Curtains (1983)

První počin pana Ciupky nevyšel vůbec zle. Tenhle neznámý slasher (aspoň u nás) předvádí divákovi prvně táhlejší děj a potom už klasickou hru vraha a závěrečné odhalení. Musím chálit skvělou masku vraha, která působí hodně creepy. To se ale nedá říct u jednodlivých úmrtí. Nejvíce zapamatovatelnou a myslím že i u hodně fans oblíbenou scénou je ta na zamrzlém rybníku. Nádherně zpomalené záběry bruslícího vraha ke své oběti. Ještě připomenu smutnou panenku. Škoda, že se Ciupka v tomto žánru nevydal dále.

Správná modrá (1989) (seriál)

Mám moc rád tento skoro zapomenutý seriál o jedné policejní jednotce. Nejsem si už jistý, jestli to u nás vůbec běželo. Každopádně vím, že jsem si vždy každý díl velice užíval na polské stanici Tvp 1. Jakmile začla chytlavá znělka, oči se přilepily k obrazovce a s napětím se čekalo s čím a kým si tentokrát tahle parta poradí. Jejich serža (Timothy Van Patten) si zahráll zápornou roli v kultovní Třídě 1984 od Marka Lestera. Ostatní protagonisté se v následných 90 letech zapsali veřejnosti do širší paměti už ve známějších produkcích. Jsem rád, že na youtube je pár celých dílů právě s tím legendárním polským dabingem. Hodnotím správně modře.

Třída roku 1984 (1982)

Ještě než Lester odpálil Komando, tak rozpoutal školní terror a to velice působivý a zajímavý. Nový učitel hudby vzal spravedlnost do svých rukou a to doslova. Všechno se zpočátku zdá jako nějaká hra od potrhlých dětí, ale během pár minut se ukáže, že tyto děti co uznávají punk nejtdršího kalibru mixnutý s nacismem to myslí taky smrtelně vážně. Drogy, nože, břitvy, plno punku a jedno luxusně nasnímano oběšení. Takl taková to byla třída roku 1984.

Grázl (1996)

Po skvělém Stone Cold se ranař Bosworthupsal do této hovadiny o drogách, super samopalech a jedné rodinné tragedii. Opět Intersonic, ale tentokrát je hlavní hrdina zastíněn záporákem v podání Bruce Payne s cool naušnicí v nose. Nevím, proč tady byl i M. C Hammer a nikomu neřekl U Can't Touch This:-) Bosworthova nejlepší role holt vždy bude ta první. Možná, kdyby ho i zde daboval Marek Vašut, byl by z něho větší chlapák:-)))

Temný anděl (1990)

Lungren se vrátil z africké pouště, kde působil jako Rudý Škorpion do města. Tady se utkává s mimozemským hovadem v podání Matthiasa Huese. Ten pumpuje do nevinných obětí dávky heroinu a potrpí si na hlášku - já přicházím v míru. Temný anděl je celkem v pohodě, až na parťáka od CIA, který se tady choval jako připosraný fracek. Hues byl na zaporáky jako dělaný a to ho doprovází celou jeho skoro Intersonic kariérou.

Rudý škorpion (1988)

Intersonic uvádí. Jan Přeučil vyslovil tuto kultovní hlášku a bylo vymalováno. Zito se po dvou vyvražďovačkách pustil do Ramba klonu. Hudebník Chattaway si už zde okusil některé motivy do Maniac Copa, kterého o rok později skvělé zhudebnil. Nikolaj z jednotky SpecNaz je tady tupá hora, která se stala díky křovákovi lovcem a pochopila rozdíl mezi dobrem a zlem. Je zajímavé , že tohoto Švéda nejvíce proslavily role ruských bojovníků:-)

O Maryšce a vlčím hrádku (1979)

Po tolika letech se Maryška pořád může pyšnit kvalitní podívanou s hororovým prvkem. Vlčice, které svítí zeleně oči je pořád tak chladnokrevná. Ota Sklenička svým sýpajícím hlasem vše ještě upevňuje. Stará poctivá Trnkovnice.

Gutayubaljadeul (2006)

Nejprve potká nadržený profesor zpěvu úchylného policistu. Profesor vyvázne jen s napomenutím. Potom potká profesor bandu buranů se sklony k pankáčství. Profesorovo auto je na padrť. Nakonec potká profesor policistu znova a je svědkem zajímavé metody. Buranské filmy jsou zvláštní, místy tupé, tak jako záporáci, místy nepochopené, ale tohle setkání je neobvyklé svým projevem. Šéf buranů zpočátku působil velmi vyrovnaně a moudře a vypadalo to, že dívka našla svého zachránce. Co se vyklubalo z tohoto moudrého pána co rád griluje maso? Naprosté hovado s přezdívkou Kokot.

Domov snů (2010)

Tohle je už opravdu ostří. Nebýt těch rozdělujících částí, byla by to velká brutální likvidačka.Ona je i tak. Vidíme život mladé Cheng ze dvou stran, ale já osobně nejsem moc zvyklý na odcházení z dané situace o pár dnů, nebo měsícu nazpět během celého filmu. Až na malou vyjímku, kdy si děti povídají přes kelímky, které spojuje šňůra ( to byl flashback) Likvidační nápaditost a způsob jak je to natočené tyto flashbacky drtí na plné čáře.Zapíchnutá vodní faja do krku, do které při každém střihu natéká víc a více krve, deska z postele v krku šlapky, a mnoho dalších......Nekompromisní útok!

Shutter (2004)

Vždy jsem dával přednost spíše asijské Kung-fu tvorbě a tak nějak se hororrům z těchto zemí vyhýbal, né záměrně, ale nějak mě to prostě netáhlo.Věděl jsem, že oni se strachem umí sakra pracovat. Konečně přišla ta chvíle a já si v noci pustil tuhle pilu. Přišel ten moment strachu a byl tam až do konce. Horror jak víno, plný lekacích pasáží. Ano, zlý duch v podobě dlouhovlasé slečny je tu znova, ale jde o to, jak to tito dva pánové pojali. Důvěryhodnost během sledování stoupala pořád nahoru. Už teď je jasné, že každý nosíme na svých ramenech nějakou tu dlouhovlasou dívčinu.