Mr. Bean (1990) (seriál)

Na jednu stranu je to až smutné a depresivní, jak si žije Mr. Bean. Na druhou stranu nezapomenutelná klasika. 90%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Jednim slovem: Vynikající. Pouze jedno přání: jen ať poslední série celkově neslábnou!(ty jsou už jen kolikrát za 60%) 95% (asi tak do poloviny 13. série prakticky bez výhrad). Některé díly a není jich málo jsou prakticky famózní.

Znamení (2002)

Tak jsem spíše příjemně překvapen. A hle, jde to i téměř bez toho aby si tam pořád dokola chodili mimozemšťani a stříleli a rozbíjeli všechno kolem sebe dokola a hlava nehlava. 79%

Transformers (2007)

Po Válce světů jsem čekal něco jiného. Takhle jsem si Transformers nepředstavoval. Samozřejmě, že efekty jsou zde perfektní, ale to už by měl býti tak trochu standart. Jako čistě letní odrágovačka to není špatné, hvězdičku navíc za nejlepšího herce ve filmu, Megatrona :-) 6/10. Nejlepší díl série.

Temný rytíř (2008)

Výborný film a abych byl upřímný na žánr hrdiny pět hvězdiček. Film možná trochu paradoxně(alespoň podle mne) brzdí samotný komiksový základ. Přesto všechno jsem rád, že konečně se hlavní hrdina upřímně "zavrhne" a dostává se tak více reality. Ne jak Spiderman, který je hrdina, všechno vyhraje, všechno zvládne. Vynikající Heath Ledger. Zde tak trochu zamrzí, že to není spíše thriller "Joker".80%

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Až na "moderní" výjimky si Asterixe prostě nemohu dovolit kritizovat. Obecně se tak dá filmům odpustit i ledacos, zvláště při porovnání s některými....85%

Asterix a Galové (1967)

Klasika, která nestárne a má stále spoustu dobrých hlášek. 80%

Monstrum (2008)

Například takto nějak by mělo vypadat zpracování "béčkového scénáře" útoku nějakého Monstra. Žádná Godzilla Emmericha, u které by měla ještě býtí jako navíc lítost z toho, že padla. Je to prostě bestie. Ovšem, když už byla snaha podat film jako dokument, často to vedlo k zamyšlení, jestli by se filmaři neměli spíše držet fakt, co a jak může a nemusí dopadnout, např. pád helikoptéry kamera pohodlně přežije. Ale dobrý nápad, jak tento žánr podat tu je, napětí je téže dobré,propracované zvukové děje.82%

Amadeus (1984)

Vynikající film. Klobouk dolů před Abrahamem a Hulcem. Ikdyž film má kolem tří hodin, vydržel jsem až do konce, aniž bych se nějakým způsobem nudil. Tento film Miloše Formana patří jednoznačně do zlatého fondu kinematografie. A vůbec není potřeba řešit, zda-li byl skutečně Amadeus otráven či ne. 93%

Collateral (2004)

Neříkám, že se jedná o úplně dokonalé, ale já si prostě nemohu pomoci. Přesto se mi Collateral líbí. Vynikající český dabing, životní role Toma Cruise(kterým jsem do té doby dost opovrhoval), výborný Jamie Foxx a výborný Michael Mann. Třeba to hodnocení časem mírně stáhnu, ale myslím si, že tento film se celkově prostě povedl. 90%