Osvícení (1980)

Kingův nejlepší román v rukou Stanleyho Kubricka, s Nicholsonem v hlavní roli. Víc není potřeba říkat. Snad jen, že je to jediný horor, u kterého jsem se kdy bála. A to taky něco znamená

Mé soukromé Idaho (1991)

Celkem nedoceněný a nenápadný (a dle mě nejlepší) Van Santův snímek, ve kterém bezkonkurenčně exceluje River Phoenix, jehož jemné herectví se perkfetně hodí k Van Santovu jemnému režisérství. Příběh o lásce a zradě tak trochu jinak. Také příběh o hledání něčeho, možná sama sebe, přičemž symbolem toho všeho je ztracená matka. Příběh o člověku bez budoucnosti. Příběh o někom, kdo je zcela ztracený a jeho jediná jiskra naděje pomalu, ale jistě zhasíná.

DOA: Na život a na smrt (2006)

První, co mě napadlo, když jsem na tenhle film koukala bylo to, že zrovna sleduju zfilmovaný Tekken. Čemuž docela odpovídá moje hodnocení. Ze začátku to sledujete s vědomím, že je to ptákovina, ale docela se dá. Potom to už začne být nuda a vy pořád víte, že je to ptákovina, která se brzy stává "donebevolající" ptákovinou. Víc, jak 2* může tomuhle filmu dát leda tak chlap. Hádejte proč :-))

Absolutní moc (1997)

To se Clintovi moc nepovedlo. Jak herecky, tak režijně. Není to strašný, ale s jiným filmy, co jsem od něj viděla, se to nedá srovnávat (namátkou třeba Milion Dollar Baby, Mystic river). No, všechno se excelentně prostě nepovede. Na Absolute power mi vadilo hlavně to, jak to bylo strašně natahované. Je tam plno scén, které bych vidět nepotřebovala. Taky mi "mistr Eastwood" připadal docela prkenný, moc jsem mu to prostě nežrala. Ale jinak si to 3* celkem zaslouží, na 2 bych nešla

Americký táta (2005) (seriál)

Tady se přímo nabízí porovnávání s Family guyem, tak já jdu do toho. Po pilotním dílu American dad jsem byla přesvědčená, že to není nic pro mě. Když jsem tomu dala 2. šanci, naprosto jsem otočila. American dad je podle mě lepší. A to hlavně díky postavám, které mi ze začátku přišly oproti Family Guyi nezajímavé. Omezeného a agresivního, ale přesto hodného Stana Smithe mám mnohem radši, než dementního a sobeckého Petera Griffina. Další úžasnou a asi nejvýraznější postavou je mimozemšťan Roger, těžký kuřák, alkoholik a "drama queen", co rád a často mění identity. Další fajn věc je, že si to v každé řadě drží slušnou úroveň a zábavnost, což se o Family guyi říct nedá.

Feťáci (1987)

První polovina se podle mě docela táhla. Druhá už byla fajn, ale přesto mi to přišlo jako docela obyčejný film. Přidávám 1* za Downeyho, na kterém (aspoň) pro mě, stojí celý ten snímek. Nebýt tam on, vypínám

Billy lhář (1963)

Na jednu stranu strašně roztomilý a na druhou celkem smutný film. Stejně jako jeho hlavní postava, skvěle zahraná Tomem Courtenayem, která ve mě vyvolávala každou chvíli uchichtnutí, ne-li smích. Kolikrát si taky představuju, že dostanu do ruky kulomet :-)) Chci to vidět znova!

Dvanáct (2007)

Zajímavé, ale strašně natahované. Mělo to několik hodně silných scén. Ale ať je to sebelepší film, po dvou hodinách už jsem si přála, aby to konečně skončilo.

Café Society (1995)

Nuda jaxviň. Než jsem ze začátku pochopila, o co jde, málem jsem usnula. Když se k nudě ještě přidaly dementní dialogy a nudná kamera, bylo dokonáno. Ačkoli filmy z prostředí 50. let zbožňuju, u tohohle jsem opravdu nevydržela

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Blbost, ale na rozdíl třeba od Rafťáků je to jakž takž koukatelný. Když teda pominu strašný výkony některých herců-neherců, pitomý dialogy a naprostou nelogičnost některých scén. Pokud to vezmu objektivně, je první polovina celkem zábavná, ale za půlkou přibývá nudy, nelogičnosti a debility. Ale když člověk sedí skoro 9 hodin vkuse a autobuse, ještě se to dá