Onibaba (1964)

TRAGEDIE http://cs.wikipedia.org/wiki/Tragédie (neverte tem kecum o 1-5ce , to si pry kdosi domyslel, snad v 18 stoleti ? http://www.famu.cz/docs ) (+) netlaci k pocitum (+) jak taky lide prezivali o valce (+) jeden dobre provedeny napad (-) utahane . ...... ROZBOR = SPOILERY Predpokladam, http://cs.wikipedia.org/wiki/Backtracking ze scenarista "dostal" tema lide ve valce, pripadne samoobsluhu nad zabitymi samuraji, co se vraceji z valky. Motivy +-Tak dlouho se chodi se dzbanem pro vodu az se ucho utrhne. Brneni je otravene a lepi k sobe maso (ale to je nepodstatny detail). Postavy 1) jama , k zbaveni se mrtvol, divak s ni pocita protoze pres ni postavy skacou jako o zavod - zbyva jen vedet kdo padne 2) Brneni , ktere odbavuji - a) zbytecne sceny prodeje jen vysvetluji co s brnenim delali a b) udrzeni povedomi o brneni (? aby si kazdej vsiml ze to neni jenom krovi ) 3) krupan, pouze pricina sporu mezi zenou1 a zenou2 4) zena1 5) zena2 - proc ne treba chlapi. Protoze zensky nesli bojovat. Ajo. 6) otravene brneni - nastroj pomsty ale hlavne neco co se na sberu podela. Neni to pri sberu breni ci zabijeni samuraju, coz jsem cekal. Pokud je to zamerne prekvapeni, tak ta otrava muze byt protoze si scenarista nekde precetl o zaleprovanych brnenich. ........ Zena2 se prevlekne do otraveneho brneni (1) aby vystrasila mladsi (2) a pak zakopla (bylo to ale protahnute) a spadla do jamy (3). ......... To ze se pouzije brneni ( viz masky a to jak vypadaji japonsti duchove!) pouzije jako prostrednik je zajimave. Take to ze si ho vubec zena2 oblekne. ...... Jama je a) dodana pozdeji, protoze koncu mohlo byt hodne a dulezite je straseni brnenim(2) b) je zamyslena od zacatku a pak se brneni pouzije jako prostrednik; zena2 v breni vypada jako vojak; koren je jen duvodem roztrzky a dale to de jako po masle .... Straseni brnenim(2). Mohlo vypadat strasidelne? Mohla to byt japonska pohadka co scenarista slysel. ....................... Pohyb 1) uvedeni jamy + sberu brneni 2) prichod krupana 3) roztrzka +- dcera opousti matku s krupanem 4) otravnene brneni; vnukne matce napad ze vystrasi povercivou dceru (premlouvala ji i predtim, proto to nepusobi tolik neprirozene?) 5) matka strasi dceru a spadne do jamy. .... Jama otevira a uzavira pribeh. Jasne ze jo http://www.youtube.com/watch?v=_EZcpTTjjXY . .............................. Film si vystaci tak na 10 minut?

Vražda na večeři (1976)

Taky jste si nekdy rikali "Ja musim bejt fakt blbel ze jsem toho vraha neodhalil" ? DaEmoNicky si to uz nerika a Monika nechce byt sama. Nebo to je naopak? | (http://cs.wikipedia.org/wiki/Daimón + http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Daemon + http://cs.wikipedia.org/wiki/Démon_(software) ) * http://encyclopediadramatica.com/Emo * http://cs.wikipedia.org/wiki/Monika * http://www.google.cz/search?q=ctou+vice+muzi+ci+zeny (pozor, statistika!) * http://www.google.cz/search?q=zaklady+stupidologie (Koukolik, nicmene mizerna propaganda)

Mazací hlava (1977)

