Vrah mého manžela (2014) (TV film)

Tohle smrdělo kvalitním televizním umem jako tradiční ruský zájezd. Do partičky k Muldoonovi a Richardsové ještě chyběl Casper třeba v roli kadeřníka. Denise se tvářila, že se pro tu roli narodila (ale doufám, že ta se narodila pro Hvězdnou pěchotu a pak se měla na herectví vykašlat). Lidi ušetřím vám čas, přečtěte si obsah k filmu nahoře. Děj je podrobně popsán asi po 60.minutu z 85 min. a pak se můžete dodívat. Nic více než v tom textu tam není.

Nejistá sezóna (1987)

U divadelních částech jsem se bavil, u toho zbytku už bohužel moc ne. Když je člověk na něco krátkej, tak by si měl z toho dělat aspoň srandu. To platí o smrti i o politice.

Život je život (2015)

Tolik očekávaní nad nejnavštěvovanějším filmem v ČR. Ty parodické vsuvky na Bonda byly dost trapné. Možná kdyby zůstalo u klasického příběhu, bylo by to o 5% lepší. Marně se snažím něco vyzdvihnout. Asi jen ústřední song od Kristíny.

Jupiter vychází (2015)

Wachowští po Matrixu vymýšlejí jednu přestylizovanou blbost za druhou. Ani ty akční scény si nejde užit, jak by bylo patřičné. Channing odráží svým štítem střely s lehkosti rytíře Jedi a s pomocí bot vždy neohroženě všechny zlikviduje. V devadesátkách by to hit možná byl. Ohledně příběhu ani vlastně nevím o co tam šlo. Několik ras chtělo získat Zemi?

San Andreas (2015)

O Emmerichovi si každý myslí své, možná spíše to horší, ale on tyhle popcorňáky umí podle mě nejlépe. Peyton z toho udělal neškodně digitální akční film s žádnou nezapomenutelnou scénou, který se mi bude po měsíci plést s jinými podobně laděnými. The Rock dělal víceméně co mohl, na Daddario se zas dobře dívá, jako jednohubka určitě dobré.

Narcos (2015) (seriál)

Nevím jestli na momentální 2. nejlepší flek mezi seriály není Narcos lehce nadhodnocený, každopádně to stojí za to. Ideální je sjet kompletně 1. sérii aspoň do týdne, aby se pěkně nasákla místní mafiánská atmosféra, která je mimochodem výborná. První díl obsahuje dost informací a další části doplněné reálnými videi a fotkami představují pro diváka autentický nadhled. Wagner Moura hraje Pabla Escobara nekompromisně, stejně i Luis Guzmán si svou vedlejší roli herecky dost užil. Kartelové vraždy, korupce, ženské, prachy, luxus...

Popelka (2015)

Naše Popelka má nostalgické kouzlo a hlavně protože to je naše Popelka :)) Tahle verze má taky něco do sebe. Sympatická popelka s princem, pěkná grafika. Vadila mi akorát Helena Bonham Carter zas v její klasické fantasy roli a mohlo se to obejít bez toho novodobého kouzlení.

Smyslná orchidej (1989)

Dívat se na to dá, hlavně když je na scéně Carré Otis. Role nejspíše v ideálním věku, herecky asi nic moc, ale své osobní kouzlo měla. Zbytek scén nestojí ani za hvězdičku.

1944: Přinuceni k boji (2015)

Dost mi to připomínalo Zemi nikoho. Ikdyž tohle nebylo nijak odlehčené. Zákopový válečný film sice s menší produkcí, ale koukatelný a pro lidi, které tohle baví, určitě i nadprůměrný. Z těch neznámých herců málo který vyčníval, občas jsem se už v té záplavě převlékaní kabátku trochu ztratil. Až s úplným koncem to pak dostalo správnej říz.

Sedmý hřích (2001)

Režisér to nejspíše směřoval k milostnému trojúhelníku a vedlejší scénář nechal děravý. Jenže to by chtělo trochu méně iracionálního chování postav, vyvarovat se méně čitelnému průběhu a ne se jenom spokojit se třemi herci a říct Angelině ať ukáže kozy. S příchodem Thomase Jane jsem doufal, že se něco rozjede a ne tu absurdní scénku se slepými náboji.