Horor v Dunwichi (1970)

Škoda, že se to Lovecrafta nedrží až tak moc jak by mělo. A atmosféra tomu ve většině případů také dost chybí. Ač povídka se mi opravdu líbila, tak film je velmi snadno zapomenutelný, ač není úplně špatný.

Dagon (2001)

Nebylo to špatné. Rybáci byli dost hnusný. Nechtěla bych aby mi některý z nich oznámil, že je můj otec a pak mě donutili spát se sourozencem co má místo nohou chapadla.

Solomon Kane (2009)

Škoda toho nevyužitého záporáka. Ale stejně to byla uspokojivá zábava s koukatelným hrdinou. Ač jeho motivace nebyla úplně nejlepší. Nebylo by špatné kdyby vzniklo pokračování s lepší zápletkou. A proč vlastně Vašut nedaboval sám sebe?

Drakobijce (1981)

Na konci je příjemně nečekané úmrtí a terorista na dálkové ovládání. :)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010) odpad!

Tak tohle byl snad zatím nejhorší film z celé série. Samozřejmě se musí přihlédnout k tomu, že ani knižní předloha není nijak závratně úžasná, ale stejně. Nevím, zda by nepomohlo mít 7 díl opravdu jen jako jeden film a ušetřit tím diváka hromady nudných, zbytečných a zdlouhavých scén, u kterých jsem obracela oči v sloup. Prostě je to nudný film, kde se prakticky nic moc zajímavého nestane, kromě smrti pár postav, která je stejně podaná tak, že mi to bylo úplně ukradené. Nelíbilo se mi to ani trochu.

Transformers Prime (2010) (seriál)

Po výborných Animated přichází další Transformers seriál, tentokrát od tvůrců filmu a v CGI animaci, kterou zrovna nemusím, ač vypadá mnohem lépe než Beast wars. Naneštěstí se seriál opět nezbavil neduhu zahrnovat do děje lidské děti a tyto (obvzlášť Miko) jsou poněkud otravnější než Sari Sumdac v Animated. Příběh samotný je velice prostý, jak se od TF očekává, ale pěkným ozvláštněním jsou transformers - zombie a Cliffjumperův osud hned na začátku. Přesto mě děj nevtáhl a charaktery (ani Starscream) mě nijak výrazně nebavily. Snad připraví další sérii a zlepší se. Po zkouknutí téměř kompletní druhé série musím opravit fakt, že Starscream je zase nakonec nejlepší charakter, a s ním i ostatní Decepticoni. Autoboti a jen na ně zaměřené epizody mě nijak výrazně neoslovily, nicméně nakonec je to další dobrá generace transformers a těším se na 3. sérii, která přijde na jaře.

Volání Cthulhu (2005)

Moc ráda bych hodnotila zpracování povídky slavného H. P. Lovecrafta, ale bohužel jsem se zatím s jeho dílem z blízka nesetkala. Přesto se mi film líbil, hlavně mě potěšilo provedení jako před (přibližně) 100 lety. Tak nějak ty neuměle udělané efekty dokázaly navodit správné dramatickou atmosféru a hudba navodila přesně takovou náladu, jaká se ke každé ze scén hodila. Opravdu se mi to líbilo. I když by možná pomohlo, kdyby přišera zůstala jen stínem. Edit: Po přečtení samotného Volání Cthulhu jsem z tohoto filmu ještě víc nadšená.

Superstar (1999)

Nemůžu hodnotit film podle toho, že jsem na něj koukala s někým s kým mě vcelku bavil, protože vím, že samotná bych ho nejspíš nedokoukala. 2* za odkaz na Carrie.

Metalocalypse (2006) (seriál)

Co dodat. Je to zkrátka brutální.

Vymítač ďábla (1973)

Vážně to má být jeden z nejděsivějších filmů všech dob? Zvláštní, protože jsem se nebála. Spíš naopak. Celý film vypadá spíš jak nepříliš směšná parodie na sama sebe. Nuda.