Všichni jsou v pohodě (2009)

Film s výborným hereckým obsazením, který od začátku hraje na city a nijak to neskrývá. U někoho to asi fungovat bude, u někoho ně. U mě to fungovalo, byl jsem na měkko. A byl jsem rád, že vidím po delší době De Nira opravdu hrát i když jsem si nevšiml nějakého místa ve stopáži, kde by se mohl opravdu předvést.

Jak vycvičit draka (2010)

Upřímně netuším proč je zrovna toto momentálně na 124. příčce hodnocení na ČSFD. Je to animák s dobrým nápadem, místy vtipný, s roztomilým dráčkem v čele, ale zas tak super to nebylo. Pro děti under 8 ideální. :)

96 hodin (2008)

V pohodě akčňák se skvělým Liamem Neesonem. Sice trochu předvídatelný, ale akční scény byly na úrovni a já se po celou dobu dobře bavil. Fanouškům akčních filmů vřele doporučuji.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Tak jsem se mírně vrátil do minulého století, kdy byly bojové filmy na špici. Pokud máte rádi rvačky a nechcete nad filmem moc přemýšlet, tohle je to pravé pro vás. Skvělej film to není, ale sračka taky ne. :)

Hanebný pancharti (2009)

Ne, ne a ne. Nemyslím si, že Tarantino patří mezi režisérskou špičku. Zkoušel jsem film pouštět podruhé, potřetí, ale žádné větší kouzlo jsem v něm nenašel. Vyzdvihnul bych některé dialogy(*), napětí první scény v domku(*) a Waltze.(*) It´s all. 3*

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Nejlepší Tarantinův film na který nezapomenu, kvůli neumírajícím hláškám. "Když zmizíš, budeš zmizelej nebo tě zmizím já" :)

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Můj oblíbený Simon Pegg v mírně geekovském road filmu? To jsem si nemohl nechat ujít. Bohužel jsem čekal o něco nabitější a vtipnější kousek, ale koukalo se na to vcelku dobře. Některé Paulovi hlášky byly fakt perly a proto 3 hvězdy.

Čas probuzení (1990)

De Niro a Williams. Při spouštění tohoto filmu jsem si říkal, že kombinace těhle dvou herců mě nemůže zklamat a taky nezklamala. Byl jsem dojat a po delší době mi spadlo smítko do oka. :)

Kazatel (2011)

Stewart natočil po Legii 2. film, ve kterém nevyužil potenciál, který námět měl. Scénaristi se zrovna moc nepředvedli a v tom asi bude a chyba. Opět škoda. 2* za celkem zručně natočené akční scény.

Ray (2004)

Pěkný životopisný snímek. Filmu vytýkám pouze jeho délku(kratší, akčnější, lepší) a chybějící větší, srdcervoucí scénu. Ale Jamie Foxx zahrál Raye na jedničku.