Tento film je jiný než ty ostatní v tom, že si tvůrce vyhrál a pospojoval myšlenky a věci zdánlivě (sic!) náhodně. Dobré je to k tomu, k čemu je dobrá báseň - pro autora i čtenáře k odpočinku, haluzovým úvahám, hádání se o významu, předvádění "zajímavých" spojitostí ... a penězům (to akorát pro autora). ______ "Kamarád mi doporučil film od Lynche, má cenu se na to kouknout?" To záleží na tom jestli tě baví obrázky v nichž původní myšlenku není vždy možné odhalit http://images.google.cz/images?q=surrealism , například protože všechny symboly neznamenají všude to samé. Chybí osvěta a jakýkoli pokus udělat jednotný symobolický jazyk v umění, ne že by mě to překvapovalo http://en.wikipedia.org/wiki/Symbolic_system . Nicméně se podobnými ptákovinami dá trénovat mozek (a vymazat hlava aby bylo místo pro nové názory), teď jen ještě příjít na to jak. ________ DOPORUCENI REZISERI ________ Vpodstatě cokoli od Jana Svankmajera http://www.csfd.cz/reziser/3305-svankmajer-jan/ , Davida Lynche http://www.csfd.cz/reziser/2993-lynch-david/ , Dario Argento http://www.csfd.cz/herec/2806-argento-dario/ , Davida Croneberga http://www.csfd.cz/reziser/2396-cronenberg-david/ , Darrena Afronského http://www.csfd.cz/reziser/4252-aronofsky-darren/ a dále filmy které Michel Gondry http://www.csfd.cz/reziser/3974-gondry-michel/ natočil podle scénáře Charlieho Kaufmana http://www.imdb.com/name/nm0442109/ . ________ DOPORUCENE SKLICUJICI FILMY ________ Seznam je z http://forums.3drealms.com/vb/showthread.php?t=20952 a dalších webů. Někdo tvrdí že Eraserhead je skličující a tak jsem to tak nazval. ________ ___ |||||||| ___ Jeden z prvních surrelistických filmů http://www.csfd.cz/film/1112-un-chien-andalou/ ( dostupný zde http://video.google.com/videosearch?q=chien+andalou ) ___ |||||||| ___ Kdyby v tomto filmu nebyli loutky tak by Peter Jackson byl dávno za mřížemi http://www.csfd.cz/film/4714-meet-the-feebles/ . ___ |||||||| ___ Tohle hodně lidí nestráví, nervěte jim to proto do krku http://www.csfd.cz/film/224876-funny-games-usa-funny-games-us/ ! ___ |||||||| ___ Není to příliš depresivní, ale myšlenka depresivní je http://www.csfd.cz/film/88180-fantastic-planet-the-plan-and-232te-sauvage-la/ (zde http://video.google.com/videosearch?q=fantastic+planet ). ___ |||||||| ___ Někomu to přijde jako horror, rozhodně tam je spousta nápadů http://www.csfd.cz/film/71044-begotten/ ( viz. http://video.google.com/videosearch?q=begotten+movie&emb=0&dur=3&emb=0 ). ___ |||||||| ___ Vtipný nápad odvisílat skutečný záznam ztracených studentů http://www.csfd.cz/film/6869-zahada-blair-witch-blair-witch-project-the/ . ___ |||||||| ___ člověk se stává robotem http://www.csfd.cz/film/9138-tetsuo/ , tento mokrý sen mnoha se označuje http://cs.wikipedia.org/wiki/Kyberpunk . ___ |||||||| ___ Tetsuovi podobé animé http://www.csfd.cz/film/83541-akira/ . ___ |||||||| ___ Donnie má problém, do pokoje mu spadlo čumákem letadlo http://www.csfd.cz/film/16367-donnie-darko/ a všichni mu osud spoilují komentáři (nečti je). ___ |||||||| ___ Horror se zajímavou příšerkou http://www.csfd.cz/film/1329-thing-the/ . ___ |||||||| ___ Film kterým se mmj inspirovali v horrové sérii http://video.google.com/videosearch?q=silent+hill+3+ladder# je http://www.csfd.cz/film/15745-jacobs-ladder/ . ___ |||||||| ___ Haluz http://www.csfd.cz/film/116212-machinist-the-maquinista-el/ a haluz http://www.csfd.cz/film/6995-memento/ . ___ |||||||| ___ Stroje složené z živých částí, mmch tímto se už nějaký pátek zaobírají ve vědci a žáci ve školních jídelnách, http://www.csfd.cz/film/1806-videodrome/ ( David Cronenberg ). ___ |||||||| ___ Poměrně jasné odkazy na matematický jazyk : číslo Pí http://www.csfd.cz/film/35661-pi-pi/ (Darren Aronofský) a spirála http://www.csfd.cz/film/88388-uzumaki/ . _______ PRAVDEPODOBNE DOBRE SKLICUJICI FILMY _______ ___ |||||||| ___ Prý http://www.csfd.cz/film/3301-brazil/ . ___ |||||||| ___ Prý dobré http://www.csfd.cz/film/11880-cell-the/ . ___ |||||||| ___ Netuším co to je http://www.csfd.cz/film/37839-gummo/ , ale tady je ukázka http://video.google.com/videosearch?q=gummo . ___ |||||||| ___ Netuším co to je http://www.csfd.cz/film/32309-irreversible/ . ___ |||||||| ___ Neznám http://www.csfd.cz/film/7109-angel-heart/ (thriller) . ___ |||||||| ___ Neznám http://www.csfd.cz/film/70369-sekce-9-level-9/ (seriál) . ___ |||||||| ___ Nevím co na tom je surrealistického ale depresivní to asi je http://www.csfd.cz/film/116894-texas-chainsaw-massacre-the/ . ___ |||||||| ___ Neznám http://www.imdb.com/title/tt0100623/ (Singapore Sling) . ___ |||||||| ___ Něco s Bjoork http://www.csfd.cz/film/9389-dancer-in-the-dark/ . ___ |||||||| ___ Zní to britsky http://www.csfd.cz/film/1603-barton-fink/ . ______ Poznámky : 1) materiál tzv. umění se mohou být i výkaly http://www.poopreport.com/Intellectual/Content/Art/art.html . 2) příběh kvalitně psychologický propracovaný podobně jako Mazací Hlava viz http://www.jagg.cz/history.php/151f032e2dab8a71e6205bd3b8b1fd2f ( nefunguje-li pak googlit http://www.google.cz/search?q=muj+denicku+strycek+jiri+megahusta ) 3) v Lynchových filmech se narozdíl od obrazů H.R.Gigera http://images.google.cz/images?q=giger&safe=off sem tam objeví i něco jiného než genitál .

