Operace Zlatý Fénix (1993)

Tahle operace se vůbec nepovedla. Hlavní lékař Merhi byl celou dobu během tohoto zákroku mimo svou mysl. Jalalova kariéra byla velicé kolísavá. Skvělé ORLÍ a TYGŘÍ spáry ( první díl ) nahradily tyhle podivné příběhy. Loren Avedon byl samozřejmě taky známou tváří na obálkách VHS, ale jak říkám, tady to oběma pánům bylo málo platné. Jednu hvězdičku za Jamese " Lo Pana " Honga, že se nechal zasypap zlaťáky.

Tygří spáry III (1996)

Tohle už bylo fest slabé. Tarek bez copánku a Linda s dlouhými vlasy. Chápu, že člověk za pár let změní imič, ale u těchto VHS hrdinů to celkem vadilo. Teď mi je to samozřejmě jedno :-) Evan Laurie coby Viktor se už představil v Double Impact a Martial Law 2, kde kopal hlava nehlava. Je to typický představitel záporáka 90 let na videu. Trošku mně ale mrzelo, že když tady Chong poprvé spatřil Tareka po tom všem co mu udělal. Tak s klidem prohodil hlášku - je to mistr tygřího drápu. Žádné negativní emoce, že by ho hned seřezal...Úplně v klidu :-) Chong byl v tomto pokračování ÚPLNĚ jako vyměněný.

Tygří spáry (1992)

Když chcete být nejlepší, musíte trénovat s nejlepším a to jsem já - Bill Pickells :-) Tarek, Linda a Chong. To je nehorázná klasika v Intersonic kabátě. Cynthii ty krátké vlasy vždycky moc sekly. Mám to prostě rád.

Když propukne peklo (1994)

Když propukne slabý filmový zážitek. Vidět Patricka Kilpatricka opět ve vězeňské cele bylo fajne. Okamžitý flashback do Smrticího Zatykače s JCVD, ale tam to bylo celé úplně o něčem jiném. Hodně jsem se těšil na Puala Tochu ( můj oblíbenec na poli záporáků ) a dostalo se mi krátké tmavé scény, kde nevynikl Tocha tak jak by on sám možná očekával :-) Akční děj odehrávající se v továrně postupně propukl v nezáživnost.

Nebezpečná pláž (1989)

Na zdraví pane Umberto Lenzi. Pod tímto filmem byl podepsán jako Harry Kirkpatrick. Motorkářský gang se jménem Demons :-) To mně hodně potěšilo. Přál bych si mít jejich džísku. Motorkářské téma bylo holt v kurzu a s nápadem, že by vrah zabíjel elektrickým proudem to vyšlo celkem v pohodě. Černá helma, černé hadry a hodně voltů do těla. Simonetti svou svěží hudbou přidal větší korunku k potěšenosti.

Poslední mstitel (1990)

Ta stejná pohádka jako u pozdějšího filmu Cizinka ( 1995 ) Zdatný kovboj přijede do zapadákova a začnou se dít podivníé věci. Né, že by se tam neděly před jeho příchodem :-) Hasselhoff a jeho civilizovaná Puma Felix chcou svůj klid. Ten jim ale naruší už klasicky banda motorkářů s pěkně namaskovaným Johnem Saxonem. A zábava začíná.

Příšery útočí (1985)

Takové fajne červené vlasaté potvory. A jak hýbali ručičkami :-) Má to své dlouhodobé kouzlo, které zřejmě nelze jen tak překazit. Když jsem den po shlédnutí tohoto dílá vyprávěl jeho děj kámošce, tak jsem si uvědomil, jak je to vlastně skvělé až praštěné. Kyselina, kostry z umělé hmoty, rituální scéna před sochou ( patrně před jejich bohem ) a ten nezapomenutelný dabing. Škoda, že ti tvůrci už nenatočili další věci.

Krutá spravedlnost (1995)

David Bradley se mně poprvé představil coby náhrada za Dudikoffa. Nějak to prošlo s velmi odřenýma ušima. Celou dobu u sledování tohoto Oldschoolu jsem si říkal, že jsem to už musel někdy vidět. No, Nejlepší byl tady kupodivu Charles Napier jak správce věznice, který mně vesele bavil svou pořád dokola omýlající historkou, že byl ve Vietnamu a bylo to tam těžké. Každou chvíli jsem čekal, že se ukáže Danny Trejo a on nikde ( spíše jsem toužil ) Místo něho se vynořil Profesor Tanaka a předvedl jenom to, že umí chodit jak Golem, ok. Vernon Wells s psycho tetováním na obličeji nebyl až tak přesvědčivý. Holt, v Komandu byl velkým šéfem, ale tady jen jedním z vězňů společnosti Intersonic. Jiank je Hard Justice jasná kopírka jedné zdařilé Van Dammovky.

Martial Law 3 (1992)

Velmi rád bych strávil nějaký čas o samotě s dokrorkou Larkinovou, hehe. Jeff Wincott zdobil přední strany videokazet po všech čertech. V té době spolu se Speakmenem, Dragonem Wilsonem a Lamasem tvořili big 10 akčního video karate. Hues si v té době coby záporák liboval taky na každém písečku. James Lew jakbysmet a to i s jeho dabingem Jana Přeučila :-) Film se mi líbil. Mněl napětí, pěkné bitky a hudba na správném místě.

Cizinka (1995)

Z ničeho nic se objeví v malém městečku baba v kožených galatach, nožem od bílého tesáka, lasem od Indyho a aby toho nebylo málo, tak s jejim příchodem začne hrát hudba ve stylu Tenkrát na Západě. Do toho všeho je zapojen velice slabý motorkářský gang včele s jejich trapným vůdcem Angelem, který si nedokáže poradit s touto kovbojkou v kůži. Jediný pořádný motorkářský gang byl ve Chladný jako Kámen. A právě jeden člen z toho gangu ( Mudfish ) si zahrál i krátkou roli v této pro mě nezáživné Cizince. Danny Trejo byl ale v pohodě :-)