Hitchcock (2012)

Krom legendární scény ve sprše, kde Hitch stratil nervy a ukázal herečce svou představu strachu, je tento životopisný pohled nezáživný. Pro fandy kolem natáčení filmů je to jen malé spestření.

Morituris (2011)

Ave Caesar ! Tohle by kliďně mohlo být jedním z heslem filmu. Typičtí explo pomatenci si to vyřizujou a znásilňují v lese. Ženy trpí a je to vzrušuje, ovšem tohle se záhy mění a přichází razantní změna žánru. Obživlí gladiátoři z krutého říma mají nový kšeft a začíná atmosferická noční podívaná. Tento nápad se nedá nic jiného než chválit. A je jasné, že větší ocenění přichází ze strany old explo fans.

Maniak (2012)

Když se objevilo první info o chystaném remaku s Eliah Woodem, většinu skalních to mírně rozhodilo.Žádná natěšenost, jenom úšklebky - pamatuji moc dobře :-) Věřím, že tvůrci si řikali - nechme je v tom, však oni potom uvidí. Ano, teď nemám smutný výraz, ale naprosto skvělý pocit, že tohle dílo mě doslova uchvátilo a to všemi směry. Eliah je nový ZIto, drobné postavy a ukázal, že taky umí být psychicky nemocným vrahem ( v novém kabátě) Styl jakým je film natočem, nemusí každému sednout, je to jen o trpělivosti. Naprostá vychytávka je to, že kamera se občas otočí z pohledu Zita do běžného snímání, což je super tah. Brutalita velmi stoupla. Výběr zbylých herců je skvělý. Anna je půvabná. Oproti večeři z první verze ji Frank vezme do kina na Caligariho, no není to pohodovka? Škoda, že neodstranil toho blbce na záchodech, který si z něho utahoval, ale to nebylo v jeho prospěch. Hudba je famozní, sjíždím soundtrack dokola jak na kolotoči. Přesně sedla do nového pojetí a vystihuje s jedničkou atmosféru. Závěrem - jsem štastný !

P2 (2007)

Zamračený hlídač není jenom fanda Elvise, ale i garážního terroru. Jméno hlavní prsaté hrninky ocení především nadšenci Sleepaway Campu. Ano, Angela je věčná :-) Líbila se mi kamera Maxima Alexandra, který je s rešisérem Khalfounem jedna ruka.

Red Hill: Krvavý zapadákov (2010)

Australské napětí mám rád. Storm Warning a Loved Ones obvzláště. Tyto filmy spojuje jméno John Brumton. A máme ho i tady, i když v malé a kladné roli. Tu zápornou zde převzal Tommy Lewis, kterému popálená část obličeje v roli psance perfektně sedla. Klidný a rodinný rozjezd se změni ve střílečku ala Hodný zlý a ošklivý. Oškliveho už máme. Hodný je tady Ryan Kwanten a zlý.....? To musíte už zjistit sami:-)

The Lords of Salem (2012)

Satan come to us, we are ready. Rob Zombie a jeho čarodějnické pojetí je spíše o sněném vizuálu, který nám ukazuje klasické rituální scény se symbolem. Musíme obětovat, nesmí nám nikdo překážet, náš den příjde......Ta vinylová nahrávka má možná větší démoničnost, než některé obskurní scény. Fungují pouze na její potlačenost. Sheri sedíci na kozlovi je v zapětí olízána blackmetalistou. Rob to pojal samozřejmě po svém a jde vidět, že volná ruka má sílu.

Vyjednavač (1998)

Kvalitní souboj dvou mistrů v oboru. Spoustu vyjednávačských fíglů, tahů, lží a přetvářek. Do toho všeho herecké koncerty hlavních hrdinů. Film je skvěle obsazen i na poli vedlejších rolí.Ve vysokých budovách už se toho semlelo hodně, John McClane by mohl vyprávět:-) Pěkně fungující thriller.

Lesní duch (2013)

Jako nadšenec jsem byl samozřejmě v plném zápalu očekávání. Zkoumal záběry z natáčení, rozhovory a různé promo materiály týkající se této očekávané události. Slovo Remake dnes neznamená pouze něco předělat, ale především otázku - proč zase a zrovna tohle? Chceme to ? Od samotného úvodu nám Alvarez servíruje pravý opak těchto otázek a servíruje je nekompromisně. Není zde Ash, ale máme Miu. Jeji představitelka Jane Levy, tady prošla poprvé krvavou lázní, vzhledem k jejim předchozím rolim. Mia je prostě skvělá a okamžitě jsem si jí oblíbil. Je jisté, že je nás více:-) Mia tady všechny svým výkonem přehrává. Naprosto luxusní scéna je plazení kolem auta v bahně plném krve. Což mi připomína zmínit Slayerovskou Raining Blood. Tento Evil Dead má každopádně navrch oproti "ostatním remakum", kterým chybí atmosféra a napětí. Nevím, zda si to ale zasloužilo takový lacinný závěr z vycházejícím sluncem... Po celou dobu mlsání plátna přichází zrovna tento konec.... A ten kapečke zabolel. Why don’t you come down here and let me suck your cock, pretty boy?

30 dní dlouhá noc (2007)

Dostat upíry na Aljašku, kde po dobu 30 dnů nesvítí slunce, je doslova ráj. Tyto krvelačně bestie mají skvělého šéfa. Jeho žízeň jsem mu věřil. Ta noční bezmocnost v mrazivém městečku se mi moc líbila. Ben Foster jako vyslanec upírů byl luxusní. Same Raimi - není tohle téma lepší než spider man?

Mysli jako on (2012)

Velice příjemná pohodovka v černošském stylu. Sice už tady všechno bylo nespočetněkrát, ale tahle bláznivá romance aspoň drží pohromadě a s přehledem vytlačí ostatní nové "rádoby komedie" o vztazích. Jsou tady skvělé hlášky, které mi přivodily výbuchy smíchu a nebylo jich jenom 5, takže hodnotím velmi rád. Kevin Hart by se klidně mohl účastnit soutěže - Nikdy nezavřu klapačku, hehe.