Zesil to! (1990)

Pokusit se objektivně ohodnotit Pump up the volume je pro mě trochu oříšek. Ten film musel být totiž hned po prvním zhlédnutí ránou přímo do srdce každýho věčnýho teenagera a nonkonformisty. V první minutě jsem si říkala, že to tomu Slaterovi s tím jeho divným obličejem fakt, ale fakt věřit nebudu. Ve druhý minutě: BUM! On začal mluvit... a udála se kapitulace na všech mých skeptických frontách. Dobře zafungovala i jeho chemie se Samanthou Mathis a z toho vznikla jedna z nejvíc sexy filmových scén vůbec, která byla vlastně paradoxně bez sexu. Dobrý scénář a slušné poselství, které většině teenagerskách filmů chybí, tomu dodává na absolutní dokonalosti. Soundtrack taky není k zahození!

Místo na výsluní (1951)

Díky tomu, že film, na rozdíl od Dreiserovy knižní předlohy, hraje spíš na romantickou strunu, má v sobě geniální mix temnoty a romantiky. Sociálně-psychologická stránka není na první pohled moc dobře pozorovatelná, ale skrývá se za zamyšleným výrazem Montgomeryho Clifta, který svou roli zvládl naprosto přesvědčivě. V jednu chvíli samou láskou slzíte, hned nato máte husí kůži (scéna na loďce je prostě zážitek). A place in the sun je elektrizující. Jó, romantika x film-noir, to je ono! :)

Brando (2007) (TV film)

"Brando" jako dokument bezesporu uspěl. Je fakticky hodně vyčerpávající, ale na druhou stranu je to jeden z nejosobnějších dokumentů, co jsem kdy viděla. Věnuje se všem stránkám Marlonova života, velký prostor je věnován jak jeho herectví, tak aktivismu a hlavní slovo mají jeho přátelé, nebo lidé, kteří ho znali. "Brando" působí hodně vřele a inspirativně, není to jen dokument, ale vzdaní holdu jednomu velkému muži.

Dům v růžích (2002) (seriál)

Dům v růžích je Kingovina jako vyšitá. Má v sobě všechno to, co lidi na Kingovi milujou. Atmosféru, klasickou duchařinu, trochu tý ironie. Problém je v tom, že tohle všechno dělá sice jeho knihy skvělý, ale v obraze je to takový prapodivný, trošku křečovitý a rozhodně ne tak strhující. V rámci žánru to působí opravdu jedinečně, ale bát se toho bude málokdo.

Píseň lásky samotářky (2004)

Úžasně doladěná atmosféra, ze který na mě horký a upocený New Orleans padá. Navzdory tomu, že prostředí, ani film sám o sobě příjemný být nemá, nemůžu se zbavit fajnovýho a línýho feelingu. Volba představitelů hlavní trojice udělala strašně moc. Krásná, naoko silná a přitom zranitelná Scarlett, John Travolta (kterej je přes všechny možný skandály mojí srdeční záležitostí) jako inteligetní, ale bohémskej ztroskotanec a alkáč. Gabriel Macht, jako skoro nepíšící spisovatel, alkoholik jakbysmet, dokazuje, že pokud dostane příležitost, hrát rozhodně umí. Film postupně a nenásilně odkrývá události minulé, formuje příběh marnosti a bolesti, ale i tak skončí víceméně happyendem. U mě určitě za plnej počet a do budoucna brzo opáčko.

Ondine (2009)

V únosné míře poetické a zároveň lidské. Krásné v kontrastu s drsnou irskou přírodou. Pro Farrella role ideální. Za mě jo :)

Vyměřený čas (2011)

Plytká blbost, součást nedávného boomu sci-fi podobného ražení (např. Všemocný, Zdrojový kód, Správci osudu atp.). Ve výsledku si je to všechno vizuálem podobné jako vejce vejci a forma a rychlost výroby vítězí dalekosáhle nad obsahem. V případě Vyměřeného času je hra na efekt naprosto očividná. Scénář je odfláknutý a hloupý. Díky bohu, že je tenhle trend snad už passé. Rok 2011 byl peklo.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Svižný a sympatický seriál, ze začátku občas kvůli vší právnické hatmatilce složitější na chápání, což se tvůrcům povedlo už ke konci první řady podchytit a držet doteď. Zásluhou jak scénáře a režie, tak herci skvělé vykreslení charakterů, se kterými nejde než nesympatizovat...jo, a super soundtrack v každým díle! (Ok, a hlásím se k deseti, ne-li statisícům poblázněných ženských. Harvey Specter...nom ^-^)

Chata v horách (2012)

Rádoby chytrý film s "apokalyptickou" myšlenou, pokoušející se vybočit ze škatule klasických hororů. Proti úvodním snahám o jakousi chytrost a invenci se staví naprosto nepochopitelně hloupá snaha o to nebrat se vážně. Na podobnou kontradikci je potřeba kurňa dobrej scénář a zpracování, což se u Cabin in the woods moc nepovedlo. Ve výsledku to všechno vyznívá strašně trapně a schizofrenně. Nesympatický a chvílemi na nervy lezoucí film bez pořádné atmosféry, která dělá horor.

Temné stíny (2012)

Nikdy jsem nebyla Burtonovou fanatickou obdivovatelkou, ani velkým fanouškem. Ale i když mi jeho styl nešel pod nos, dokázala jsem ho ocenit a měla k němu jako tvůrci respekt, kterej po zhlídnutí Dark Shadows málem vyletěl oknem. Už Alenka byla dost slabá, ale pořád tam bylo něco z něho, kousek upřímnosti, hravosti a snahy vytvořit něco novýho a výjimečnýho. Ani jedno z toho už v Dark shadows není. Nevím, co se to s Timem děje, ale nikdy dřív bych nevěřila tomu, že je schopen vypustit do světa tenhle prázdnej a hloupej paskvil. Není to vtipný, mile morbidní, chytrý ani originální. Staví to na jakýsi vizuální šabloně, pod kterou Burtona všichni znají, ale obsah a smysl aby v tom člověk pohledal. Jestli není smyslem tohohle filmu nahnat do kina co nejvíc lidí a vytřískat co nejvíc prachů nomatterwhat, tak už nevím, co jeho smyslem je.