Tequila Sunrise (1988)

Strašná nuda. Po zhlédnutí ukázek jsem si neslibovala nic extra, ale přecejen jsem při tomhle obsazení čekala aspoň "něco". Postavy nebyly ničím extra zajímavé, akční scény se moc nekonaly, ani krásná Michelle Pfeiffer to moc nevytáhla. Ve výsledku se mi u toho chtělo akorát spát

Manželé z roku II (1971)

Svižné, bláznivé, svěží a jakýmsi způsobem roztomilé. Přesně ten typ komedií, které mám ráda.

Sherlock Holmes a pekelný stroj (1991) (TV film)

Když se u Sherlocka Holmese v jakémkoliv podání nudíte, někde je chyba. Tady jich bylo hned několik. Třeba nudný scénář a nebo naprosto špatné herecké obsazení. Můžete si myslet, že mě zblbnul Guy Ritchie (ano, Robert Downey jr. je pro mě dokonalým Sherlockem!), ale komukoliv, kdo četl jakýkoliv z příběhů Sherlocka Holmese a doktora Watsona ví, že Sherlock nikdy nebyl nudný páprda bez sebemenší jiskry a Watson nebyl chlápek s krysím obličejem, který by Sherlocka nechal ve štychu a kňučel jako dítě bez dudlíku.

127 hodin (2010)

Silný zážitek a rozhodně jeden z filmů, na které se vyplatí jít do kina (rada pro ty, co filmy stahují.....já do kina chodím ráda a celkem často). Skvostná One man show Jamese Franca, který si pomalu ale jistě vyšlapává cestičku do herecké elity a toho Oscara mu strašně přeju. Celkově ohromně napínavá podívaná. Kolikrát jsem od ostatních lidí slyšela, že konec jakž takž čekáte a kazí to celkový zážitek. Není to pravda! 127 hodin je tak sugestivní snímek, že pořád věříte a cítíte s hlavním hrdinou. Nějak nemáte čas přemýšlet nad tím, co se bude dít. Z kina jsem odcházela jako by mě praštili šutrem po hlavě

Dva muži ve městě (1973)

Silný film se skvělým Delonem a standardním Gabinem (takže taky skvělým ;)). Od scénáře, přes režii až po herecké výkony nemám téměř co vyčítat. Jediné, co bych si nechala ujít, byly melodramatické, pomalé scény, podbarvené srdceryvnou hudbou, zabírající přešťastného Alaina. Ale v kontrastu k nim byl konec jako kopanec do břicha. To, že režisér nechal film dojít až do úplného konce, natočil všechno, dává filmu neuvěřitelnou sílu. (Co si budeme povídat, na konci jsem řvala jak tur.)

Srdce a duše (1993)

Celkem průměrný film. Co se mi na něm ale líbilo bylo to, že Downey naplno ukázal svůj komediální talent. Nápad s duchy byl fajn. Ta romantická linka mě naopak vůbec nebavila a nezajímala

Equilibrium (2002)

Kdyby si film stihl udržet stejné tempo, jako na začátku nasadil, byl by to nadprůměrný snímek. Nedá se říct, že by teď nebyl, ale přijde mi, že je objektivně snad nehodnotitelný. Líbil se mi námět, i když se do něj postupem času scénář zamotával a zakopával. Převážně v polovině bylo nejvíc hluchých scén, ale začátek a konec byl perfektní. Bylo tam dokonce pár dost silných okamžiků (ano, to jsem si jednou zase pobrečela :-D). Nemůžu si pomoct, ale Christian Bale celému snímku jasně vévodí. Vedlejší role se mi nelíbily a vadil mi dokonce i komparz. Tolik koňských vygumovaných ksichtů se pohromadě jen tak nevidí. (Já vím, že to tak mělo být. Ale tohle už bylo i na mě trochu moc)

Cesta (1986)

Zajímavý námět, který byl, bohužel, dost nešťastně zpracován. Předně se mi nelíbí celkové ztvárnění smrti. Jak vizuální, tak myšlenkové. Film slibuje představit smrt jako osamělou a podobnou lidské bytosti. Asi jsem natvrdlá, ale to se, prosím, podělo kam? Dál mě štvalo to, že příběh odbíhal od počátečního tématu k nějakým vyšším cílům, což mu celkově jen uškodilo. Ačkoliv se může zdát, že si budu trochu odporovat, nejvíc z celého filmu se mi líbily krátké animáče, alias Jeanova dílka. Dokoukat se to dalo, ale s hodnocením nemůžu výš, než na 2*. A to se jedná o mého oblíbence Delona v hlavní roli, který se, ať už vinou jeho nebo dementního scénáře a dialogů, taky zrovna nepředvedl.

Opice v zimě (1962)

Jeden z mých nejúžasnějších zážitků za poslední dobu. Velmi lidský a vcelku jednoduchý film o snění, strachu i bohémství s kouzelnými dialogy a parádní ústřední dvojicí v podání mladého Belmonda a svérázného Gabina. Asi se v tom nedá hledat žádný hlubší smysl, který se tam spousta lidí snaží najít, ale o to je to příjemnější filmový zážitek. Asi jsem zvláštní, ale opravdu mě snímek "Opice v zimě" okouzlil