Počátek (2010)

Tohle je, ač se jen ze zběžného kouknutí nebo traileru nezdá, naprosto velkolepý film. I když se to od Nolana dalo tak trochu očekávat. Už ten námět je sám o sobě zvláštní. Přidejte k tomu ještě perfektní herecké obsazení, filmové triky a ohromující soundtrack. Je to prostě perfektní

Sex ve městě (1998) (seriál)

Připouštím, že znám jen málo (heterosexuálních) tvorů mužského pohlaví, kterří by se na Sex ve městě koukali (nebo dokonce 1x koukli) dobrovolně. Tohle je prostě stoprocentně babský seriál. A co je na tom, že většina příběhů je vcelku nereálná a pohádkově přibarvená, když je to vtipné, dobře zahrané a nás to pořád baví?

Upírův pomocník (2009)

Dost průměrné zpracování naprosto perfektní předlohy. Knihy o Darrenu Shanovi jsem už od mala zbožňovala, kam se na to hrabe Harry Potter? Ale když už jsme na filmové zpracování čekali takovou dobu (o jeho natočení se spekulovalo snad od roku 2004),mohlo se to podařit o dost líp. Moje představy se většinou dost rozchází s těmi režisérovými. Za jediné vcelku povedené postavy považuji Lartena Hroozleyho a hadího chlapce Evru. Taky to mohlo být o dost temnější. Film mě celkem pobavil, ale vzhledem k předloze to mohlo být o dost, ale opravdu o dost lepší.

Tajemné okno (2004)

Nezájem. V tomhle případě se nehodlám ohlížet na Kingovu předlohu, ačkoliv se jedná o jeho nejlepší novelu (podle mě). Sám o sobě je to povedený film a v roli Morta byl Depp naprosto boží, i když nejsem jedna z těch, která by ho bůhvíjak zbožňovala. Ten konec sice není tak skvělý, jako v novele, ale tady přeci šlo i o překvapení.

Tropická bouře (2008)

Milovat nebo nenávidět! Ať už Stillerův humor všeobecně, nebo prostě jen Tropickou bouři. Hrdě se hlásím k první skupině. Tropická bouře je neskutečně absurdní, psycho a kulervoucí dílo, ať už jde o děj, nebo postavičky v něm. Namátkou Downey jako černoch, Stiller jako upadají herec a fanatickej milovník pand. Miluju, miluju, miluju! Za Tropickou bouři se budu hádat, bít a řvát! Nejlepší komedie za posledních pár let.

James Dean (2001) (TV film)

Malý film o velké osobnosti. I přesto, že je často fakticky nepřesný a někdy spekulativní, vychází z toho kvanta, co bylo o Deanovi natočeno na vítězných pozicích. Franco mi přijde často v Deanově roli křečovitý, ale jak říkám, v porovnání s ostatními adepty si vede rozhodně nejlíp a to to měl hodně těžký. Na světě prostě žádnej druhej Dean není a Franco odvedl slušnou práci. Celkově se jedná o velice příjemnou poctu jedné americké legendě a Rydellovi hands down za to, co zvládl s TV filmem. Film stojí rozhodně za doporučení, nezklame.

Ctihodný občan (2009)

75%? Ale no tak. Zacatek byl fajn, ale potom se to zvrhlo do absolutni ptakoviny. Nemuzu jinak, nez 2*

Život Davida Galea (2003)

Slusny film. To je asi vsechno. Samozrejme, Spacey je perfektni, ale uplne sam cely film proste utahnout nemuze. Konec mi prijde celkem pritazeny za vlasy, ale jinak mi to pekne utelko, celkem me to bavilo, takze nevidim duvod proc podhnodnocovat

Noční můra od vedle (2007) odpad!

Nezábavná a nevtipná "komedie" s párkem snad nejvíc nesympatických lidí na světě v hlavních rolích

Black Books (2000) (seriál)

Taky zbožňujete Bernarda Blacka? (Nebo jsem jedinej úchyl? :-D). Kam se na tohle hrabe všemi zbožňovaný Red Dwarf... Zapadlý antikvariát, litry vína, sarkasmus jak bejk a občas naprostá šílenost. Prostě nejlepší britcom