Occhi di cristallo (2004)

Ano a ještě jednou ano. Tohle je přesně krygel mého gialla. Od záčátku to svižně šlape a přidává se napětí a otázek. Luxusní kamera filmem doslova pluje a v kombinaci nad trefnými prostřihy vytváří žluté cákance v bytech hooodně fanoušků tohoto subžánru. Zde je to trochu( teda krom příběhu o vrahovi co trpí traumatem z dětsví a pár panenek ) odlišné od klasických řekněme Argentovek nebo Martinovek. Režiser dáva spíše větší prostor policistům, ale to byl jen první dojem, je to samozřejmě jako celek vyvážené a ke všemu se dostane. Asi je velkou škodou, že Eros Puglielli nepokračoval v tomto duchu v dalších dílech, ale kdo ví, třeba nás někdy znovu zasáhne. Pokuď o tom nebude vědět nebo slyšet, tak jste už dávno pod žlutým drnem. Cao!

Tajemný muž (2012)

Zřejmě nutné odlechčení od předchozího projektu. Dramatická linka se drží pěkně a občas je vidět a slyšet nádech temnoty. Na první pohled se může děj zdát přímy až klasický, ale to jen tak na oko. Postupem se vytvaří záhadné kruhy co se proplétají v postavach a divák padá na zem s náhlým obratem děje. Záběry v lese, kde se Jessica potácí v bahně jsou luxusní. Tak stejně i náhlý útok psa z dodávky. Na jedno shlédnutí to asi nebude.

Nádech (2010)

Nekompromisní nádech, tak jak je někdy život samotný. Pro jeho záchranu bychom udělali spoustu, maximum, všechno.... Při zjištění v tomto případě jak se věci mají ohledně nelegálních operací, byl záběr na čekajícího doktora až bezcitný, neboť jakékoliv rozhodnutí z otcovy strany by vzalo život stejně jednomu z dvou dětí. Smutný začátek, smutný konec.

Iron Sky (2012)

A co teď ? Na odvrácené straně měsíce číhá nový Führer. Dva američtí kosmonauti, z toho jeden je černoch a má i černý skafandr. Nevím proč, ale viděl jsem v této roli spíše Jamie Foxxe ( jsou si kapke podobní) Každopádně nápadově to není zlé, ale v celku se to nějak pocitově strácí a zbývá jen těch pár trefných hlášek. Je to prostě taškařice :-) Udo Kier je i tak maník!

Prorok (2009)

Když jsem tento příběh vyprávěl s odstupem několika dnů kamarádovi, plně jsem si uvědomil jak moc je to silné a jakých kvalit dosahuje. Tématika vězeňského prostředí je jasná. Většinou to je o nováčkovi ( rybě) který se musí vypořádat s novým životem za celou. Ovšem prorok není jenom tohle. Neskutečné přirozené herecké výkony a promyšlené scény posouvají pro mě Malika na první místo. Tahar Rahim a Niels Arestrup je dvojka k pokochání. Jejich mimiky a vzájemné pohledy schované u jednoho z počátku pod velkým strachem se záhy obrátí v rovnocenný boj. Geniální film !!!

Zátah: Vykoupení (2011)

Tomu říkám nepřetržitá akce. Skvělé efektivní férové bitky . A když si už myslíte že je po všem, tak to začne znovu. Velmi pěkné střihy s dávkou procítěnosti.Jako by jste zapli cilkulárku a vypli ji až po 101 minutách. Řeže to, kope to, stříká to, hýbe se to, je to nelítostné, odvážné a hltající. Stallonemu by se Iko Uwais hooodně hodil do jeho hvězdného týmu!

Hněv Titánů (2012)

U všech Bohů. Kde se poděla ta zhrbenost a demonický dvojíty hlas Hádese?? Tohle je spíše podívaná pro hasiče, kteří zrovna zabíjejí čas před alarmem. Až moc digitální kiklopové,až moc milosti v Hadesovi a až moc pěkně stvárněné podsvětí. Bylo toho na mě až moc.

Projekt X (2012)

Myslím, že Jonah Hill se svou Superbad partou mají co dělat, neboť tenhle Costa to rozjíždí ve velkém. Costa (Oliver Cooper) mně překvapil, i když je to typický středoškolský výraz co by jen chlastal a hulil a dělal večírky, ale přece jen je více akční než podobní v tomto stylu ( viz Jonah Hill) . Tak takovou párty nikdo nečekal, zvlášt né s cool ochrankou a borcem s plamenometem. Nápad to natočit jako narozeninový dárek vyšlo mnohem lépe, než by se jednalo o standart.

Prometheus (2012)

Natěšenost se zastavila, už to začína!! A hned v ůvodu přichází neskrotný úžas nad vizuální podobou. Je jasné, že v 3D projekci každý hltá co může. Ano je to fajn. Dějově ovšem Prometheus moc toho nepřináší a divák si tak odnáší pouze ten bomba dojem a kvanta otázek, jak je vůbec možné něco takového stvořit. Každý si ale odnese to své. Každopádně je to špica jak si s tím tvůrci pohráli. Fassbender v roli androida byl ve všech směrech skvělý a kdybych měl označit ten největší moment, tak rozhodně Tvor co se vkrádá do těla dobře vypadajcího mimozemšťana neboli tvůrce.