Skandální odhalení (1994)

Nielen hlavná dvojka ťahá tento kúsok do nadpriemeru, aj keď je pravda, že Mišo a Polka sú skvelí a viditeľne sa vo svojich roliach vyžívajú, téma je tiež zaujímavá, opačný harašment v prostredí moderného priemyslu je výborná kombinácia, takže 65%.

Creepshow: Plíživý děs (1987)

Platí skoro všetko to, čo pre Jednotku, aj keď vidieť pokrok vo vizuálnom prevedení a trikových scénach, napriek tomu spracovanie ďaleko zaostáva za písanou podobou poviedok, takže 35%.

Creepshow (1982)

Literatúra je vo väčšine prípadov silnejšia ako jej filmové spracovanie, tento pokus zrejme ani v čase jeho vzniku nenaháňal hrôzu, skôr pobavil, dnes je to výrazne nedochutené a ani pobaviť sa celkom na tom nedá, ale Kingovi všetka česť, takže 35%.

Barbie (2023)

Toto je úplne vedľa mojich žánrov a tiež mimo môj pochop, vôbec mi nevadí umelosť alternatívneho sveta, či preafektované spôsoby jednotlivých postáv, nedokážem vstrebať hlavnú myšlienku, ktorú vlastne ani neviem vyjadriť a tiež násilné múdrosti, ktoré pre svoju naivitu až stupiditu ani nemožno nazvať múdrosťami, podľa mňa efektný ale načisto prázdny žuvačkový gýč so zle zamaskovanými a mierne zostarnutými sexidolmi Holyvúdu, takže 15%.

Mluv se mnou (2023)

Pozitívne je, že chlapi nechceli používať otrepané pásky, telefóny, mobily a podobné masovozabíjajúce prostriedky a vymysleli riňavú protézu ako telemost medzi unudenými jedincami a zákernejšou časťou záhrobia, celkom sa im aj vydarili niektoré krvavejšie scény, lenže to sa im málilo, a tak začali príbeh motať nezmyselnými odbočkami a zápletkami, až to dohrčkali úplne na ťažko pochopiteľné až mätúce vyvrcholenie, čím celý výplod odsúdili na zabudnutie, takže 25%.

Smolař (2003)

V podstate je to romantika založená na trochu nadprirodzenom základe s optimistickým a šťastným záverom, hlavná trojka je absolútne spoľahlivá a nemôže nič pokaziť, prostredie je dostatočne atraktívne, a tak jediný problém je asi to, že podobných kúskov, aj keď svojím spôsobom iných, sa robí veľa, to však tomuto neupiera interesantnosť, takže 75%.

Kostlivec (2023)

Je zaujímavé, že som dáko nepostrehol naozajstnú ľakačku, ktorú si takéto žánre doslova žiadajú, a napriek tomu je to slušne odvedený hororík, neokukané ale kvalitné tváre, známa ale pekne vyskladaná téma tmuchtivého bubáka, umne vystavaný príbeh a obstojne namodelované prostredie, to všetko dovolilo chlapom príšerku zo špajzí vlastne ani riadne neukázať, samozrejme na záver sa nám už musela popredvádzať a až tak nesklamala, takže 65%.

Meg 2: Příkop (2023)

A nedajú si povedať a nedajú, aj keď chápem, že vidina peňazí je ten najmocnejší dôvod, kvôli ktorému dokážeme všetci zo seba spraviť absolútnych sprostákov, som si istý, že ak toto zarobí na rozšírenú reprodukciu, dočkáme sa ešte tupšej a nudnejšej a udýchanejšej trojky, kde to už ani Jasoň nezachráni, tak sa už straste a prepnite radšej na iné žánre, takže 35%.

Ztracené město (2008) (TV film)

Ukážkovo nepodarená napodobenina Indiana Jones, ktorá pritiahla všetky céčkové zložky filmárskej branže, len kvôli tomu, že sa to predsa len dalo ešte viac dohnojiť, som nedal nulu, čo však neznamená, že sa to oplatí pozerať, takže 10%.

Na návštěvě (2015)

Najprv som zahrešil, že ďalší kúsok o pridrbanej mladej generácii, ktorá vidí svoju budúcnosť výlučne v oblasti prisprostastého influencerstva alebo ešte tupšieho rapu, ale trpezlivo som čakal, lebo Šajmalan, nedá sa povedať, že ide o jeho elitný výtvor, ale jeho rukopis je pozoruhodný napriek slabšiemu scenáru, takže 65%.