Běžící muž (1987)

Vražedná hokejka, puk, motorovka, blesky a potrhlá tv šou. Arnold utíkal a utíkal. Ty největší hity měl těsně za sebou a před sebou komediální mix. Běžící muž zůstává v paměti úchvatné vhs doby !

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Tohle je jeden z dalších důkazů, že se pokračování rovná jedničce, ne-li přesahuje jeho kvality. Nestarnoucí klasika plná skvělé akční zábavy a kondomů:-) Mít bombu na hajlzíku není zrovna příjemné.

V zajetí démonů (2013)

V zajetí úchvatných lekacích orgií v doprovodu šokujcího zvuku a husí kůže. Wan důkladně využil ukázkový dům se sklepem plných pavučin a rozhodně kraluje ( prozatím?) v tomto duchaplném žánru. Kinozážitek ! Nezbývá než dvakrát tlesknout....

RoboCop (1987)

Zloduch Emil rozleptaný žiravinou je věčná podívaná. Ovšem, když se tento snímek dostal mezi hrací automaty v památné éře hracích maringotek, stalo to taky za to. Zvuky Robochůze by chtěl mít kde kdo v těch letech že?

Smrtonosná zbraň (1987)

"I'm too old for this shit". Trefná hláška provázející néjen tento úvodní díl. Co se týče tématu - poldové parťáci, nemají Riggs a Murtaugh samozřejmě konkurenci. Gary Busey a jeho Joshua!!

Pod povrchem (2013)

V záplavu žraločího tornáda přichází známá tvář Larry Fessenden s jezerním kousnutím ve stylu přerostlého kapra. Něšlo ani o to jak moc je ryba velká, ale jak působí. Pro mě to byla jako z pohádky. Ještě hůře na tom byli nesympatičtí herci, teda krom legendárního Marka Margolise ( odstraňovač lidi ve Scarface - po dobu než potkal Tonyho) Jeho dva vztupy aspoň zanechaly nějakou stopu strachu. Tvůrce Fessenden byl na tom lépe ve svém hereckém partu v Jug Face.

Jug Face (2013)

Hmm, tento krvavý džbán ve tvarech obličejů, jenž nese prokletí hrstky obyvatel žijících v lese se možná jeví jako příběh bez potenciálu, ale rozhodně dokáže upnout pozornost néjen na indie scéně. Tito podivíni ( v tomto případě bych neříkal burani) věřící ve svou obětní jámu, která chce to co chce mi každopádně utkvěli v paměti. Vykoulené oči Lauren Ashley:-)

Za borovicovým hájem (2012)

Hudba: Mike Patton. Tohle byla pro mě jako dlouholetého fandy tohoto hudebního mága prioritní zvědavost a natěšenost. Soundtrack jsem slyšel dříve a dle prvních ukázek, respektive hudebních motivu to vypadalo spíše o jakési volné pokračování z předešlého Mikova skladatelského počinu pro italský snímek " Osamělost prvočísel " Ovšem s obrazem The Place Beyond jsem byl mnohem více nadšen, jak vše krásně zapadá do daných scén. Příběh se skvěle line a postavy nejsou prázdné, neboť jejich vyjádření a vzájemné propletení osudem dává na výsledku jasně znát, kde je tady silná stránka. Vyloženě Goslingova parketa.

Sezóna zabíjení (2013)

Tanečník a mafián ve společném boji. Jednou byl nahoře John, pak zase Robert. Jejich role jsou zde poznamenány válkou,která jim nedá spát a v určitých momentech sami neví co vlastně chcou. Vliv Johna Ramba je nesmrtelný !

Tísňová linka (2013)

911 a tím začíná milé překvapení v podobě tohoto tepujcího thrilleru. Trefný a slizký únosce to tady nemá až tak jednoduché, jak je občas zvykem a o to lépe to působí. Hali Beli v roli Jordan pěkně vykonává svou praci před monitorem a za monitorem? No rozhodně to není agentka Starlingová......The Call je každopádně skvělý. It is already done