Železná maska (1962)

Trochu komediálně odlehčená verze Železné masky, než jak ji většina lidi pozná. D'Artagnan poněkud přestárlý, samý žertík, Ludvík XIV. zase trochu mladý.

Odvážné palce (2009) (pořad)

Fajn radiový a internetový pořad o filmech. Sleduju to cca od r. 2014 a nezažil jsem asi nejlepší éru s Baldýnským, i přesto několikrát lepší než některé televizní magazíny. Saša kliďas a dobrý moderátor. Fuka s přehledem a svým pohledem na filmy nejlepší palčák. Iva dodává ženský názor a vyzná se v žánrech. Ondra nic nepokazí a ten nejnovější Jan Škoda by mohl ještě zapracovat na výslovnosti bez "prostě, ehhm, hmm" atd. Těším se na další a další díly.

Poslední panic (2010)

U toho natáčení muselo být trapně i těm hercům. Jeden z těch filmů, co se zřejmě snaží přiživit na Prcičkách, ale diváků si to asi moc nenajde.

Zachránci sněžných levhartů (2010) (TV film)

Dokument krom levhartů se věnuje i politické situaci v Kyrgyzstánu a její chudobě. Ono co jiného pytlákům zbývá než pak lovit chráněné zvířata. Celkově zajímavý dokument na Zoomu, 60%. "V centru stojí Bílý dům... je prázdný... prezident uprchl.."

Terminus (2015) odpad!

Možná to je béčkové, originální, málo akční, dramatické s jakž takž výkony, ale především jsem se nudil a bojoval s tím. P.S.: Podobné pocity jsem měl kdysi u Take Shelter

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Pravděpodobně příliš zprofanovaný děj, který mě absolutně v ničem nepřekvapil. Stačí si přečíst obsah nebo pustit trailer a jen čekáte a čekáte na souboj s Grizzlym. Potom čekáte na moment, kdy se na něho partička konečně vykašle a nechá ho na hlíně. Po čase přijde konečně dlouhý souboj s přírodou, přičemž krom několika drsných survival momentů nenabídne žádný zvrat, žádný WOW, z kterého bych byl unešený. O tom, že dosáhne své pomsty snad nikdo nepochybuje a vlastně už chcete, aby ho konečně oddělal. Prostě i ten trik z klackem a mrtvolou byl průhlednej. Nebo například jindy přesní indiáni byli při lovu na Capria šilhaví, Frantíci to samé. Všichni se vždy až moc ochotně močili ve vodě navzdory minusovým teplotám. Samozřejmě to má i spoustu kladných věcí. Herecké výkony (Caprio měl mít Oscara už dávno za něco jiného), perfektní kamera, detaily akčních scén, úvodní přestřelku, přírodu...

Kulový blesk (1978)

Maňa by řekla, že to výborný film, ale můj subjektivní názor tohle zařazuje k nejslabším kouskům od pánů Smoljak/Svěrák. Asi špatná doba na sledování. Brazilskou kávu bych si každopádně dal.

Soudce Dredd (1995)

Sci-fi v devadesátých šli dělat i zábavně viz Demolition Man. První třetina, kdy je Stallone navlečen do toho mundúru je s jeho hláškama cečková, potom to jakž takž začne odsýpat. City? Proti něm by měl být zákon.

Míň je víc (2015) (pořad)

Viděl jsem možná polovinu dílů, ale jako soutěžní oddychovka to nemělo chybu. U TV sis mohl zahádat se soutěžicími. Občas mohli udělat prostřihy jakým způsobem probíhali ankety, když se ptali 100 lidí z lidu. Evidentně se museli ptát daleko chytřejších lidí než u Nikdo není dokonalý, kde paní u zeleniny neví, zda jablko roste na stromě. Nejlepší část byla finálová otázka, někdy musel být člověk kapacitaaa.

Výleťák (2015) (pořad)

Dušan tomu dává patřičný osobitý šmrnc. Uvádí to nenuceným, přirozeným způsobem. Hlavně díky němu to je pořad na úrovni. Výlety jsou nenáročné jak pro jednotlivce tak pro rodiny. Dávám sice čtyři hvězdičky, ale nevím co bych ještě vylepšil, možná nějaké vychytávky, aby opět ukazovali celou trasu, její délku, kolik je po cestě občerstvení aj. Vydal bych se možná i více do hor (LH třeba ^_^) nebo občas udělat i celodenní několikahodinový výlet.