Světová náboženství (1999) (seriál)

Každý díl je rozdělen na Hansův pokus o dokument a komentář českého odborníka. __ To co říká Hans nemá cenu ani pouštěť, komentáře od našich odborníků jsou lepší. Dokument to ani být nemůže vzhledem ke všem superlativům co Hans vypustí z pusy. __ Z českých komentářů stojí za to Náboženství Kmenů (vyjimečně dobrý), O židovství (Tóra příp. Starý Zákon ve zkratce) a O číně (vyprávěno pohodovým nadšencem). Ostatní jsou záplava cizých pojmů, nepotřebných informací, citátu a nepodložených / těžko podložitelných tvrzení. _____ K porovnání. Slušný film o holce, která věděla co si druzí lidé myslí http://www.csfd.cz/film/264031-dakota-skye/ .

Nukleární cíl (2005) odpad!

Nejspis so na to da koukak do konce, ale ze bych to fakt potreboval vedet? SCENAR vcetne rozhovoru napsal typek za jedno odpoledne. Nejdriv jsem se bavil tim, jak je to pruhledne. Nejvic asi na zacatku, nez jsem usnul. Rozhovor tech generalu (???) na zacatku byla proste typkova uvaha, akorat obcas prerusil primou rec a zmenil jmeno. AKCE je to, co bych mel psat na zacatek kdyz je to akcni film. Typek utika pred ruskym tankem. Utika uprostred rozbombardovane opustene(!) vesnice. Tank zbori barak. Typek utika, preskoci zed. Pobliz typka je barak a pred nim holcicka. Typek uvidi malou holcicku. Typek se ji zepta co tady dela. Holcicka nejspis anglicky neumi a tak mlci. Typek ji vezme pod ruku a zatahne do nejblizsiho baraku. Tank rozbori zed. Projede okolo typka v baraku. Holcicka vybiha. Typek za ni. Chyti ji. Otoci se a prask. Sejme ho snajpr s dragunovem. VTIPNE KOMENTARE Beky

