L. A. - Přísně tajné (1997)

To teda bylo tóčo! Než můj líný mozeček pobral, co se všechno děje, zůstala jsem civět....Vlastně jsem civěla i potom, co mi to došlo. Tohle je parádní dobová kriminálka, natočená podle chytrého scénáře, se skvělými herci a povedenou režií. Co chcete víc? Asi jako miliontá v pořadí vyzdvihnu výkon Russela Crowea, který nikdy nebyl zrovna mým oblíbencem, ale tady byl perfektní. A taky bych pochválila Guye Pearce. I když vlastně skoro všichni podali naprosto skvělý výkon

Fargo (1996)

Opět jsem se přesvědčila o tom, že nejbizarnější scénáře píše život sám. A když se k jejich zrežírování dostanou Coenovi, vznikne z toho, jako v tomhle případě, něco hodně povedenýho. Fargo je asi 3. film z jejich tvorby, co jsem viděla, a musím přiznat, že se mi líbil zatím nejvíc. Samozřejmě přidávám velký YAY pro Buscemiho a Stormarea, kteří byli naprosto perfektní.

Oko bere (2008)

Nuda, nuda, nuda. Celkově mi to přišlo dost o ničem. Parta studentíků v Las Vegas, kde jim za podvádění nehrozí nic víc,než rozbití úst od pánů z Casina. Nevím,nevím...asi jsem moc zmlsaná všemi těmi filmy o mafiánech. Jako vedlejší linie jakás takás lovestory, která mi byla stejně jako zbytek filmu úplně u zadku. Nehledě na to, že mi byla Kate Bosworth v tomhle filmu maximálně nesympatická (chápu, můj problém....ale stejně)

Vzteklej pes a Glorie (1993)

Docela zklamání. Na jednu stranu to nebylo tak špatné. Docela se mi líbil tak trochu bizarní charakter Billa Murrayho. A Robert De Niro, který je legendární z rolí mafiánů tentokráte v roli poseroutky, kterého mafián sužuje. Ale tohle byly jedny z minima kladů filmu. Mezi zápory patří to, že se to docela táhlo i přes to, že ten film měl jen hodinu a půl. Bylo mi úplně jedno jak to skončí a čekala jsem o dost víc, i vzhledem k tomu, kdo všechno tam hraje

Repo Men (2010)

Nadupaná podívaná o tom, jak se lovec sám stává lovenou zvěří. Ani na chvíli mě to nenechalo vydechnout. Napínačka jako bejk. Skvělý Jude Law. Ten chlap je čím dál, tím lepší. Přidávám 1/2* za konec. Jsem v pokušení přidat víc, ale celkově to na 5* není. (A taky to má fajn soundtrack. Docela mě překvapilo, když jsem ve filmu zaslechla hudbu od Becka :))

Zase bude fajn (2001)

Jednou jsem jen tak přepínala programy a vyskočilo na mě tohle "dílko". Vlastně jsem na něj koukala jen kvůli tomu, jak byli všichni strašně uhození, což mi na tom filmu přišlo srandovní. Film plnej podivínů. Matka, co ze sebe dělá somračku před svým vlastním domem je jeden příklad za všechny. Příběh mi byl celkově úplně ukradenej. Bylo mi jedno, jestli ta love story skončí dobře nebo ne. Jediný, co mě ke konci vůbec zajímalo bylo to, jak dopadne pes Matthew Brodericka. A to asi není dobře, že?

Neúplatní (1987)

Když porovnáte počet červených a modrých kostiček v De Palmově profilu, na první pohled se zdá, že je to celkem průměrný režisér. Ale pokud už něco v té červené kostičce je, je to opravdu perla. Do téhle kategorie si odvážím přiřadit i Untouchables. Skvělá gangsterka s povedenou atmosférou 30. let. Celkově napínavá a zábavná podívaná, kterou jen podporuje Morriconeho hudba. U scény na vlakovém nádraží jsem se málem zbláznila napětím :-)) Skvělý výkon Costnera, Conneryho i De Nira, který do role Al Capona sedí. Kdyby bylo po mém, je to v žebříčku TOP200 ještě trochu výš.

Normal (2009)

Od filmu Normal jsem toho dost čekala. A můžu říct, že moje očekávání se docela naplnilo. Celý film rozhodně stojí na skvělém vizuálním zpracování. Má to především skvělou atmosféru, kterou si to udrží po celou stopáž. Musím ale říct, že příběh celkem zaostává. Po tom, co se převalí první našlápnutá polovina filmu, už to není přecejenom taková švanda. Ale i přes to si troufám říct, že je to nejlepší český film za posledních pár let. Proto 4*

Jumper (2008)

Opravdu, ale opravdu nudná záležitost

Pravidla moštárny (1999)

Tohle vás dojme, ani nevíte jak. Patetické? Ani náhodou! Skvělý Maguire i Theron, ale u mě to jednoznačně vyhrál Caine. "Dobrou noc princové z Maine, králové Nové Anglie"