Rhinoceros Eyes (2003)

Film s velmi působivou a přitom nenucenou atmosférou. Celých 92 minut si připadáte téměř jako ve snu a taky to tak má být. Celé to stojí na atmosféře, snovosti a skvělém výkonu Michaela Pitta. Nemá cenu nad tím přemýšlet. Jen se nechat unášet. Stejně, jakou logiku byste našli v bláznově hlavě? Tohle je opravdu nejzvláštnější film, co jsem kdy viděla.

Mladí rebelové (2008)

Bylo mi naservírováno něco jiného, než jsem čekala. Příště bych měla líp číst jídelní lístek :) S touhle tématikou problém vůbec nemám, naopak bych řekla, že ji spíš vyhledávám, ale tady toho bylo až moc. Mám pocit, že film se snaží říct hrozně moc věcí, ale pořádně dotažená není ani jedna. Možná je to ale docela v souladu s teenage tématem, kolem kterého se snímek točí a nebo jsem to prostě a jednoduše nepochopila. Nebylo to nic velkého, ale těch 99 minut považuju za celkem příjemně strávených. Obrovské plus je boží, naprosto boží soundtrack!

Funny Games USA (2007)

Už dlouho mě žádný film tak moc nenadchl. Možná jsem zvrhlá a částečně šílená, ale tohle je prostě skvělý! Tenhle film beru úplně samostaně, bez ohledu na originál, který snad ani nechci vidět (pokud je pravda, že je skoro na chlup stejný). Nebudu proto hodnotit Hanekeho režisérský vývoj ani inovátorství, jen divácký zážitek. Zpozorovala jsem, že se lidé po zhlédnutí Funny games dělí na dva tábory. A zdá se, že patřím k těm "sadistickým magorům", poněvadž tenhle snímek je podle mě prostě perfektní. Jakýmsi zvrhlým způsobem jsem celou dobu seděla s očima přilepenýma k obrazovce a ani nedutala. Už od začátku to na vás padne a pořád si říkáte "to je ale divný...." a potom přijde ten správnej nářez. Sice mně jednu chvíli strašně lezla na nervy statická kamera a úděsné prodlužování jedné scény (všichni určitě víme, která to je :)), ale na celkovém dojmu to nic nemění. Zahrané to bylo bez chyby a nejvíc mě snad dostali páni golfisté. Jak už jsem řekla, původní verzi jsem neviděla, ale věřím tomu, že jen málokdo by zvládl zahrát ty dva magory líp, než právě Michael Pitt a Brady Corbet (zvláštní, že zrovna jeho vídám výlučně v rolích podobných jedinců....ale ne, že by mu to nešlo :))

Carlitova cesta (1993)

Pořád nemůžu uvěřit tomu, že to s kotletama a blonďatým afrem na hlavě je Sean Penn

Italské námluvy (1994)

Pro mě téměř nehodnotitelné. V tomhle filmu Robert Downey jr rozbil na padrť všechna myslitelná měřítka roztomilosti a úžasnosti, postavil nová a laťku nasadil tak vysoko, že se do takových výšin snad nikdy žádný jiný chlap nevyhrabe. Jak se má člověk soustředit na zbytek filmu, když je tam on? :-D

Souboj (1991)

Skoro celý film se nese v duchu miloučké komedie. Děj je sice předvídatelný a občas proto trochu nudí, ale většina filmu je dobře koukatelná. V posledních minutách následuje silný kopanec přímo do břicha, ale jen nevím, jeslti dobře mířený. Konec mi do celého filmu nezapadá. JInak se jedná o fajn film s dobře ztvárněnou dobovou atmosférou, jehož první polovina je zábavnější než ta druhá a tak něják to plyne. Nejlepší na celém snímku je ale stoprocentně River Phoenix v roli stále ještě nedospělého natvrdloně, co si strká cigára za ponožky a ať už udělá sebevětší hovadinu, jste schopní mu to odpustit

Vrána (1994)

Komiks jsem nečetla a tudíž se na něj nemůžu nijak odvolat ani srovnávat. Ale film Crow je naprosto perfektním filmovým zážitkem ze spousty důvodů. Přímo se dá zmínit třeba skvělé vizuální zpracování, snad nejštylóznější komiksový hrdina všech dob, podmanivý soundtrack, dobrá porce velmi slušné akce.....a je to tak mile, maniakálně brutální. Chtěla jsem dát 4*, ale nejde to, prostě nejde.....

Strašák (1973)

Pacinův herecký koncert a jeden z mých oblíbených filmů. Silný snímek.