VHSRip: Lesk, bída, pirátův syn a jeho video (2013)

Dám velmi rád krásný plný počet. Občas si tento dokument poštím, neboť jsem velkým fandou doby, kdy VHS mánie tvořila jeden ze základu domácnosti. Všechny ty filmy, vzpomínky a radost z každého nového filmu byla součástí jedné krásné éry. Pan Josef Šedivý příjemně vypráví. Pěkně se jeho hlas a nářečí poslouchá. Je to zvláštní , ale uklidňuje mně to :-) Night Hunter a Absurd - perfektní filmy, které dodneška mají své kouzlo.

Paura: Lucio Fulci Remembered - Volume 1 (2008)

Skvělá práce. Tvůrce Mike Baronas je jeden z velkých pojmů na horror scéně. Často pozívá zejména italské herce ze známých filmů právě od Fulciho na různe horror meetingy ( Chiller Theatre, NJ ) Baronas je sám obrovským Fulci fanouškem. Tento dokument vznikal více jak 5 let a mapuje řadu rozhovorů z vod hereckých, režiserských, tak i přátel, kteří s Fulcim spolupracovali. Umberto Lenzi, Sergio Martino, Florinda Bolkan, Lamberto Bava, Riz Ortolani a mnoho, mnoho dalších před kamerou povída o různých zážitcích s Lucio Fulcim. K dokumentu vyšel i soundtrack, který složil můj kamarád Dave Neabore. Hudba k domumentu zřetělně prezentuje tvorbu Fabia Frizziho ( jedná se spíše o cover verze ) Co můžu dodat více ? Jsem rád, že mám ve sbírce jak toto originál DVD tak i soundtrack. PAURA !

Kladivo (1989)

Hogan je pravá wrestlingová legenda, to se musí uznat. Jeho herecké výkony v ringu úchvátily nespočet lidí. Jeho klasický postup v utkání proti soupeři zejména v 80 - 90 letech až tak ničým nikdy nepřekvapil. Diváci skrátka chtěli vidět jeho kreace a vitěství jejich oblíbeného hrdinského Američana. V tomto filmu to ani nebylo jinak řečeno :-) Úchvatný vztup Zeuse v jeho první scéně před kamerou a to jak vyslovil svoje jméno.... to bylo něco. Kdysi se ho v tomto filmu děti i báli.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

V tomto opět nadupaném díle čekají oba dva hrdiny velké změny. Změny, pro které musí bojovat o svůj život, aby se jich mohli dočkat. Hodně jsem vám držel palce páni KAPITÁNI :-)

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Opět a není se čemu divit, naprosto úchvatná akce, vtípky a neskutečné skvělé natočené pokračování. U všech dílů je vynikající akční kamera a geniálně napsané postavy. Russo mezi tyhle potřeštělé policajty zapadla na jedničku a to ještě netušila, co jí čeká v dalším díle :-)

Příliš mladý aby zemřel (1986)

Můj vůbec nejoblíbenější film. Dodneška mám pořád tu VHS s jednohlasým dabingem, na které jsem vyrostl a přehrával si to vždy s velkým natěšením. Mám to samozřejmě zalohované na DVD :-) Simmons jako vůdce pankáčů se svým zabijáckým nehtem nemá prostě konkurenci. Mimika, hlášky, kostým a jeho věrný rádce Robert Englund co chová zlaté rybky, jsou unikátní a typické střeštěnosti 80.let. Kočka Vanity a její legendární scéna se sprchovou hadicí. Je tady toho spousty co bych rád napsal, ale není až tak třeba. Jen zmíním super ultra dokonalou zbraň - FAJBRLEJZR ( aspoň tak to ten dabér říkal ) Joo a žvýkačka co funguje jako sledovací zařízení je hodně v pohodě :-) SURPRISE, SURPRISE, SURPRISE...

Síla pomsty (1986)

Nádhera ! Firstenberg, Dudikoff a James po prvním díle Amerického Ninjy opět pohromadě. Hned úvodní scéna v močálech New Orleans patří mezi ty, na které se ve spojení s VHS dobou jen tak nezapomíná. Maskovaní lovci z Pentagramu - brokovka, meč, nůž a škrtící lanko. Love it !

Ninjova pomsta (1983)

Firstenberg byl zrozen k tomu, aby točil filmy o Ninjach a Šo Kosugi zase k tomu, aby v nich hrál. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem si řekl, že to je asi nejlepší film o černé magii Ninju. Ano, je tady spoustu skvělých Ninja zbraní, triků a trefné hudby. Závěrečná scéna na střeše je mega bombovní, ale v celku to nedosahuje toho správného napětí. Teď jsem si vzpomněl, jak jsme si jako děti vyráběli hvězdice :-)

Orlí spáry (1992)

Jalal Merhi s cool "Seagal" culíkem a Billy Blanks s účesem jako přistávací plocha pro letadla :-) S těmito kombinacemi jim to ale perfekně sedlo a tvořili pohodové duo. Bylo super vidět Jamese Honga v baloňáku a kloboukem jak mu připaluje doutník Matthias Hues. Orlí spáry jsou spolu s prvním dílem Tygřích rozhodně dva nejlepší snímky, kde Jalal hrál. Škoda, že se tady třeba nemihl Al leong nebo Paulo Tocha :-) A NEZAPOMEŇTĚ - Orlí pařát !!!

Pátrací eso (1993)

Nazdar lásko, kde je ta párty ? Kurt Anderson má svoje esa v rukávu. Sice toho až tak moc nenatočil, ale určitě patří jeho tvorba na nepřehlídnuté místo videopůjčoven. Co víc si přát, než vidět Matthiase Huese jak jezdí v bílé dodávce a morduje všechny, kdo mu stojí v cestě za jeho snem :-) Má slibnou sexy parťačku, ale pozor... proti nim nestojí jenom Lamas, ale typická americká mládež :-) Leo Lee se tady taky musel ukázat. Samý skvělý bonus.