Čas pomsty (1993)

Santi, Severajn, Šušejn a to vše v dabingovém opojení Intersonic. Slast a zároveň poslední koukatelný film Lundgrena. Kristian Alfonso je fajna baba co chce za každou cenu prokázat nevinu jednomu uprchlému vězni. Zaživají dobrodružství a bojují proti bezcitnému šerifovi Cepedovi. Už jsem si říkal, kde je Al Leong ? Musí tady přece hrát a vida - byl tam. Ve své klasické kratké roli pistolníka z gangu :-) Al Leong for president, hehe

Kickboxer: Vengeance (2016)

Na takové klasiky by měl být přísný zákaz pro jakékoliv restartování. JCVD byl sice v pohodě, dělal co dělal, kopal a trénoval, ale bylo to málo.Ti co to tady měli táhnout totálně vyhořeli. Tong Po ? Proč ? Vím, že je tady nová generace zápasníků co se z ringu dostává k filmu a chcou se širšímu světu více ukázat. Osobně na mě to neplatí a já si okamžitě pouštím Kickboxera v rychlodabingu a budu se náramně těšit z každé další scény. Jediným pohodovým plusem byly závěrečný tanec Alaina Mousii ala JCVD v hospodě. Sara Malakul Lane je pěkná, pěkňůčká.

The Mind's Eye (2015)

Joe Begos je nová éra hororu, kterou tato komunita potřebuje! Viděl jsem to snad už desetkrát a pořád mě to hodně baví. Většina rozpočtu šla na gore efekty a masky Oproti předchozímu počinu si zde povolal Joe už znatelně lepší herce, kteří už za pivko a párek hrát nemůžou, ale to vůbec nevadí. Tak to má být. Úvod je typickým příkladem jak moc po celá desetiletí ovlivňuje Rambo filmaře. Ale ten zbytek už je samozřejmě přiklepnut Scanners a Brianem de Palmou. Skipper je maník, jehož oči hrajou pocitově a on to umí, sakra umí. Lauren mě tady potěšila, ale její pobíhání sem a tam připadalo kapke zmateně. Speredakos v roli doktora Slovaka je tahoun a příjemně s napětím se kouká na jeho proměnu. Jsou tady skvělé hlášky. Steve Moore složil typickou hudbu pro tento film ovlivněnou samozřejmě klasiky žánru. Ve filmu The Guest se taky perfektně hudebně ukázal. Jeho kapela se jmenuje ZOMBI. Už teď se moooc těším až si přečtu nějaké info o rozjíždějícím se novém počinu Begose a jeho Party. Everything. GOD DAMNIT !

Karate tiger 4: Král kickboxerů (1990)

Nejlepší díl celých Karate tygrů a zároveň the best role Lorena Avedona.Ten tady hraje pohodovým komediálním stylem, ovšem do jisté míry a doby.Nahrává mu k tomu příjemně trefná hudba. Když se znovu setkává přes TV se zabijákem Khanem, tak končí veškerá sranda. Loren Avedon by byl brutálně skvělý polda v Kung Fury, hehe.Každopádně Billy Blanks a jeho vizáš je legendární a dodneška z něho jde krutý pocit. Poslední boj v kleci je jednou ze základních scén společnosti Intersonic. Nesmíme zapomenout na opičku mistra Pranga !

Karate tiger 3: Pokrevní bratři (1990)

Dabing společnosti Intersonic je prostě nezapomenutelný. Jan Preučil musel jenom zde nadabovat snad 4 postavy. Loren Avedon byl výrazně lepší, hlavně herecky, než jeho starší bratr. Největší plus je tady záporák Franco (opět v dabingu Jana Přeučila) který svým albinským zjevem dodává všemu nevídanou pozornost. I jeho karate styl a šedivé vlasy by se dály přirovnat ke starým zlatým Shawn Brothers. Nalepit mu jen vousy a mohl by klidně hrát Paj Meje :-)

O pyšném panovníkovi (1998) (TV film)

Naučná TV pohádka s výborným Ondřejem Vetchým. Do role pyšného panovníka, jenž se začal sám nazývat Pán Pánů se výborně hodil. Moc se mi líbil i Radovan Lukavský v roli slepého poustevníka žijící v jakémsi srubu. Mám rád takové pohádkové role různých moudrých poustevníků. Nesmím opomenout i Jana Přeučila. Typická záporná postava. Tak jak to moc dobře umí. Nedělní pohádky tohoto typu měli své velké kouzlo právě v tu neděli v 13:00 na analogové TV, hehe.... Ovšem i dnes to má pořád atmosféru !

Boj o oheň (1981)

Nádherný výpravný velkofilm. Pokuď je zajimávý příběh, jenž diváka vtáhne natolik, že nepotřebuje k tomu stovky slov, tak se zaručeně jedná o mistrovskou práci. Dneska máme plamenomety, zapalovače, sporáky, svářečky, syrky... ale... před dávnými dávnými časy....byla jenom - ÁÁÁÁÁTRA. Pokaždé když se na to podívam, tak to funguje víc a víc.

Šimon a Matouš (1975)

Druhý díl je už slabší podívaná, ale i přesto se člověk rád pobaví. Dominic Barto má pořád svou věrnou partu a i tentokrát se snažili skřížit plány našim dvoum hrdinům. Panna Marie s diamanty, dobrmani, spoustu jídla, skvělé zábavné bitky a bezkonkurenční dabing pana Františka Filipovského, která tady dabuje jednoho potrhlého policistu. Italská odpověď pravděpodobně na komisaře Juva z Fantomase. No a do toho všeho chytlavá melodie bratří Angelisů (kteří mají také na svědomí svou giallo praci ve filmu TORSO)

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Fru Fru říkal, že odpouštět je lidskééééééé..... Opravdu legendární podívaná a skvělá komedie, na kterou jen tak člověk nezapomene. S bratrancem jsme jí hodně sjížděli na videu a uctívali gang, jenž pracoval pro Fru Frua. Dominic Barto v dabingu Jana Přeučila tady nemá chybu. Kdo by neznal jeho přískřipnuté ruce a neskutečný počet facek, kterými obdařoval svou partu, hehe. Nezbývá než, všem kteří dali méně jak tři hvězdy ukázat paroháče ! :-)

Maniac Cop III - Odznak mlčení (1992)

Třetí díl prostě musel vzniknout. Hudební absence Jaye Chattawaye není až tak hrozivá. Goldsmith do toho vnesl duchovní atmosféru, která se k vybraným lokacím velmi hodila. Podzemní chodba nemocnice vedoucí k bývalému kostelu, kde sídlí vzkříšitel je rarita, ta správná rarita. Ovšem samotný Matt je docela v pozadí a působí spíše jako přízrak ve snech. Robert Davi sežral celou smetanu a ještě si přidal dvojtou porci karvinského guláše.