Kick-Ass (2010)

Nemůžu si pomoct, ale: nepobavilo, nepotěšilo, nezaujalo a v žádném případě nedostalo. Vím, že při čtení mého komentáře budou téměř všichni kroutit hlavou, ale já prostě nechápu, co je na tom filmu tak skvělého? Hlavní hrdina je idiot, co vypadá jako by neuměl do pěti počítat (a chová se stejně), neskutečně mi celou dobu lezl na nervy. Jeho dívka snů byla pro změnu taky na ránu. Akční scény (podřezávání krků, střílení, střílení, střílení) byly taky o ničem. Námět celkem zajímavý, ale nikdy bych neřekla, že z něho vzejde něco, co se mi bude tak moc "nelíbit". Určité kvality Kick-Ass má, tak dávám za 2*, abych nebyla za omezenou mrchu.

Mechanik (2004)

Povedený snímek se solidně temnou atmosférou, kterou doplňuje celkem slušný soundtrack. Nejlepším z celého filmu je bez debat Christian Bale. Sakra, ten byl skvělej! Jeho výkon si budu ještě dlouho pamatovat. Je pravda, že příběh začíná být v průběhu filmu zčásti celkem průhledný. Ale řekněte, kdo věděl do puntíku to, co na něj na konci vyskočí?

Snídaňový klub (1985)

Chá! Už vím, kdo je TEN Emilio Estevéz, kterého potkali chlapci z Noci v Roxbury :D Co se The Breakfast Club týče, je to dost příjemný film. Bylo to celkem překvapení. Vlastně překvapil hned dvakrát. Z čehož jednou pozitivně a jednou negativně. Skoro celý film bylo pozitivní překvapení. Nebýt toho "pohádkového" konce, který mi do chvílemi celkem dramatického snímku vůbec nesedí, dala bych 4*

Zelený sršeň (2011)

Stylová pecka. Jak už bylo řečeno, akční scény byly na filmu to nejlepší. Vyloženě jsem si je užívala a to taky díky 3D, na které jsem jinak nikdy tak kladný názor neměla. Rogen a Chou byli dobrá dvojka. Jen Cameron Diaz bych mohla oželet, ale to už je jen o osobních sympatiích. Francova malá role byla fajn a o Black Beauty se mi bude zdát ještě půl roku! (Další auto na nesplnitelný wish list, jupí!)

Billy Elliot (2000)

Příjemné a dojemné dílko se skvěle zvládnutou dobovou atmosférou a božím soundtrackem. Billy Elliot si mě prostě získal.

Procitnutí v Garden State (2004)

Hodně sterilně působící film, alespoň tedy na mě. Jediné plus je kouzelná Natalie Portman. Jinak se mě to vůbec nedotklo tak, jak asi mělo. Ale pravda je, že na režijní prvotinu, ve které režisér sám hrál hlavní roli to není špatné. Keep up a možná příští dílko bude za 4*

Fotři jsou lotři (2010)

Těšila jsem se, ale nic extra jsem radši nečekala. Nakonec se ukázalo, že tak to bylo správně. Koukatelné, celkem vtipné, ale dost mě mrzí, že už se tvůrci tak trochu snížili k "fekálnímu humoru". Rozhodně ne tolik originální jako první díl, ani lepší než druhý.

Noc na Zemi (1991)

Pro mě zatím nejlepší Jarmuschovka. Přeúžasná, překouzelná Winona Ryder, zoofilní Benigni a potrhlej Helmut. Bizarní, vtipné, chvílemi dost zavánějící černým humorem....a to já velice rád!