Igor (2008)

Nezvyklá animace v sobě skrývá pořádnou dávku černého humoru, která tenhle animák řadí někam mezi ty, které bych dětem nejspíš nepouštěla. Každý jiný se ovšem ve správné náladě musí opravdu bavit nesmrtelným králíkem se sebevraždenými sklony a skupince slepých sirotků zpívajících o tom, co vidí. Na kvalitě přidávají i různé narážky na jiné horory. Škoda jen, že si film svůj sympatický cynismus neudrží po celou dobu a dokonce i nad městem, kde jsou všichni zlí opět vysvitne slunce.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Na prvním místě je prostě nutné vyzvednout vizuální stránku. Je totiž opravdu překrásná. Jakoby se tvůrci celou dobu výroby filmu věnovali jen a pouze každičkému drobnému detailu, aby ho dotáhli do dokonalosti. Za sebe musím uznat, že se jim to povedlo. Opravdu se mi líbí, jak vypadá prostředí i sovy. Jen bohužel příběh pokulhává. Jistě není to nic převratného a najdeme tam i plno klišé, koneckonců je to film pro děti, a tudíž je to i odpustitelné, ale mě to bohužel chvilkama nudilo. Naštěstí jsem se právě v oněch chvilkách nudy mohla kochat krajinou. A také je škoda, že jednotilvé postavy nedostaly moc prostoru. Sorenovi kamarádi mi tam připadali celkem zbyteční a až nuceně vtipní. To je škoda. Ale přesto jsem si ten film užila a skoro lituji, že jsem na něj nezašla do kina.

Malý krámek hrůz (1986)

Příjemná zábava plná bezva písniček. Steve Martin je nejdrsnější zubař.

Čtvrtý druh (2009)

Achjo. To jsem si zase jednou naběhla při výběru filmu na dobrou noc. Vygradovaná atmosféra na mě měla nejspíš požadovaný vliv a celkově jsem byla znepokojena dostatečně, aby to vypadalo, že jim věřím. Naštěstí ne. Být to prostě film jako takový, tak nic neřeknu, ale ať si to nehraje na skutečnost, to (pro mě) celkový dojem silně kazí. I když herecké výkony v "autentických" záběrech byly často lepší než ty od profesionálních herců, tak mi to prostě zážitek poněkud narušilo. Ale přiznám, že jsem se skutečně bála. Ještěže jsem na to nebyla sama. :)

Krvavá neděle (2002)

V tomto případě se opravdu těžko hodnotí film jako takový. Technická stránka, nebo herecké výkony jsoujen těžko vnímatelné a divák se vícemén soustředí pouze na hrůzné události neděle 30. ledna 1972. Je jen těžko pochopitelné, jak se může stát něco takového. Kolik hněvu musí být na obou stranách, že to vede až k smrti 13 nevinných lidí? Zanechalo to ve mě silný, a dost nepříjemný dojem.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Škoda té ohromné spousty gerontofilních vtípků, které spíš než vtipné byly nechutné. Kdyby se více zaměřili na Zohanovy dovednosti, tak se bavím. Například scéna, kde měl chytit Fantoma byla perfektní. Nic naplat, takhle mi spíš bylo špatně.

Zoolander (2001)

Inteligencí to zrovna neoplývá, to je pravda, ale zasmála jsem se. Například scéna v dolech nemá nejmenší chybu a magnum mě uzemnilo. Film na sobotní večer, který neurazí a při správné náladě i dobře pobaví.

Pan Vampýr (1985)

Mám pro tyhle přehnané komedie docela slabost. Kde jinde můžete vidět upíry směšně skákat?

Na vlásku (2010)

Skvělé. Všechny vtipy byly vtipné, písničky se mi taktéž líbily a prostě tak nějak všechno funguje. Disney se tentokrát opravdu vytáhl a jsem za to ráda. Jen tak dál.

Felidae (1994)

Trochu drsný film na to, že hlavním hrdinou je kocour. Škoda, že některé kočky moc jako kočky nevypadaly, jinak až nepěkně realistické zobrazení okamžiku, kdy se kočka přiblížila člověku.