Sherlock Holmes (2009)

Tohle mě příjemně překvapilo. Možná právě proto, že jsem do toho nešla s nějakým očekáváním. Celkem netradiční zpracování Sherlocka Holmese. Mimochodem jednoho z mých oblíbených knižních hrdinů. Od té doby, co jsem viděla Downeyho v roli Sherlocka, už si tam nedokážu představit nikoho jiného. Společně s Lawem byli naprosto skvělí, sehraní. Vážně jsem je oba žrala. Hodně lidí se strefuje do těch akčních scén, které se k Sherlockovi údajně nehodí. Ale no a co? Mně to vážně bavilo. Akorát konec mi do toho moc neseděl. Přišel mi až trochu hloupý. Takže kvůli konci 3*

Machři a šprti (1999) (seriál)

Tenhle seriál sleduju už po třetí a pořád baví. Čím to asi je? Je to jeden z mála dobře udělaných seriálů z prostředí teenagerů. Je vtipný. Navíc má fajn herecké obsazení a dobře napsané hlavní postavy. Lindsay, Kim, Daniel, Ken a hlavně Nick mi za tu dobu přirostli docela k srdci. Šprti jsou taky super. Hlavně Bill, to je snad nejgeniálnější role. Tenhle seriál ukazuje problémy normálních teenů, navíc se mi líbí prostředí, do kterého je děj zasazený. A soundtrack snad ani nemusím komentovat. Ten je sakra perfektní!

Truman Show (1998)

Truman show už je pěkných pár let moje stálice. Ani po letech a spoustě zhlédnutí neztrácí na síle. Je to chytré, dobře zahrané a smutné. Nebudu vám lhát, pokaždé si pobulím :)

Zjizvená tvář (1983)

Tohle bych mohla nazvat svojí srdeční záležitostí. Tony Montana je rozhodně nejlepší Pacinova role. Pokud dostal Oskara za Vůni ženy, za tohle ho měl dostat tuplem. I přes dlouhou stopáž jsem se bavila celou dobu. Toho parchanta Tonyho jsem si dokonce oblíbila. Scarface rozhodně stojí za zhlédnutí a kdyby to nebyl váš žánr, tak už jen proto, že je to kult. Je jen na vás, jestli ho dokážete docenit

Kmotr (1972)

Miluju všechno, co se týká mafiánů! Hlavně filmy o nich, to tedy snad už mluví za vše. Společně se Scorseseho Goodfellas je The Godfather asi nejlepší film s touhle tématikou. Kniha je naprosto geniální a filmové zpracování za ní ani náhodou nezaostává. Brandova menší, ale důležitá role alias Kmotra je nezapomenutelná. To samé platí o roli Pacina, která během celé triologie prošla ohromným vývojem. Pro mě to není jen film, ale i mistrovské dílo :)