Chaos (2005)

Přesně tyhle role madafakru Kevinovi sednou. Už v Heat byl borec, jak že se to tam jmenoval.......joo Waingro:-) Ale tady je samozřejmě absolutně nemilostivý a ví přesně co udělat - Tam kde má baba dvě díry, udělá jednu a pořádně velkou. No co no, to je prostě Chaos!

Livide (2011)

Čistá práce ! Lechce cinknutá Amerem. Kdo předpokládal pokračování v podobě Inside musel být hodně na větvi, neboť tohle je výlet úplně někde jinde. A mně se tam líbilo. Temná krev z krku a hlavy se jim pěkně povedla. Ke konci jsem si říkal, že by bylo fajn , kdyby ta starka do někoho zaryla své nehtry a FAKT ŽE JO :-)

48 hodin (1982)

Tyto akční hodiny tvoří zvučné jména. Pozorným posluchačům určitě neunikl hudební motiv během záběrů na ulici, který skladatel Horner rozšířil o tři roky později v daleko větším akčňáku "Komando" A s Komandem pokračujem dál. Jednu z vedlejších roli mněl zde David Patrick Kelly, který si v Komandu zahrál grázla Sullyho. Dalším spestřením byl každopádně Sonny Landham, který v komandu sice nehrál, ale v Predátorovi už ano. Zajímavé propojení. Eddie Murphy si tady pěkně našlápl, už v jeho úvodním vztupu:-) Klasika, ale né až tak ohromující.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Oproti jedničky to mírně postráda více akce a nekompromisní chování Mesrina, ale i tak opět vynikající podívaná. Vincentovi ta role sedla jako sedlo pro žokeje Váňu. Poslední minuty jeho života před brutální popravou byly napínavé jak hrom.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Bylo to potěšení sledovat jakým stylem se do toho obul Vincent Cassel. Jméno Mesrine bylo pro mně dosud cizí na poli kriminality a jsem rád, že díky tomuto filmu vím , kdo byl tento chlápek. Nikdy nenosil masku při přepadení banky, byl tak trochu komediant, rád o sobě četl v novinách a byl pyšný za své činy, žádné vězení nebylo pro něj překážkou, to co slíbil dodržel. Je toho mnoho co by se dalo říct o této zajímavé postavě.

Shootfighter: Smrtelný sport (1992)

Intersonic vypustil Šutfajtra a svět se změnil. Změnil se k hošírmu. Pamatuji mou reakci kdysi dávno z videopůjčovny - Co to jen sakra bylo? No a má reakce nedávno - Je tohle sakra vůbec možné ? Ano je !! Opravdu nepovedený film, který ničí hlavně ty přiblblé dialogy ( Náš dabing tomu samozřejmě taky nasadil korunu) a taky bojové scény. Bolo Young mněl rozhodně navíc a kladné role mu jak je vidět moc nesedí. Dle jeho filmografie 90. let to vypadá, že moc na výběr nemněl. Krom Tygřích spáru nestojí prakticky nic moc za zmínku. Dávám jeden bod za jeho basketbalové umnění:-) Kdo viděl, ví o čem mluvím.

Východní přísliby (2007)

Tahle ruská vodka mi moc nesedla, nebylo mi po ní moc dobře. Nevím, občas se to stáva, ale už je mi lépe a můžu i psát. Ano, scéna v sauně, kde se odehraje krvavá pomsta + dvě podřezání krku. Cronenberg to s krví umí a fanoušci jásají. Vincent Cassel byl pro mně zde nejlépe koukatelnou postavou.

Nebezpečná kořist (2011)

Tohle je víno !! Svižné krimi říznuté s dostačující dávkou napětí. Jednoduchý záporák, vždy pěkně oblečen, působí mile a přitom každého mate. V tom co dělá je nekompromisní a potřebuje toho víc a víc. Všechny postavy se mi moc líbily, prostředí krimu a jasné bitky, všechny ty honičky, závěrečný pozdrav z Maroka. Bombastyčnost !!

Noční služba (1982)

Správně potřeštěná komedie ze zlatých časů podobného typu jako třeba Pánská Jízda. Mike Keaton tady hrál poblázněnce se správným elánem do života .Kdo by to řek, že za pár let z něho bude Batman. Nevybírám si filmy podle obsazení, ale v případě Joe Spinella to jinak nejde. Celý film jsem se těšil na jeho nástup. Malá rolička managera nobl bordelu nebylo nic extra, ale pro fandu Spinella další z povinností. Noční šichta je jinak ujetá jak věčně žvýkající šlapka.

Mstitelé (1982)

Tři výrazné jména mně vedly k tomuto filmu. Lustig, Chattaway a Spinell. Tahle trojka mně pohltila v Maniakovi a bylo jasné , že zvědavost Mstitelů bude mnohem větší. Začnu u hudby Chattawaye, místy můžem zde slyšet i prvky právě z Maniaka, což ničemu neubírá. Jay je borec, jeho ranná hudba ve spolupráci s Lustigem je prostě bombastická a to nemluvím o jejich dalším díle Maniac Cop, to je teprve šupa. Netrpělivě jsem čekal, kdy se na scéně objeví Joe Spinell (ohh Joe, to byl maník) A přišlo to, sice malá rolička, ale její zápornost potěšila. Největší kopač prdelí je tady Fred Williamson, jeho drsňácké pohledy si nelze neoblíbit. Starnoucí Woody v roli vězně je super spestření. No a Steve James ? Tento dlouholetý parťák Amerického Ninjy v roli strážníka tady sice prdel nikomu nenakopal, bez knírku to prostě nebvyl on :-) Lustig a jeho prezentace mněsta New York, nádhera. Jedním slovem nádhera!!