Živý terč (1993)

Kde je Poe ? Pan Poe tady není, dostal ušní infekci. Rendle, já se vrátím ukrojit si řízek. Snad se na mě nezlobíš Piku - nezlobím se, jsem profesionál. Perfekní hlášky a akce. Van Damme je tady takový kovboj co střílí, kope, střílí a pak zas kope. Vynikající Henriksen a Vosloo jako záporáci. Jeden z posledních dobrých filmů od Van Damma ( můj názor )

Zlomek sekundy (1992)

Pavlové Trávníček a Soukup tomu dali tu správnou korunu. Chlapácký dabing zde rozhodně nenudí :-) Vzhled mimozemšťana spíše připomína vetřelce ( rypák, tekoucí sliz ) Spoustu vody v temném prostředí dodává všemu super atmosféru. Nebýt těch cool hlášek, tak nevím, nevím....Chci nějaké pořádné zbraně, chci dělo, minomet, no to je ono :-)

Tajemné zlo (1987)

Tajemné Zlo patří do svaté trojíce filmů o policejních parťácích vs nebezpečný mimozemšťan. Tuhle jízdu řadím hned po Temném Andělovi a třetí příčku obsazuje Zlomek Sekundy. Jednalo se zde spíše o parazita, který potřebuje lidské tělo k pohybu.Ovšem jeho vzhled byl bombastický. Claudia Christian je kočka jak cyp. Perfektní scéna ze strip baru a hned na to ušukání k smrti v autě. Danny Trejo samozřejmě nesměl za mřížemi chybět - Hele ty hipíku, co to tady kecáš....

Hra o přežití (1994)

Typická odpověď na Živý Terč, akurát je zde více rozsáhlé a pěkné přírody. Ice - T byl strašně nesympatický a drzý terč, furt se mu něco nelíbílo, furt mamral. Takový nevděčník se vším všudy. Lovící parta byla v pohodě. Gary Busey to mohl dotáhnout dále. Ale kam se všichni hrabou na hovada ze Živého Terče !!

Obojek (1991)

Rumělka, slonovina, brčál, obojek a ukradené diamanty. To jsou základní poznavací znamení tohoto už skoro zapomenutého snímku. Moc se mi líbil Basil Wallace v roli hlavního mazáka věznice. Ty jeho záporné oči. Mnohem lepší byl samozřejmě v Seagalovce - Muž s cejchem smrti. Mimi Rogers to moc s krátkými vlasy seklo. Danny Trejo je klasik. Není snad film začátkem devadesátých let z prostředí věznice, kde by se neobjevil :-)

Špinavý prachy (2014)

V pomalém tempu nesoucí se krimi z prostředí baru a čečenského gangu. Hardy tady hrál takového hodného strýčka, na kterého si bylo těžko zvyknout v jeho pozici ranaře a ještě s tímto příběhem. Ale marné, tak byla jeho postava napsána.

Sám proti teroru (1988)

Byl to hrdina, ale nesnášel když mu tak lidi říkali. Mněl pěknou přítelkyni ze kterou čekal dítě. Byla nejsympatičtější z celého filmu. Steve James mně tady zklamal, co se stalo s tím bouchačem ? Když už mohl něco předvést, tak se posral strachy a to doslova :-) Jenom kvůli němu jsem si ten film pustil, ale to nevadí, pustím si Amerického Ninju a budu happy...

Nindža odplácí (1982)

Totálně ujetá úchylárna. Na začátku 90 let si bratranec objednal z katalogu jednu VHS a já si do dneška velmi rád vzpomínám, jak jsme se u toho vždy perfektně bavili a diskutovali o těch bláznivých scénách :-) Dvouhlasý dabing byl jenom bonus. Bolo Yeung tady toho moc nepředvedl, ale potěšil. Harold Sakata se svým kloboučkem a zlatým pařátem, nebo co to bylo byl doslova k sežrání :-) Ach ta lesbická scéna, hehe. Hudba hrála skoro přes celý film.

Ideální zbraň (1991)

Skoro samí staří známí a nebýt Profesora Tanaky, tak je to ideální nuda. Mark Di Salle je jedna ze zásadních postav video éry, ale tady to trošku jak se říká nevychytal. Nepomohlo ani umění Kenpo.

Zatykač: Mrtvý nebo živý (1987)

V jisté době musel být opravdu na VHS obalu jasný tahák a to jméno Gene Simmons z Kiss. Ovšem Gene už měl svou životní zápornou roli za sebou a to ve filmu Never too young to Die ( můj nejoblíbenější ) Gene zde nemá žádný prostor na vyjádření svého vzteku a charisma. Jeho postava je tady vlastně velmi nudná. Rutger Hauer je ještě více nudnější. Aspoň mě potěšil Dennis Burkley ( ve Stínu Gangu hrál hláškujcího Wovese - Čůra )