Dům ďábla (2009)

Copak je asi na tom domu divného? Skoro nic. Většinu filmu se buduje atmosféra tím, že osamocená dívka (relativně sympatická) šmejdí po baráku. Ke konci filmu je atmosféra na vrcholu, ovšem nějaký divný pocit, strach, či nedejbože pořádná lekačka se nedostavuje. Pokud se chcete bát, sáhněte raději po něčem jiném.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Po dlouhé době jsem usnul u televize. Konkrétně asi po půl hodině. Probral jsem se ve finále a doteď mě mrzí, že jsem to nezaspal celé. Hvězda za výpravu a kostýmy

Zrození Planety opic (2011)

Masterpiece? Almost. Dobrý nápad oživit tenhle materiál. Vážnost a emoce u opiček byly luxusní, ale na 5* to u mě tentokrát nebylo. Závěrečná scéna, která mi měla odstřelit koule kamsi na Měsíc se nekonala. Líp promyšlený a vybroušený závěr by posunul opice na 1. místo v mém žebříčku filmů min. pro tento rok. Pokud ze z opiček stane nová série, tak budu doufat, že to někdo časem nepokadí, až se budou točit pokračování. Potencionál této látky je obrovský.

Česká policejní akademie 1. (1993) (TV film)

Audionahrávy Policejní Akademie se staly kultem. V okolí mých přátel v podstatě zlidověly a dodnes se těm fórkům smějeme a převádíme je do naší reality. Musím říct, že zfilmovaná podoba není to pravé ořechové. Já osobně jsem měl nějaké představy o tom jak postavy vypadají a na videu samozrejmě vypadaly úplně jinak a kupodivu mi to ani na videu nepřišlo tak vtipné, ovšem audiu budu nadále věrný. "Maňas, vy si ten nos tak vytaháte, že za tejden budete moct šňupat rodinný domky, člověče!" :)

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Promiň Jime. Mám tě fakt rád, ale na takové cypoviny jsi už starý, i když jsi občas pořád docela vtipný. Zkus radši zase nějaký drámo. ;)

Transformers 3 (2011)

Dle mého o kousek lepší než dvojka, ale zase ne o moc. Ani ten scénář nebyl takový průser jaký jsem čekal, ale zbytečně dlouhá stopáž a scény, které se daly vynechat ten film posunují do průměru. Přišlo mi, že se v tomhle díle Bay snažil tak moc, až to přeplácal.

Ošetřovatel (2011)

Uznávám, že je to totální blbina, ale pod vlivem určitých látek jsem to žral a dost jsem se i nasmál. A protože dáváte všichni nízké hodnocení, já dám 4*. A ukažte mi palec... :o)

Johnny Dangerously (1984)

Výborná parodie na gangsterky, vybavilo se mi u ní spousta klasik. Musím říct, že jsem se skvěle bavil, až jsem se za břicho popadal. Keaton v roli seděl jako p*del na míse. :)

Pan Bobr (2011)

Dobrá, tak tu máme utápějícího se Mela Gibsona s bobříkem na ruce...co k tomu říct. Film mě za city nijak zvlášť nevzal, v podstatě vůbec, i když to bylo jeho cílem. Komedie/drama? Komedie to není ani omylem a pokud ve filmu byly nějaké komediální scénky, které měly rozesmát, aby přece jen ta "atmoška" nebyla tak ponurá, tak jsem si jich pekelně nevšiml. Scénář byl dle mého nezajímavý a dost předvídatelný. Konečné 3 hvězdy přece jen dám, kvůli Melovi, kterého mám pořád rád a na kterého se pořád dobře dívá a ještě za režii. Jodie to měla prostě pořešený.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Krom tradičního Deppa to za moc nestálo. Bohužel i ten začíná v být v sérii Pirátů dost stereotypní a začíná nudit. Film neobsahoval nic, co by mě nějak zvlášť zaujalo. Za pár hlášek a pár filmových tríčků, kterých bylo míň než v předchozích dílech dávám s hodně přimhouřeným okem 3*. Myslím, že by měli tvůrci Piráty raději ukončit nebo přestat spoléhat na Sparrowa a radši vymyslet pořádný scénář.