Alois Nebel (2011)

Nejzajímavější na celém filmu bylo, když chlápek za námi začal chrápat. Výtvarné zpracování (které místy dost pokulhává a postavy se pohybují jako roboti) mě přestalo bavit asi po 10 minutách. Pro všechny ty omalovánky se zapomnělo na to, co dělá film filmem. Tedy zajímavé postavy, dialogy a příběh. Bohužel tak zůstalo u hodinu a půl trvající nudy s pár zajímavými nápady. Přesto si alespoň 2 hvězdičky zaslouží, jednu za herecké obsazení a pár zajímavých scén z pražského hlavního nádraží, druhou za odvahu natočit takto neobvyklý film za 80 milionů v zemi, kde minulý týden byly nejnavštěvovanější filmy Muži v naději, Šmoulové 3D a Saxána.

Green Lantern (2011)

Povedený komiksový film s trochu bláznivým hrdinou a líbivými efekty. Pokud taky občas potřebujete vypnout mozek a sledovat barevná světýlka, tohle by mohla být dobrá kulisa.. :)

Blesk (2011)

Ponurá detektivka s Jasonem Stathamem drsnějším než šmirglpapír. Zase pije, mlátí na ulici zkaženou mládež a kdyby ho za jeho způsoby od policie vyhodili, stalo by se určitě něco zlýho. Vlastně můžou být rádi, že je na jejich straně, protože s takovým badassem by si neporadila ani těžká technika. A když nějaký magor začne systematicky vyvražďovat místní policejní sbor, kdo jiný by ho měl chytit za koule a pořádně zatočit? Celkově to působí trochu slabším dojmem, hlášky nejsou moc vtipné a hlavní záporák je prostě idiot bez charisma. Přesto se na to ale dá koukat, občas někdo někomu vystřelí mozek, pár scén se povedlo.. Takový trochu horší průměr.

Super 8 (2011)

To, že v J.J. Abrams v divákovi umí vyvolat pocity napětí jako málokdo, je každému, kdo někdy zahlédl třeba jen kousek Lostu, věc známá. A kdo viděl Mission: Impossible III nebo poslední Star Trek, ví i to, že umí dělat velmi dobré filmy. A v Super 8 se skloubily obě tyto Abramsovy charakteristiky. Jedná se o příběh party zhruba dvanáctiletých kluků, kteří točí zombie horor a jednou se připletou k poněkud neobvyklé havárii vojenského vlaku, ze kterého něco vyleze. Dál bych nerad prozrazoval, ale nějaké zvraty nebo složitější dějové konstrukce neočekávejte. Film tak nějak přímočaře doputuje až k závěrečným titulkům a nemusíte nad ničím usilovně přemýšlet, stačí sedět a nechávat se bavit skvělými filmařskými nápady, které Abrams sype z rukávu. Jedná se prostě o intelektuálně nenáročný, řemeslně skvěle zvládnutý film doprovázený zajímavou hudbou od Michaela Giacchina, který nenudí.

Expozitura (2009) (seriál)

Překvapivě slušný první díl. Dobře vystavěný příběh, napínavé, kvalitní herci.. Jen tak dál.

Rychlí a zběsilí (2009)

Další pohled do světa, kde fyzikální zákony platí jen tak napůl, všechny holky mají postavy jako bohyně, nosí minisukně a kozačky a chlapi jsou tak cool, až jejich nepřátelům mrzne krev v žilách. Řev motorů střídá španělský hip hop, herci mají stále stejný výraz a děj nedává smysl. Přesto to celé nějakým záhadným způsobem funguje. Ne tak dobře jako 5. díl, ale bavit se budete dobře.

Pod kontrolou (2008)

Tak tohle se moc nepovedlo. Snaha o zajímavé dialogy v tarantinovském stylu působí trapně, postavy jsou všichni do jedné naprostí kreténi a hlavní zápletka je jasná tak od poloviny filmu. Jedna hvězdička je spíš za to, že je tam pár zajímavých písniček a trochu krve.

Volání o pomoc (2007)

Hodně smutné vyprávění o chlápkovi, který ztratil vše a trochu mu to vlezlo na mozek. Adam Sandler ukazuje, že mu jdou i dramatické role a nebýt některých nudných scén, mohlo to být i na plný počet. Takhle ale hodně silné 4*.

Arthur (2011)

Russel Brand je nejspíš pořádný magor i v reálném životě, takže podobné role mu jdou a je v nich vtipný. A když se k tomu sejde správná parta kolem jako třeba Jennifer Garner v roli psychopatické snoubenky, Nick Nolte jako její ještě víc psychopatický otec, kterého nerozhodí ani hřebík v předloktí, je o zábavu postaráno. Ta bohužel trvá pouze do dvou třetin filmu, kdy se samozřejmě musí trochu zamoralizovat a říct, že alkohol je špatný, ááááno? A že Arthur ten život nežije, že ho jenom přežívá, a že se jako dědic finančního impéria naučit zodpovědnosti atd. Nebýt toho klišovitého konce, bylo by to pro mě asi i za 5*, takhle ale bohužel musím alespoň jednu ubrat. 4/5

Muži v naději (2011)

Nějak nechápu vlnu kritiky na tento film, která se většinou nese v duchu: "Vejdělek obhajuje nevěru." Pokud někdo od filmu, který má na plakátě kozatou Slovenku, že bude vytvářet nějaké morální hodnoty, pak je jeho představa o zábavním průmyslu trochu pokřivená. Pro mě to je film, u kterého jsem se zasmál pár dobře zinscenovaným a zahraným scénám. Splnil tedy základní požadavek, který na komedii mám - byl vtipný.