Noční koupání (2024)

Veľmi otrepaná téma, ohromne slabí bubáci, absentujúca dramaturgia a nesympatickí aktéri, k tomu už viac netreba podrobnejšie komentáre, takže 20%.

Přišla v noci (2023)

Na záver to už znelo príliš absurdne a to je ohromná škoda, lebo som po čase videl zase jeden nadpriemerný český film zo súčasnosti, pani Peková je výborná, aj keď niekedy mohli s direktorom ubrať a neštylizovať ju až tak násilne do jej roly, ešte raz - škoda záveru, takže 65%.

The Beekeeper (2024)

Mykalo ma medzi dvomi a tromi, nakoniec dávam dve, predsa len Jasoň je síce istá zábava, ale okukaná, k vymláteniu pokazenej časti bársakého okresného mesta by už patrilo prihodiť aj dáku pridanú hodnotu, no a včely to rozhodne nie sú, lebo ich úžasný život patrí na National Geograpfhic, takže 40%.

Pokrevní pouto (2013)

Pekne natočená retrokrimoška s hviezdnym obsadením, ono sa netreba furt pachtiť po vzore Wicka a mlátiť okolo seba ako zmyslov zbavený, len aby som ukojil nízke chúťky poďobaných pukancožrútov, k dobovým strieľačkám by sa to vôbec nehodili a našťastie si to chlapi vopred uvedomili, aj keď to neohúri, je to spoľahlivá zábava na sobotný večer, takže 65%.

Vydrž! (2022)

Rozbehne sa to celkom nečakane až nepochopiteľne, zo skupinky normálnych chalaniskov sa stane tupá svorka na čele s divným psychopatom, už skoro je jasné, že chlapci to majú zrátané, a tak je len otázne, akým surovým spôsobom odídu z tohto sveta, treba povedať, že autori veľa invencie nepriniesli, jedna otvorená zlomenina je dosť málo, zato dievky sú podarené, len keby pobehovali po teplejších končinách, aspoň do plaviek by sa mohli dať, takže 35%.

Můj syn (2021)

Francúzsku prvotinu som nevidel, preto chvalabohu nemusím strácať čas porovnávaním a hejtovaním, toto je také zádumčivé a zároveň celkom akčné, ktohovie ako by to dopadlo bez McAvoya, ten tomu dáva síce nie ohromnú, ale predsa len šťavu, vadilo mi poníženie únoscov na úplných tupindelov, predsa len ak si chcem zarábať takouto odpudivou a riskantnou činnosťou, mal by som mať aspoň trochu intelektu a fyzického kumštu pre prípadné exekúcie nešťastníkov, ktorí ma vysledujú, takže 40%.

Syn (2022)

V tomto som tvrdý, až neľudský - takto psychicky labilné jedince si nezaslúžia žiť, lebo sú nebezpečné nielen pre seba, ale hlavne pre svoje okolie, ich príbehy sú síce smutné, ale je nevyhnutné ich rýchlo upratať do zabudnutia, určite so mnou mnohí nebudú súhlasiť, ale spôsob riešenia tu vzorovo podáva Tóno Hopko, takže 40%.

Aquaman a ztracené království (2023)

Nečakal som od samého seba také vysoké hodnotenie, ale je tu naozaj krásna príroda, pekné efekty, zopár vtipných šplechov a oveľa menej Nikoly a Amber, trochu ma vyrušovali bitky monštier, ktoré pripomínali matrixov, mám takého tušáka, že trojka to načisto pochová, takže 55%.

Napoleon (2023)

Majster Scott zrejme naschvál potlačil otrocky životopisný štýl jedného z najväčších vojvodcov histórie a zameral sa na vnútorné pohnútky vojvodcu ovládnuť svet, dramaturgicky je to rozhodne zaujímavé, ale musel rátať s tým, že takto rozzúri väčšinu francúzskych nacionalistov, čo je viac ako tri štvrtiny galských kohútov, celý koncept filmu vlastne len tak ledabolo pláva po povrchu cisárových míľnikov, ale nevysvetľuje pozadie jeho rozhodnutí, tiež najslávnejšie bitky sú síce výpravné, ale nezatiahnu nás do tajov vojenskej taktiky, uznám, že na hlbší ponor do hlavy a tela cisára by bolo treba natočiť seriál, lebo dveapol hodiny je ohromne málo, tak sa uspokojme aspoň tým, že Scott podal svoj originálny a provokatívny pohľad, ktorý by si iný direktor asi nemohol dovoliť, takže 65%.

Eileen (2023)

Vysoko nadpriemerný výkon Thomasin, ktorej veľmi slušne sekunduje Anne, celkovo je to ohromne zaujímavé, až na nezaslúžene uponáhľaný záver, dievčatá si zaslúžili určite viac, takže 65%.