Gigant Shaolinu (1980)

Není třeba moc přemýšlet nad tím, proč zrovna název Gigant Shaolinu. Shaolin jako takový bylo v té době velice používané slovo a svou prezentací budilo jen respekt. Tahle parta Tří Draků včele s šéfem v zelené vestičce a bílou parukou z pod které okatě čouhaly pravé vlasy mně i v dnešní době nepotěšila. Teda, až na dva momenty, které opravdu stojí za to si třeba někdy pustit znovu. Smrt mistra Chinga způsobená pádem na nastavenou nohu přímo mezi kule a potom závěrečná bitka mezi zdokonaleným Kaem a šéfem Tři draků. Ten zásah mečem byl fajně vyšperkovaný. Doporučuji s VHS dabingem dvou lidí:-)

Duel gigantů (1976)

Neskutečný Slayer !! Wang Yu se z jednorukého šermíře převtělil do jednorukého boxera a neřekl bych, že to byl fakt on. Děd s letající gilotínou to tady rozjel opravdu ve velkém stylu. Hudba která ho doprovázela za pomstou svých učenců tomu všemu dodala záhrobní plášť a jeho hakáč na úboru zase nenávist. Jak já sem si oddechl, že zde nejsou žádné do oči bijící kulisy a hlavně žádné taškařice. Nezapomenutelný je taky Ind s tahavocími rukami a Tchajvanec od kterého později Tong Po oukoukal předzápasní rituál:-) Finální scéna boxera s Dědem u ptáčků byla silně vychytaná, tak jako spusta věcí. Pro mně je tohle vydařený Kung Fu nářez s velkým zážitkem.

Jednoruký šermíř 2 (1971)

武术的高手, to jen tak na úvod. Nový jednoruký šermíř bez pochyby překonal první díl, ale samozřejmě na " návrat " to zdaleká nemá. David Chiang možná působí jako benjamínek, ale jak je vidět není radno ho provokovat, bo to co předvedl na konci to se jen tak nevidí. Sekal to tam jak cibulu do guláša a spoušť co zanechal na mostě donutila mistra Longa vyslovit legendární větu - takový rychlý šerm !!! Bez vlasů je David mistr Shaolinu a bez ruky je mistr šermu. Ovládá totiž tři meče s jednou rukou. Kulisy jsou klasické a už jsem si na ně zvykl, ty lesní uličky jsou skoro všude. A tam právě číhá nebezpeči. Ale jak už jsem řekl, " Návrat " se mi líbil daleko více.

Jednoruký šermíř (1967)

Seznámení s jednorukým šermířem jsem začal druhým dílem a to jsem pánečku viděl nálož. Tohle je ovšem horší, ano. Fang Kanga potkal přetěžký osud, neboť v boji přišel o pravou paži ženským mečem. Příběh o hrdosti a odhodlání ve stylu - lépe zemřít než ostuda pro mistra je na svém místě. Ve spoustě podobných filmů se rači propíchli po neuspěšném boji, než by museli s tím žít. Fang Kang se se strátou ruky vyrovnal, ale jako by celý film byl v ústraní a většina pozornosti směřovala učedníkům znepřátelených škol. Se silným škodolibým smíchem " Smějícího se tygra " jsem se smál taky, šlo to lechce odhadnout kdy se ten potvor znovu zasměje a jeho žáci ho v tom jenom kopírovali. Dokonce i další záporák jménem " Ozbrojený ďábel " byl na tom skvěle, jeho smích byl doslova kultovní:-) Já i přes tohle všechno hodnotím čtyřmi body, hahahaha.

Klan bílého lotosu (1980)

Hui Liu sice prošel třicátoušestou komnatou a pak se tam ještě vrátil, ale tady úplně zapomněl její význam a předvádí podívné až groteskní kreace. Chyběla tomu ráznost a větší efektivita. Lieh Lo coby režisér a představitel šéfa klanu bílého lotosu na tom byl ještě hůře. Trošku sám sebe tady zamíchal. V Mistrovi Shaolinu a Executioners from Shaolin hrál kultovního Pai Meie, ale tady hraje jeho bratra:-) No, těšil jsem se na finální souboj Hui Liu a Lieh Lo a výsledek jsem nazval - pořádná cypovina. Sice je tady první náznak Hellraisera, ale to je sakra málo. Trénink ženského Kung-fu jenom zabíral čas. Hui Liu je každopádně ceněný Kick Ass!

Ren zhe wu di (1982)

Trošku změna od klasických žlutých Shaolin kostýmů. Od začátku do konce bombastické bitky, rychlé, krvavé, akční. Tady nebyl moc čas na známe srandičky z čajoven nebo tržiště. Cíl byl jasný - pomstit mistra a zničit tak klan 5 elementů Ninju. Samozřejmě, že i zde došlo na super hlášky. Já nezapomenu na tu úplně závěrečnou - Proč jsi to udělal ? Já nevím, asi jsem tak posedlý duchem Junko.

Mistr Shaolinu (1979)

Poslední přání umirajícího shaolinského opata bylo, aby mladý mistr vybudoval znovu shaolin klášter a dodržel tak dlouhodobou tradici. Na tohle jsem se velmi rád znovu podíval, už kvůli obrněnému stegosaurovi " Pai- Mei" , protože jako záporná postava těchto filmů se mi líbí nejvíce. Je tady i Lama, který nakonec doplatil na tu svou dutou hlavu. Už se těším až bududmít bílé vlasy, obočí a vousy :-)

Du bei dao wang (1969)

A já to tady napíšu takhle : Cinkání mečů, barevné kimona, stříkání krve, lítání, lstívé zbraně, hrdost, různé techniky šéfů a v neposlední řádě úřadující jednoruký bombastický bojovník co seká všechno zlé a podlé a přitom zachovává v klidu svoje emoce.

Hong Xi Guan (1977)

No nebýt " Mistra bílého obočí " a jeho ojedinělých technik, tak by to bylo zřejmě slabší. Paj - Mei musel být v dané době hodně obávaným protivníkem.

Blood Runs Cold (2011)

Sekyra je jistota a co je větší jistota se s ničím nepárat. Jednoduchost, žádné vysvětlení, vše dané, odkuď se vzal ten brylač a co ho k tomu vedlo si každý domyslí sám. Pokračování bych si nepřál, takhle to bylo luxusní.