Zjevení (2002)

BRAT(!) ci -N-E-B-R-A-T- ? *** Pokud v telce nic jineho nepujde. Zacina krasne, ale pak se prece jenom ukaze, ze to je americky film. ****** Nasleduji KAZICE!!! ***** MOTIVY ****** Prihlizeni "nestesti", aniz by nekdo hnul brvou je hlavni motiv. *** Je to ladeno do horroru = des. Proc? Nejspis proto, ze pokud se des povede, tak zanecha stopy. *** Horror se, pry, sklada z strachu a desu. Strach je ten pocit ze je neco hodne v neporadku. Des je "pro decka". Desem se da navodit strach. *** Krestane jsou na strach experti, proc o nem neuci na skolach, kurva? Krestanske symboly jsou v USA hodne provarene. Mmch, tyto symboly nejsou jen krestanske, vice nabozenstvi si pohrava s podobnymi lidskymi uchylkami (prihlizenim). *** Rodina prijimajici hrdinku, hrdincino dvoji (?) zmrvychstani, zrcadlo predpovida (=divak tusi) doktorovu smrt, zombie pozorujici ostatni. Pout atd. Sen ci predtucha. ****** KAMERA ****** "Prvni" scena - prekvapive zmizeni kluka ze zaberu, je nasledovano jeho zmizenim z povrchu zemskeho. Hezke *** Divka bezi. Prask! Pada do diry. Hohoho. Coze? Ona totiz "spousta" podzemnich prostor byla takto objevena, fakt. *** Pohled na sochy s ocima. ... fucking silent hill (*) ... A tady zacina des. (*) V Sillent Hillech(v 1ka desi, 2ka zaujme, 3ka vysvetluje, ostatni nebrat?), se, krom srackoidniho pribehu, objevuji velice silne desive symboly podbarvene depresivni hudbou. Kamera 1) ukaze oci = motiv pozorovani 2) vyhne se aby ukazala sosku hrdinky (nepamatuju se presne jak ale neukaze ji; mozna to ma cosi s osvetlenim?). *** Matka jede v aute. Delsi zaber na matku co se otaci. Necekane srazi manicku. Nastesti je to podbarveno desivym zvukem ****** PRIBEH. ****** Misto abych psal jak to slo po sobe, tak napisu motivy a poznamky. Pribehy se stejne "pisou" jako spojeni, vysvetlovani a zatemnovani zakladnich napadu (motivu). Ne nutne, ale sami si to muzete zkusit a s trochou praxe vam slusny pribeh vzdy vznikne; hlavne nezapomenout na cerve krvinky pribehu = postavy. *** Budu tem lidem ve filmu rikat zombie. Jednak to odpovida tim, ze nic nedelaji a druhak tak vypadali. *** Cekal jsem ze hrdinka bude zombie, nakonec to taknak vyslo. Proc jsem to cekal? 1) znala jmeno chlapce, coz bylo ale sikovne "vysvetleno" 2) videla zombie 3) byla prejeta autem a zotavila se jen se skrabanci. *** Jeji pritel byl zombie. 1) Celou dobu ji pomahal, proc bylo jasne na konci(kolega). 2) *** Spratek mel videni(=prihlizeni), ktere snad sdilel s hrdinkou. Tahle schopnost je nekolikrat pouzita (ne vzdy spratkem) 1) Divak "Co znamena ta chodba?" Propojeni obou hrdinu (hrdinka se v chodbe ocita, vidi chlapce, sleduje chlapce, dojde k jeho pokojicku). 2) Zjisteni ze spratek bude, nejspis, zabit. 3) Hrdinka se spratkem sdili videni? 4) Spratek najde fotky, diky kterym hrdinka zjisti kdo je Hornblower. *** Hrdinka zjistila pomoci fotky pravdu. Divak ale ne. 1) Kdo to byl? 2) Co udelal? 