Skvělí chlapi (2000)

Zvláštní, pochmurné, na první pohled nenápadné, vtipné a správně ujeté.... a Tobey je chodící deprese :))

Hra (1997)

WTF was that about? Rozhodně nejslabší Fincher a po tom celém hypeu, který kolem toho je, celkem zklamání. Douglas byl perfektní. Atmosfericky velice dobré, ale má to prostě "to něco", co mi vadí. V první řadě nelogičnost, v druhé řadě konec. Možná jsem nepochopila, co tím chtěl básník říct, a Dave to točil s určitým sociálně-psychologickým smyslem, ale já ho nevidím.

Alpha Dog (2006)

Snaží se to být tak cool, až je to celé trapné. A právě jen tu trapnost jsem na filmu dokázala vnímat. Žádný jiný dojem tam nepřevládal víc. Bylo to celé rovzleklé, nudné a nic moc zahrané, tudíž snaha koncem šokovat vyšla úplně naprázdno a místo toho, aby vás z nudy šok probudil, efekt se poděl někam do ztracena. Když člověk dvě hodiny trpí nudou, z 5i minutového silnějšího konce se na prdel rozhodně neposadí. Jako über-cool film pro teenage-chlapce, kteří sní o tom, že nebudou dělat nic, jen hulit, kalit a erm, jak to kulantně říct, "oblažovat" nadprůměrně vybavené soudružky, by to bylo poměrně OK, takový pěkný eskapismus. Ale jako drama, ač se to i honosí slavnými jmény, to opravdu nefunguje.

Noc a město (1992)

Nůdnéééé a hloupéééé a nesympatickééééé a otravnéééé. Bez sebemenší jiskry. Ačkoliv se Robert stavěl málem na hlavu a nešetřil hejskovstvím, člověk se s ním prostě nemohl ztotožnit a fandit mu. Celý film mi přišel zmatený a bez silné zápletky. Prostě vaření z vody.

Thelma a Louise (1991)

Ridley, díky! Díky za tenhle film, kterej bych povinně naordinovala každý osobě ženskýho pohlaví. Mezi miliony chlapských "buddy movies" je paradoxně jedna z nejlepších a nejsilnějších road movies ryze ženská. A to naprosto zaslouženě. Rozeznívá ve mně naprostý feeling svobody a soudržnosti, která je ve filmech většinou tak typická u pánů. Thelma a Louise jsou revolucí. Svobodný a rebelský film se spoustou silných scén a skvělých hereckých výkonů. Susan Sarandon je alpha female :))

Žena v černém (2012)

Sice nejsem z lidí, kteří by měli Radcliffa zaškatulkovaného jako Harryho Pottera, ale tak úplně jsem mu taky nevěřila. Na Ženu v černém jsem šla v neděli, takže jsem neočekávala nic extra, jen to, že se na chvíli zabavím. Nad moje očekávání to byla poměrně "příjemná" návštěva kina. Filmu se rozhodně nedá upírat solidní atmosféra a Radcliff nevadil. Nebyl to film roku, ale rozhodně ve svém žánru nadprůměr.

Válka Roseových (1989)

Jsem (asi) zlá, zlá, zlá! Ale už mě dlouho žádný film tak nepobavil. Takže zatím, co se můj milý vystrašeně choulil v koutě postele, z mé strany byly slyšet jen salvy ďábelského smíchu :)

Poslední mise (2006)

Nablýskaná a na první pohled vábivá pohádka. Upřímně můžu říct, že jsem nic hloupějšího dlouho neviděla. Snaha omráčit všechny efekty a akčními scénami (které nakonec stejně nudí) je naprosto nejdůležitější. Ale nikdo asi neřešil, že scénář je asi tak logický, jako výplod osmiletého kluka, který rád hraje střílečky na PC. Bohužel, ta hloupost je nepřehlédnutelná, chování postav naprosto nepochopitelné a film je plný klišé. (Samozřejmě nesmí chybět ultra-sexy samice v latexu- haha)

Balls Out: Garyho výzva (2009) odpad!

Odporná blitka s nadmíru trapným S. W. Scottem (opravdu nechápu, jak může ten chlap sám o sobě kohokoliv bavit).