustona. Jeho vůdce upírů je vpravdě děsuplný. Ostatně kompletní animální pojetí upírů má něco do sebe. Škoda jen, že Ben Foster nedostal trochu větší prostor. PS: v žádném případě se nedívejte na sequel: http://www.csfd.cz/film/264592-30-dni-dlouha-noc-doba-temna/ a pokud Vám to přeci jen nedá a budete se pídit po pokračování, zkuste si aspoň nejdříve přečíst komentáře k tomuto "skvostu", třeba Vás zachrání od promarnění 92 minut života.

Adidas versus Puma (2007) (seriál)

Dokument s doprovodnými "hranými" scénami z takřka biblického příběhu bratrské rivality. Vřele doporučuji, neboť obsahuje plno zajímavých faktů a postřehů ze zákulisí dvou velkých oděvních značek. Je fakt, že dnes už Adidas více soupeří s Nike(kromě atletických kolbišť, kde se Puma vrátila na výsluní díky smlouvě s Usainem Boltem a jamajskou reprezentací), ale stejně se vyplatí podívat se na tenhle zajímavý svět jiným způsobem. JINAK POZOR! ZE ZDEJŠÍCH KOMENTÁŘŮ JE POZNAT, ŽE NĚKTEŘÍ HODNOTÍ ZCELA JINÝ DOKUMENT, A TO TENTO: http://www.csfd.cz/film/297596-co-nevite-o-teniskach/

Temný rytíř povstal (2012)

Nolanovi a jeho partě se to podařilo. Podařilo se jim kvalitně a důstojně uzavřít nejlepší komiksovou trilogii a zároveň jednu z nejlepších trilogií napříč žánry vůbec. Samozřejmě se tvůrci nevyhnuli některým chybám. Můžeme například pozorovat přílišné zhuštění děje, respektive snahu "nacpat tam toho co nejvíc, protože příště už nebude kam". Stejný problém měla například i Epizoda III Pomsta Sithů v úplně jiné sérii. Z tohoto nešvaru plyne i občasná přemíra vysvětlování příběhových prvků samotnými postavami. Co se samotného snímku týče, je to klasický, velkolepý Nolan. Asi málokterý režisér má v soudobém Hollywoodu lepší pověst. Velice se mi líbilo propojení s předchozími snímky a uzavření linie s Ra´s Al´Ghulem. Zimmerovův ústřední motiv se už možná trochu přejídá, ale to je vynahrazeno skvělými "baneovými" chorály. Když už jsem u toho Banea, ten se může směle zařadit hned za nepřekonatelného Jokera. O to větší škoda, že tvůrci tuto postavu a její tak pečlivě budované anarchisticko/teroristické pohnutky v závěru smetli ze stolu tím zbytečným motivačním veletočem. Z divokého zvířete tak alespoň v mých očích udělali poslušného domácího mazlíčka "toho pravého zla". Stejně velkou škodou je "inceptionovský" závěr filmu. Přes všechny mé výtky je Temný rytíř povstal výborný film. Nebýt těchto kontroverzí, nebál bych se mu udělit plný počet hvězd, jelikož jako celek mne opravdu nesmírně potěšil a v podstatě naplnil má očekávání. Na tomto místě se také sluší pochválit tradičně skvělý herecký ansámbl. Bylo příjemné vidět i staré známé tváře jako Cillian Murphy a Liam Neeson. Vyzdvihnotu však musím Anne Hathaway, neboť z její účasti v roli Catwoman jsem měl největší strach. Evidentně zbytečně, jelikož roli zvládla skvěle. O takových bonbóncích jako hráčích Pittsburgh Steelers Benu Roethlisbergerovi, Hinesi Wardovi a dalších v dresech gothamského footballového týmu, nebo Christophera "Teal´Ca" Judge ve vedlejší roličce je skoro škoda se zmiňovat, to se prostě musí vidět!

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010) odpad!

Proč se vlastně točí takováhle "pokračování" úspěšných hororů? Stalo se tu u Hory mají oči, stalo se to u 30 dní dlouhá noc a u nespočtu dalších. Vždyť se i při těch minimálních nákladech nemůže rozpočet takových brakových sequelů vrátit. Nebo snad ano? Pokud to tak je, tak asi odjíždím podnikat do Hollywoodu, jelikož tohle je jinak nad moje chápání. Abych se ale vrátil k tomuhle "dílu". Tvůrci evidentně během natáčení nevěděli, jak vlastně pojmout takovou bezvýznamnou věc, jakou je hlavní postava. Jak jinak si totiž vysvětlit, že v úvodu filmu je křehká a bojácná jak princezna z pohádky(nehledě na naprosté vypuštění kontinuity s předchozím dílem, kde si přeci jen něcím prošla a pár těch úpírů už sejmula), uprostřed filmu se z ní mávnutím kouzelného proutku stane rutiní vampireslayer, typu Blade a v závěru filmu se jí tvůrci snaží vykreslit ve stylu Alice z filmových Resident Evilů. Jinak celý snímek není až taková zrůdnost. Jen je to neskutečná nuda, v níž téměř nic nefunguje. A to od zbytečné milostné scény, přes nulové charisma vedlejších postav, hlavní záporačky a vlastně i hlavní hrdinky, až po použití roztřesené kamery, nebo obřích děr ve scénáři(příběh se odehrává v Los Angeles, hrdinové si zde chodí se samopaly a c4, jako by se nechumelilo, při střelbě neexistují svědci, policii má pod palcem jediný nastrčený agent FBI atd.).

Volný pád (1993)

Sólo pro Michaela Douglase! Příběh muže, do jehož kůže a chuti "vyříkat si to se světem rukama" by se asi dokázalo vžít velmi vysoké procento diváků. Ve vedlejší roli potěší jako vždy solidní Robert Duvall. Možná by se snímek dal použít i na seminářích o zvládání stresu a hněvu. Tyhle dva jevy v něm jsou totiž znázorněny velice dobře.

Fanoušci (2009)

Nenáročná, příjemná, road movie komedie pro geeky a nejen pro ně. Tohle je ten typ filmu u kterého(pokud ovšem patříte do cílové skupiny diváků) se sice nepopadáte smíchy v křečích za břicho, ale při sledování se Vám na tváři rýsuje takový nenápadný spokojený úsměv. Přesně takoví jsou Fanoušci.