Top Gear (1978) (pořad)

Tohle nejde nemilovat

Trainspotting (1996)

Trainspotting je nehynoucí legenda a můj dlouhodobě "nejvíc nejoblíbenější film"! DVD už má v sobě rýhy z neustálého přehrávání. A v čem vlastně spočívá jeho genialita? Linie mezi dramatem a komedií je v tomhle případě velice, ale velice tenká. Při sledování životních příběhů Edinburských tragédů a feťáků občas opravdu netušíte, zda se máte smát nebo brečet. (Já jsem nepřející hajzl, takže se skoro pořád směju). Taková hromada hlášek a neuvěřitelných postaviček se jen tak nevidí a já je prostě všechny od Begbieho po Spuda miluju. Dokonale sednoucí soundtrack nemá cenu ani komentovat, protože jestli někdo nezná projekty jako Blondie, Iggyho Popa nebo Underworld.....no, ať mi radši neleze na oči! Zmínku si zaslouží samozřejmě i člověk, kterej tohle všechno začal, tedy Irvine Welsh, autor knižní předlohy, která se čte taky úplně sama a je naprosto jedno, jestli na poprvé, nebo po desáté. Trainspotting jsem viděla nejmíň 15x a dovoluju si tvrdit, že časem na síle ani genialitě neztrácí, ba naopak- s každým dalším zhlédnutím to získává na dokonalosti. "You sorry enough for being a fat fucking cunt? ".

Noci v Rodanthe (2008)

Nemohl mě někdo upozornit, že se tam za celou dobu James Franco objeví asi tak na 5 minut?

Prokletý ostrov (2010)

Tak to byl solidní mind-fuck. Ne, že bych mistrovi nevěřila, ale do Shutter Island jsem šla s mírným strachem, že mě zklame. Což se nakonec vůbec nekonalo. Víc, jak dvě hodiny jsem seděla jako přilepená a prostě čučela. Čučela na další z DiCapriových skvělých výkonů (které se za posledních pár snímků staly snad standardem, ale chvály stejně není nikdy dost), čučela na skvěle napsaný scénář, na vizuálně mistrně zvládnuté scény (hlavně flashbacky do minulosti), na skvělou atmosféru. Nutno poznamenat, že v hlavě mi to šrotovalo ještě dlouho po závěrečných titulcích

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Sympatická porota i moderátoři. Nejedná se o tak nechutnou a trapnou šarádu, jako v Talentmanii.Neříkám, že jsem jeden z lidí, co by seděli u bedny a sledovali každý díl. Ale ve výsledku je mi to stokrát milejší, než Talentmania

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Pokud bych měla srovnávat s Československo má talent, který vysílá konkurenční TV Prima, je tohle jasný propadák. (Přiznejme si, že obě soutěže jsou žumpa, ale jde jen o to, která je hlubší a smradlavější). Ne, naprosto mě nezajímá "profesionální názor" pana Trošky, ani slečny Banášové. O Šeredové, která (snad naštěstí) sotva kvákne, ani nemluvě. STRAŠNĚ mi lezlo na nervy to nekonečné a nudné protahování (promenáda putěk např.). 35 minut už je vážně trochu moc, ne? A má vůbec cenu se zmiňovat o čím dál, tím nudnějším a rádoby-vtipném Marešovi? Jen ho v tý bedně vidím, nejradši bych míchala Molotov

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Když jsem překonala prvotní znechucení, začala jsem to milovat. To je něco tak naprosto šílenýho, často nechutnýho (a skvělýho). "Jooo, já viim......" se stalo mojí frekventovaně používanou hláškou :)

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Sice se jedná stokrát přežvýkané námět , o hlavních postavách ani nemluvě- sukničkář/playboy, obletovanej slečínkama s iq houpacího koně, a nudnej slušňák. (Akokrát to tlustý pubertální dítě je asi jediný svýho druhu), ale jak je možný, že se na to skoro každej den těším a stejně startuju 5 minut před začátkem na gauč? Možná je to oslizlým šarmem Charlieho Sheena, nebo jsem fakt nemocná

Těžce zamilován (2001)

A to je takový nic. Trošku nuda, víceméně se celou dobu skoro nic neděje. A přitom by se z toho nápadu dalo vytáhnout víc.....přinejmenším aspoň víc vtipů. Potenciál Jack Blacka i Gwyneth tady byl využitý úplně minimálně. Dalo se na to dívat, ale znova to vidět nepotřebuju

Batman a Robin (1997)

Debilní dialogy, střih, naprosto nepochopitelná vizuální stránka a Arnold. Jediná * za Umu