3) Jak to zjistila? Bylo to na stole plnem fotek, kdyby to ten spratek nerozhrabal (=predtucha=videni), tak se nic nestane. To je celkem dobry zpusob jak udrzet napeti. Vsimete si ze to strihli, takze aji otec byl podezrely ze by mohl byt na fotce. ****** SUMIROVANI PRIBEHU. ****** Takze mame prihlizeni, boj a rozhreseni. *** Nejdriv Prihlizeni se navaze na divku, coz je dobry tah, protoze 1) kluci nejsou tak citlivy. Pokud teda nejsou tepli. 2) divka pusobi nevinne. Pusobi. 3) ma prsa (kojeni, dite) a to ostatni 4) Neni moc nutne vysvetlovat proc lne k spratkovi. 4) Eva "zhresila", ne? Jak jsem napsal, pusobi nevinne, pusobi. 5) Kdyz uz jsme u toho hreseni, tak svadeni(Hornblower) je taky na seznamu, ne? *** Proc tam je spratek netusim. Snad jako duvod proc se obetuje a dostane rozhreseni. *** Ucitele (radci, knezi - spratkuv otec) pomuzou hrdince. Sice pomoci toho, ze spratek rozcafra dukazy a hrdinka je uklizi, ale proc ne? *** Nejak mi unika proc by to mela delat. Snad matersky pud ci co? To pak pusobi zajimave, jako vymena se spratkovou matkou. Spratkova matka je do poctu, aby spratek nebyl v sirotcinci. I kdyz! No a taky je to ona, kdo hrdinku srazi autem. *** Srazka autem (boj) - na nasili se fajn kouka. Tim adresuji divaka, ktery tak neni jen pasivnim voayerem (Ne, kecam. Ze ste to nepoznali :?). Nicmene je srazka s autem pouzita jako zabiti jedne z postav (Kdo to sdeli dal, kdyz to rada starsich chtela zombie tutlat? = Ohrozeni(boj) poznani) *** Rozhreseni nejspis dodal nejakej buzik, co mel rad hrdinske pribehy (cti komiksy). ****** POZNAMKY K PRIBEHU ****** 1) Konec nemeli napsat tak, jak ho napsali. To jest konec = smireni, odpusteni. Je to sice hezke, ze se zilo stastne az na veky, ale pusobi to spis jako pohadka nez jako horror. Budiz, nejspis byl duvod. 2) Ztracelo to napeti. Bylo tam sice dost soust prvni pulhodinu, ale pak se jich tam moc neobjevilo. 3) Zvlaste kdyz prozradili pointu (=pozorovaci=zombie) po, odhaduju, peti ci deseti minutach. 4) Ze se to zvrhlo v "Sam Doma na Pouti" nahaneni vraha sice bylo dobre odvedene (vybuchy a strelba), ale nejak zapomeli na tmu a hmlu. 5) Nakonec se hrdinka zjevi nad chlapeckovou postylkou. Kdo to ma pak prat, ty prosteradla, furt. 6) Odpusteni a vubec ta pohadkovost z toho dela velice dobrej krestanskej film. Takovych filmu je treba vice, protoze jejich kniha preteka zajimavymi napady. Proc jich nevyuzit? A sehnat se da u vaseho oblibeneho jehovisty. ****** POSTAVY. ****** 1) Divka, hrdinka, s velkyma sexy ocima (=pozorovani). 2) HornedBlower, kluk, ktery ji ochotne pomaha. 3) Spratek citlivy na nadprirozene veci. 4) Badatele, at uz v roli otce nebo kohokoli jineho. Nejsou dulezi. 5) Vrah. 6) Mala holcicka, kterou jsem podezrival ze bude zombie, protoze nezarlila na spratka s hrdinkou. 7) Medvidek, ktereho otec nakonec nabidnul synovi.