Dead Set (2008) (seriál)

Originální zombie miniseriálek odehrávající se převážně kulisách Big Brothera. Není problém to celé sjet najednou / celková doba všech dílů je něco málo přes 140 minut. Atmosférou klasicky dost britské, temnější. Nejlepší postava Patricka a jeho sraní do kýble, nepříčetnost, tomu dodávala i patřičnou odlehčenost. Nebýt opět "nepředvídatelného" konce, nahodil bych i více.

Sammyho dobrodružství 2 (2012)

Takové komornější, úspornější pokračování odehrávající se především ve velkém akvárku bez nějakých lepších okamžiků s tlacháním o ničem.

Šéfové na zabití (2011)

Typ takové té kultivovanější zábavy a vtipu na úrovni bez fekálních a prasáckých scének. Nápad poměrně dobrý, což se může ještě více vytěžit v připravované dvojce ale na můj vkus málo vtipné. Až na pár úsměvných scének jsem se od srdce snad nezasmál, průměrná komedie.

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Zprvu to bylo trochu rozpačité, potom se z toho stal asi nejlepší western, jaký se v poslední době natočil. Realistický i přes tu Rumunskou krajinu a více ukecanější, jelikož se jedná o soupeření rodin. Nechybí však nějaké ty přestřelky, žádná postava to nemá jisté a vzhledem k reálnému příběhu překvapivě nenudí. První část rozjíždějící a nejslabší, druhá předznamenává stoupající spor a dělá půdu pro třetí díl. Koneckonců další část z Americké historie o čem jsem nevěděl.

The Demented (2013)

Klasická, řekl bych průměrná vyvražďovačka s nakaženýma a omáčkou na začátku jak jsou všichni spokojeni. Vadila mi divná kamera a především ty klišovité nebo triviální chyby opakující se v podobných filmech. Nejprve jsou nakažení už metr za obětí, v dalším záběru už je to 20m a to ikdyž je kulhající člověk. Univerzita ala Empire State když vyběhnou asi tři patra a pak jedou ještě výtahem. Jezdím v autě, nejprve rozjíždím nakažené a potom si to rozmyslím a raději se vybourám. Než abych odpoutal pozornost např. plechovkou, raději to vezmu na sebe a proběhnu se, atd. Za atmosféru dávám zas bod plus. Docela sranda konec. Pokud ale přijdou tvůrci v tomhle žánru na jiný konec než v 95% případech, rád tomu napařím 5*.

Pád Bílého domu (2013)

Tak určitěě, zase trocha toho přehnaného vlastenectví, trocha přemrštěné akce a Gerard Butler jako pravý americký hrdina. Celou dobu jsem myslel, že sleduju Emmerichovou verzi, když mě z toho vyvedly až závěrečné titulky. Možná by neškodilo trochu upravit délku a vychytat několik drobností. Každopádně povedený akční film, záporaci, napětí. Super oddechovka. Těším se na porovnání s druhou verzí. Abych nebral zásluhy režisérovi, Fuqua opět nezklamal.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Preferoval bych Čtyřlístka zfilmovaného ve stylu Nu Pogodi s tou starou grafikou a pěkným old school nádechem. Na druhou stranu chápu, že za ta léta šel vývoj kupředu a už i komixy jsou propleteny Product Placementem. Každý se tady bude zase předhánět, aby to co nejlépe zavrhl. No záleží, jak se na to bude nahlížet. Grafické zpracování se podobá nejnovějším animákům. Po čase začalo být trochu otravné to neustále přibližování při každém záběru. Soukup udělal perfektní hudbu a příběh z cestováním v čase byl tak akorát. Dát necelé dvě stovky za kino je dost, pro TV se to hodí lépe. Zaokrouhluju nahoru za konečně zfilmovaný čtyřlístek.

Ruce od krve (1997)

Ve své době možná ucházející drama, v dnešní marně nacházím, co mě na celém filmu zaujalo nejvíc. Pravděpodobně atmosféra devadesátek. Vše se točí okolo Duchovneho, životem zničeného hrajícího chirurga a svým stylem hraní jakoby si už dělal půdu pro svou roli Hanka Moodyho.

Vinnetou (1963)

Klasika dětství. Mayovka sympatizující s Indiány v boji proti válce vůči bělochům, kdo by neznal. Natočeno v nejkrásnějších místech bývalé Jugoslávie. Řeka Zrmanje, NP Krka, Plítvice atd. se nikdy neokouká. Jasně dané dobro a zlo, možná jednodušší příběh a dokonalý casting. Všechny tři díly Vinnetoua a Poklad na stříbrném jezeře stavím na jedno pětihvězdičkové místo, ale jednička, kde se poprvé spřátelí Lex Barker a Pierre Brice je o chlup staré báby nejlepší.

Defiance (2013) (seriál)

Pilot z celého seriálu vytřískal asi nejvíce. Ze zbylých 11 epizod vyčnívali lehce nad průměrem možná další 2. V porovnání s jinými sci-fi, co jsem měl možnost vidět, je tohle asi nejslabší kousek. Největší slabinu bych viděl ve stále stejném prostředí - města Defiance a jeho nevyužitém potencionálu. Všechny ty rasy působí vyčpěle a nebyla tady žádná pořádná zápletka mimo epizodní děje. edit: Druhá série byla zhruba na stejné úrovni, tzv. nic moc. Velký prostor dostávají ženské postavy a děj stojí dost na jejich manipulaci. Nejlepší postava bezpochyby Stahma Tarr, perfektní výkon, její obličejové mimiky. (hodnocení za 1. - 3. sérii - konec)