Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Pomaly ale isto nám MI speje k osudu avendžerov, a síce k nesmiernej nude, remeselne je to veľmi dobre zvládnuté, ale vôbec to neohuruje, čo je pri akčných kúskoch dosť podstatný nedostatok, predsa len kukať sa dveapol hodiny na mihotajúce sa divoké obrázky bez pridanej hodnoty je naozaj málo, k tomu akože nestarnúci Tomáš a jeho o to viac starnúci spolupracovníci začína pôsobiť bizarne, je viem, že ešte nás udlávia druhou časťou, akurát už bezo mňa, lebo úprimne seriem na bombové rozuzlenie, takže 55%.

Saw X (2023)

Návrat ku koreňom sa ukázal ako celkom podarený, akademici nastopro frflú a porovnávajú, ale to už je ich údel, ordinérnym konzumentom už liezla na nervy nekončiaca séria s čím ďalej hlúpejšími zdôvodneniami, prečo neprestať, takto sme sa ocitli skoro na počiatku a aj keď sme sa trochu dlhšie museli prehrýzať cez zdôvodnenie hlavnej myšlienky príbehu, dospeli sme k toľko očakávaným tortúram, ktoré vôbec nenudili, takže 75%

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Keď sa chcete hrať na total chrapúňa, obzrite sa najprv okolo seba, či tam náhodou nestojí ujčok Denzel, stelesnenie dobra a poriadkumilovnosti, inak skončíte strašne, strašne zle, napriek tomu, že aj on starne úplne rovnako ako my ostatní, stále má pred nami navrch a dokáže z nás za pár sekúnd spraviť náplň do bravčového črievka, je veľká škoda, že už ho dva diely v tejto fazóne poznáme, a preto prvotný ošiaľ pominul a môžeme si bez väčších emócií vychutnať nové prostredie a nové kmeňové druhy odkundesov a v spojení s tým, že to tí Taláni vedia odolčevitovať, nám prináša novú úroveň ekvalizerovky, našťastie to nezakrnulo scenáristicky ani réžijne, a tak si môžeme výnimočne vychutnať druhé pokračovanie interesantnej prvotiny, takže 65%

Vím, kdo mě zabil (2007)

No hrôza, je to chabé aj na hérečku Linsy, domotaný príbeh, ktorý sa chce hrať na krimošku, mystériu a triler a chlapi ho doprtili na pokazený šalát, takže 15%.

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Ľahučký nadpriemer odhalil doteraz nefokusovaný pohľad na časť výletu najznámejšieho ciciaka do západnej civilizácie, klaustrofobické prostredie s bezbrannými jedincami je celkom slušný námet pre zdatných umeleckých remeselníkov, tu však niečo pochybelo, a preto celkový výsledok až tak veľmi nenadchne a ani nezaujme, škoda, mohol to byť podarený hororík, takže 55%.

Ještěr (2023)

Netradične poňatá a zrealizovaná krimoška, svojím spracovaním vlastne potiera niektoré zaužívané postupy, o ktorých si myslíme, že k takémuto žánru bezpodmienečne patria, no a omyl, dá sa to aj inak, a vôbec to nenudí, ani nič nechýba, ani netreba nič prerábať, zároveň nás núti po konečnom resumé sa poriadne zamyslieť, ale bez toho, aby sme zostali znechutení, že z nás niekto urobil blbcov, ťažko niečo vyzdvihovať, takmer všetko je vynikajúco vybalansované, takže 80%.

Dobrý synek (1993)

Keď máte otca zadebneného trubiroha, môže z vás vyrásť unikátny psychopat so sklonmi vyhladiť všetko a všetkých, čo a ktorí na vás vrhajú svoj tieň, ale popravde, väčšina trilerov je založená na existencii aspoň jedného takého trubiroha, inak by tí niktoši nemali také potešenie vystrájať vražedné kúsky, zasran Kevin je aj v tejto polohe uveriteľný a je naozaj ohromná škoda, že namiesto filmovačiek začal fúkať hop-čup prášok a iné veci, je to film hlavne o ňom a menej o malom Eliášovi a potom dlho nič a nakoniec o trubirohovi, takže je to vlastne dosť nevyvážené a ku koncu uponáhľané, takže 40%.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Prekvapenie, nečakal som takú kvalitu, išiel som na vyhranené scifi pokropené hororovými prvkami a vykľul sa z toho podarený mix žánrov, k tomu použitie nemého filmu a výrazný výkon Kataríny dáva námetu ohromne pestrý šat, takže 75%.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Starý dobrý Indiana je tu a za pomoci modernej techniky vie byť aj mladý aj sa riadne biť aj skákať aj šialene jazdiť na motorke, dokonca behá v čase a všetko to vôbec nie je otravné a pre takú legendu ponižujúce, predpokladám, že ide o poslednú kapitolu megaúspešnej ságy a treba povedať, že dôstojnú a vydarenú, takže 80%.

Nebezpečí lásky (1992) (TV film)

Bohužiaľ výsledok bol utopený v hlúpom scenári, televíznom spracovaní a v hereckých partoch, námet si zaslúžil kvalitnejšie produkčné zložky a možno by to vytiahol o pár hviezd vyššie, takže 20%.